Ağustos Akrep Burcu Yorumu

Akrep
(23 Ekim – 21 Kasım)

akrepGezegeni : Pluto-Mars
Grup : Su
Uğurlu Rengi : Kırmızı, siyah
Uğurlu Sayısı : 2, 4
Uğurlu Taş : Topaz
Uğurlu Gün : Salı

AĞUSTOS AYINA BAKIŞ

7 Ağustos tarihindeki Yeniay, sizi iş hayatındaki yerinizi oluşturmanız adına göreve çağırıyor. Artık şöyle bir silkelenip ben buradayım demelisiniz.

16 Ağustos tarihinde Venüs-Terazi burcunda seyrine başladığında özellikle ilişkisinde sorun olanlar tatminsizlik ve doyumsuzluk yaşayabilirler. Yalnız kalarak beraberliklerini gözden geçirmek isteyenler olabilir. Bazıları, kendi kendine mutlu olmaya çalışırken, bir kısım Akrepler müzik, resim, şiir, dekorasyonla uğraşarak kendilerini mutlu etmeye çalışabilirler. Fantezileriniz güçlüdür. Bir durumu kendinizi çok fazla üzmeden gözden geçirmeye çalışırsınız. Kilo alımına çok dikkat etmek gerekir. Çünkü insan güzellikleri dışarıda bulamadığında yiyecek içecek tüketerek kendini rahatlamaya çalışır. Her ne kadar hoş bir etkisi olmadığı düşünülse de, ben bu enerjiden olumlu yararlanmanız için, kendinizi biraz akışa bırakmanızı istiyorum. Kaybetmeyi değil, kazanmayı düşünün.

24 Ağustos tarihi itibariyle, işlerinizi organize etmek, iç gözlemde bulunmak, hesap kitap etmek, hedef belirlemek anlamında enerjiniz gayet yüksek. Birileriyle bir araya gelip konuşmak mı istiyorsunuz işte size fırsat. Çünkü onları gayet kolaylıkla ikna edebilirsiniz. Bir meseleyi çözmek mi istiyorsunuz, düzenlemek ve işler hale getirmek, buyrun size olumlu bir enerji.

AŞK VE İLİŞKİLER

16 Ağustos saat 18:37 olana dek Venüs-Başak burcunda seyrini sürdürecek. Hedefimiz, ikili ilişkimiz, ruhsal ve duygusal anlamda bizi etkilemekte olan meselelerin titizlikle ele alınmasını ve bilinçli bir şekilde gözden geçirilmesini sağlayacak. Burcumuzla uyumlu bir görünüm yapması tabii ki olumludur. Enerjinin niteliğini ve yansımalarını belirginleştirir. Ancak, Venüs-Başak burcunda ve dispozitör gücü olan Merkür, 8 Ağustos tarihine kadar Yengeçte ilerlediğinden bizim de tam olarak karar vermemiz ve uygulamamız kolay olmaz. Bu geçişte üzerinde durulması gereken en önemli nokta, ne aşırı titiz ne de fazla duygusal bir şekilde düşünmemek, ileriye bakmaktır. Eğer bir iş ortaklığı ve özel ilişkide, her iki tarafın da ortak bir gelecek amacı varsa ve el ele yürüyerek bu amaca ulaşmak istiyorlarsa tabii ki süreçte sorun çıkmaz. Bilakis böyle çiftler yarınları için birlikte plan yaparlar. İlişkisinde problemleri olan çiftlerin 8 Ağustos tarihine kadar iyi düşünmeleri lazım. İlişkisi olmayanlar bu dönemde, bir dostunuz aracılığıyla veya bir şekilde hoşunuza gidecek biriyle karşılaşabilirsiniz. Akreplerin, 8-16 Ağustos tarihleri arasında mesleki ve toplumsal hedeflerini gözden geçirmelerinde yarar görüyorum.

Venüs Başak burcu geçişinin Ağustos ayındaki etkili tarihleri. 2 Ağustos. Bu tarihte Venüs ve Chiron geçen yıl olduğu gibi karşı karşıya geliyorlar. Bir yandan ilişki anlamında her şeyi titizlikle ele alıyorsunuz, kontrol ediyorsunuz, düzeltmeye çalışıyorsunuz. Diğer taraftan aşkta aşırı fedakarlıkta bulunuyor. Sonra da neden istediğim gibi olmuyor diye kendinize yükleniyorsunuz. İş konularında da durum buna benziyor. -Hedefe mutlaka varmalıyım, değerlerime sahip çıkmalıyım, karmaşık durumlardan kurtulmalıyım diye düşünürken, diğer taraftan -Her şeyi kontrol edemem ki, ben de bir insanım, biraz rahatlamaya ihtiyacım var diyorsunuz. Bu gelgitler doğal olarak ne sağlıklı bir şekilde ilişkide bulunmanızı sağlıyor ne de ortadaki sorunlar düzeliyor. Peki ne yapmalıyız? Partnerimizle alakalı meseleler üzerinde, girişimde bulunduğumuz alanlarda korku ve endişeli düşünmekten uzak duracağız. Her sözü kafamıza takmayalım. Bir problem varsa, dünyanın sonu gelmiş gibi düşünmeyelim. Acil kararlar vermeyelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*