2013 ilkbahar-yaz makyaj trendlerinin anahtar sözcükleri

makyaj trendÇarpıcı renkler, özgür dokunuşlar, dramatik bakışlar, güvenli tavırlar 2013 ilkbahar-yaz makyaj trendlerinin anahtar sözcüklerinden… Yine renklere teslim olacağımız, ruhumuza iyi gelecek bir dünyanın kapıları aralanıyor. Hazırsanız başlıyoruz!

RENK VURGUSU

Pürüzsüz bir ten üzerine flaş bir dokunuşla tüm ilgiyi üzerinize çekmek yapacağınız en doğru hareketlerden biri 2013 makyaj trendleri arasında… Turkuaz bir eyeliner, mercan rengi ruj ya da lila bir allık bu güçlü dokunuşun kahramanlarından olabilir.

MAT DUDAKLAR

En mat haliyle dudaklar sahneye çıkmaya hazırlanıyor. Hem de en kırmızı, en pembe en turuncu tonlarda… O da yetmez diyenlere Holly Fulton defilesinde karşımıza çıkan kırmızı ve turuncunun aynı anda kullanıldığı cesur görüntüler var!

MASKULEN HAREKETLER

Kalın kaşlar, nötr dudaklar, bisküvi renkli farla renklendirilmiş gözlerle istenilen ‘Boyish Look’ anında yakalanabilir. Cara Delevingne’nin Burberry kampanyasındaki görüntüsü bu akımın en güçlü örneği. Silik bir makyajla da istenilen etkiyi vermek bu senenin en cesaret isteyen trendlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor.

TEK YÖN

Saçlarınızı en yandan tek bir yöne ayırma fikrine bir an önce alışmalısınız. Bunun için kalın bir saç fırçası, güçlü sprey ya da köpük ihtiyaç listenizin olmazsa olmazlarından… Açık ya da toplu saçların en yandan halleri DKNY, Derek Lam, Rodarte şovlarında ilham vermeyi başardı. Yeni sezonun bu açık ara önde giden saç modeliyle bir an önce tanışmalısınız.

NEON GÖZLER

Bu kez neon renkler gözlere dokunuyor. Turuncu, yeşil, mor, fuşya, sarı gibi can alıcı renkler güneşli günlerle buluşmaya hazır. Göz kapaklarına yoğun bir şekilde uygulanan renkli farlar ilkbahar-yaz trendlerinin en heyecan verici detaylarından olmayı başarıyor.

DAĞINIK SAÇLAR

Son dokunuşu yapılmamış, yarım kalmış saç modelleri sahnede. Krepe yaparak hareketlendirilmiş, yarım toplanmış ya da tamamen dağınık saçlara sıklıkla rastlayacağa benziyoruz. Bu saç modellerinin en büyük özelliği saçların özenilmemiş gibi duruyor olması! Sezonun bu cool hareketini denemekten çekinmeyin!

KEDİ GÖZLER

Artık bir klasik haline gelen kuyruklu eyeliner yine başrolde! Siyah, lacivert ya da çikolata rengindeki bu ince çizgiler seksi bir görünüme imza atıyor. Daha derin bakışlar yakalamak içinse makyajınızı koyu renkli farlarla bitirin.

TEKNO DETAYLAR

Dior defilesinde karşımıza çıkan kristal detaylar göz makyajında sınırları zorlayacağımızın bir işareti gibi. Renkli taşlar özellikle renkli partiler için ideal! Tek tek uygulayabileceğiniz kristal taşları denemeden sezona veda etmemenizi öneririz.

DRAMATİK GÖZLER

Kirpiklerin en güçlü silah olduğu bu sezon da kanıtlanıyor. Temiz bir ten makyajı ve güçlü kirpikler ilkbahar-yaz defilelerinin en güçlü görüntülerini oluşturdu yine. Uzun, tek tek ayrılmış kirpiklerle zamansız güzelliğin sırrı yeniden ortaya çıkıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*