Ağustos Başak Burcu Yorumu

Başak
(23 Ağustos – 22 Eylül)

basakGezegeni : Merkür
Grup : Toprak
Uğurlu Rengi : Sarı, yeşil
Uğurlu Sayısı : 6
Uğurlu Taş : Koyu zafir
Uğurlu Gün : Çarşamba

AĞUSTOS AYINA BAKIŞ

7 Ağustos tarihindeki Yeniay, maneviyatınızı güçlendirici. Özgüven duygunuzu yükseltiyor, yaratıcı düşünmenizi sağlıyor. Gücünüzü toplamanız için size şifa veriyor.

16 Ağustos tarihinde Venüs-Terazi burcunda seyrine başlarken, insan güzel şeylere daha fazla para harcayabilir. Çünkü sahip olmak, huzur bulmak, hayattan memnun kalmak ister. Genelde hediyeler alınır, hediyeler verilir, dostlarla temasa geçilir, insan nefes almanın, yaşamının keyfine varır.

24 Ağustos tarihinde burcunuz üzerinde ilerleyecek Merkür, çözümcü, mantıklı, gayet akıllıca düşünmenizi sağlar. İş veya özel hayatınızla ilgili meseleler detaylıca gözden geçirilir. İş başvuruları için uygun zamandır. İkna kabiliyetiniz, bilginiz sizi ayrıcalıklı kılar. Kararsız kaldığınız meseleler üzerinde en doğru seçeneği tercih etmeniz kolaylaşır.

AŞK VE İLİŞKİLER

16 Ağustos saat 18:37 olana dek, burcunuzda ilerleyecek Venüs süresince dış dünya ile bağlantınız ve birebir ilişki kurma tarzınız kişisel özelliklerinize uygun bir şekilde gelişir. Ancak Başaklar bu süreçte karşılarındaki kişiyi ve dünyayı mükemmel görmek isterken, bunun dozunu iyi ayarlamalılar. Tabii ki, titiz düşüneceksiniz, planlamalarda bulunacaksınız ve inceleyeceksiniz. Yanlışa düşmemek için dikkat edeceksiniz. Fakat başkalarının da kişisel özelliklerine, inandıklarına saygı göstermeyi bileceksiniz. Bunu yapmadığımızda, dış dünyada ve beraberliklerde tatmin olmamız, huzur bulmamız zor olur. Venüs-Başak burcu geçişinin sizler açısından bir başka önemli yanı, 8 Ağustos tarihine kadar devam edecek süreçte gelişim, büyümeyi hedeflemeniz ve tecrübeleriniz, bilgi birikiminizle dış dünyada söz sahibi olmaya çalışmanızdır. İş-eğitim veya farklı alanlarda bağlantılarda bulunarak kendinizi ifade etmelisiniz. İlişkiler kurmalı ve bu ilişkileri güçlü tutarak maddi anlamda kazanca dönük girişimlerde bulunmalısınız. Seçici davranmanız doğaldır. Ancak yetenekleriniz ve tecrübeniz de önemlidir. Özel ilişkilerinde de yine, gelişimi-büyümeyi hedefleyecek, yanlış ile doğru olan arasındaki farkı tespit ederek planlamada bulunabilirsiniz. Sizin burcunuzda ilerleyen bir Venüs tabii ki sizin için olumlu bir zaman dilimidir. Ancak doğanız gereği, karşınıza çıkan kişiyi çok fazla incelemek, sizin istediğiniz tarzda davranmasını beklemek sakınca oluşturabilir. O nedenle bu süreçte aşk olgusunu ideallerinize uygun şekilde yaşamaya, şekillendirmeye çalışırken, ilişkinizdeki alış verişin sağlamlığı ve niteliği üzerine düşünmeli ve dengeli alışverişi önemsemeliyiz.

Venüs Başak burcu geçişinin Ağustos ayındaki etkili tarihleri. 2 Ağustos. Geçen yıl olduğu gibi, Venüs-Chiron karşı karşıya geliyorlar ve ilişkilerimiz test ediliyor. Başak burcunda ilerleyen Venüs, ilişkimizle ilgili konularda partnerimizle ortaklaşa düşünmenin önüne geçiyor. İnsan ister istemez titizleniyor, her şeyin kendi düşündüğü gibi olmasını istiyor. Bu olmadığında başlıyorsunuz her şeyi didiklemeye. Peki didikliyorsunuz diyelim. Neden hala bu kadar fedakarlıkta bulunuyorsunuz. Ondan sonra da her konuda şikayetçisiniz. Ya, mantıklı bir şekilde ilişkinizi gözden geçirin veyahut bu denli kendinizden ödün vermeyin. Eğer uzun zamandır birlikteyseniz, onu tanımış olmalısınız. Değişmiyorsa, değiştirmeye zorlamanız ne işinize yarayacak. Diyelim ki, yeni tanıştınız. O zaman lütfen zaman tanıyın birbirinize. İş konularında da, hemen sonuç alayım diye, kendinizi hırpalamayınız. Zamanla eksiklerinizi tamamlarsınız ve mutlaka başarılı olursunuz. Eğer böyle giderse boş yere kendinizi üzmeye devam edeceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*