148 kalorilik pasta!..

HATIRLARSINIZ üç ay önce, Çırağan Sarayı’nın içinde bulunan çok sevdiğim Gazebo Lounge ile ortak bir projeye başladık diye yazmıştım. Sarayın o dönemde şöyle bir teklifi olmuştu: “Senin adına ‘light’ bir tatlı geliştirelim. Bunu hep birlikte tasarlayıp, oluşturalım. Tıpkı moda dünyası gibi bu pastanın da dört mevsimi olsun. Ayrıca bir modelin elinden çıktığı da hafifliğinden anlaşılsın…”

tulin pasta

Teklifi duyduğumda kulaklarıma inanamadım.
Severek gittim. Her şeyin ötesinde Çırağan Sarayı’ndan böylesi bir teklif almak tek kelimeyle gerçekten büyüleyiciydi.

TULİSS’ adını verdiğimiz tatlımızın ilkbahar versiyonunu üç ay önce Gazebo Lounge’da vitrine koymuştuk. Ne mutlu hem bana hem onlara ki, geçtiğimiz üç ay boyunca mekanın en çok satan tatlısı olmuş.

Şimdi ise TULİSS’in yaz versiyonunu yaptık. Bu versiyon sadece 148 kalori. Bir tatlı için oldukça düşük bir kalori miktarı. Bu seferki milföy ve yaz meyvelerinden oluşuyor; yanında ise benim silüetim var. Yani milföyün uzunluğu sanki bir anlamda catwalk havası veriyor. Bu versiyon da çok satanlar arasına girmeyi başarmış.

Bir akşamüstü çayı ya da bir hafta sonu kaçamağı veya bir yaz akşam Boğaz’m keyfini çıkarmak için Gazebo Lounge’a uğradığınızda formunuzu koruyacağını bilerek ‘TULİSS’ tatlısını denemenizi tavsiye ederim.

Afiyet olsun!..

Tülin Şahin / Para

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*