14 Şubat Sevgililer Gününü Evde Geçirmek

Evi cennete dönüştürün

evde sevgililer gunuSabah yatakta yapacağınız bir kahvaltı, obanıza koyacağınız kırmızı bir ışık, mumlarla aydınlatılmış bir yemek masası, evin içine yerleştirilen minik notlar… Sevgililer Günü’nü evde kutlamayı tercih edenlerdenseniz evinizi küçük değişikliklerle bir aşk yuvasına dönüştürebilirsiniz. Afrodizyak etkili bir mönüyle de gecenizi taçlandırmaya ne dersiniz?

KAHVALTIYI EVDE YAPIN!

14 Şubafa iyi bir başlangıç yapın ve sabah yatağa kahvaltı götürün.

Bugünü diğerlerinden ayırmanın ve aşkınızı bir kez daha ilan etmenin güzel bir yolu olur. Tepsiyi çiçekler, aşk sözlerinin bulunduğu minik kartlar ve küçük bir hediyeyle süsleyebilirsiniz.

KUTLAMA BAŞLAMADAN…

Sevgiliniz eve gelmeden önce en seksi kıyafetinizi çivin, makvaiınızı yapın ve en sevdiği kokuvu sıkın. Ve tabii kapıyı kocaman bir gülümseme ve romantik bir öpücükle açın. Gecenin bütün atmosferini değiştirebilecek bir başlangıç olabilir.

MUMLARIN GÜCÜ!

Mumların kullanıldığı her ortama kattığı romantizm yadsınamaz.

Evin içinde farklı köşelere mumlar yerleştirin ve bütün gece hiç ışık kullanmayın.

AFRODİZYAK LEZZETİ

Çilek, karides, zeytin, Antep fıstığı, nane, şarap, çikolata, muz, tarçın, şampanya, üzüm, badem, nar, roka… Hepsinin afrodizyak içeren besinler olduğunu biliyor muydunuz? Tatlının üzerine serpiştireceğiniz tarçın, çikolata fondüyle servis edebileceğiniz çilek, muz, roka salatasına karıştıracağınız taze nane.. Hepsi gecenizi hem lezzetlendirmek hem de renklendirmek için masanızdaki yerini almayı bekliyor. Güzel bir masa örtüsü, şamdanlar, kırmızı tabakları da unutmayın.

AŞK NOTLARI YAZIN

Küçük not kağıtlarına, ona olan sevginizi anlatan ya da çok mutlu anlarınızı hatırlatan notlar yazın. Evin farklı noktalarına yerleştirin ve onları bulmasını sağlayın. Mesela tirbuşonun yanına bir not koyun ve şarabı açmasını isteyin. Çekmeceyi açtığında bulacağı not emin olun romantik bir öpücükle karşılık bulacaktır.

MUTLULUK PAKETİ

Eğer uzun süreli bir ilişkiniz varsa sevgiliniz için bir zevkler paketi hazırlayın. Onun ilgi alanlarına ve zevklerine yönelik hediyeleri bir kutuda birleştirin. Mesela en sevdiği yazarın kitaplarından birinin ilk baskısını bulmaya çalışın. En sevdiği filmlerin DVD’lerini toplayın. Bir türlü başlayamadığı binicilik için ona kıyafetler alın ve ilk adımını atmasını sağlayın. Ofise götürmesi için en sevdiği çay ve kahvelerin tek içimlik paketlerini koyun. Koleksiyonuna özel bir parça ekleyin. Ona tek kişilik bir masaj hediye edin. Yakın arkadaşlarını hafta içi bir gün erkek erkeğe takılmaları için eve davet edin: “Çarşamba günü Playstation, bira, patates ve bol muhabbet bu evde arkadaşlarınla seni bekliyor” yazın ve kutunun içine koyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*