Ağustos Yengeç Burcu Yorumu

Yengeç
(22 Haziran – 22 Temmuz)

yengecGezegeni : Ay
Grup : Su
Uğurlu Rengi : Beyaz, gümüş
Uğurlu Sayısı : 2
Uğurlu Taş : Yakut, aytaşı
Uğurlu Gün : Pazartesi

AĞUSTOS AYINA BAKIŞ

7 Ağustos tarihindeki Yeniay, sizi maddi ve manevi kazanç elde etmeye teşvik ediyor. Cüzdanınızda kaç liranız olduğu, nelere sahip olduğunuz çok önemli.

16 Ağustos itibariyle Venüs-Terazi burcunda seyrine başladığında, ailenizi memnun etme evinizi güzelleştirme isteğiniz yükselir. Huzur içinde yaşamak istersiniz. Nezaket beklersiniz. Sevgi dolu davranışlardan hoşlanırsınız. Yüzeysel ilişkiler sizi rahatsız eder. Bu süreçte güzel bir yerde oturma, kiralama, satın alma, ev içinde hoş bir ortam yaratma amacıyla harcamalarda bulunmanız gerekebilir.

24 Ağustos itibariyle eğitim, bilgilenme, düzenleme ve düzeltme, titiz bir şekilde gözden geçirme zamanıdır. Okul seçimi, iş arama, iş koşturmaları bu zamana denk gelir. İnsanları ikna edebilmede üstünüze yoktur. Size söylenenden ziyade, sizin ne anladığınız, ne öğrendiğiniz önemlidir. Merakınızı çeken konularda bilgi sahibi olma arzunuz yoğundur. Piyasaya çıkan yeni kitaplara bakılır, çevrenizdeki insanlar dinlenir, detaylar önemsenir.

AŞK VE İLİŞKİLER

16 Ağustos saat 18:37 olana dek Venüs, Başak burcunda ilerleyecek. Sizler de yakın çevrenizde bulunan kişilerle olan temasınızda yararlılık ilkesini gözettiğiniz için, size ihtiyaç duyan kişilere elden geldiğince destek olursunuz. Ancak bu desteğin karşılığında kıymetinizin bilinmesini istersiniz. Arkadaşlık ilişkilerinde de durum böyledir. Dostlarınızın size bir işi düştüğünde, yardıma hazırsınızdır. Amacınız etrafınızdaki insanların huzurlu olması ve sizin de otomatik olarak huzura kavuşmanızdır. Venüs-Başak burcunda düşük pozisyonda olduğundan, ilişkilerde genel olarak belli bir inceleme, kurcalama, ince eleme sık dokuma hali vardır. Burcunuzla uyumlu bir görünüm yapsa da, bu noktaları gözden kaçırmamalıyız. Enerjinin gölgeli yönlerini bilirsek, hem gereksiz yere kendimizden ödün vermemiş hem de üzülmemiş oluruz. Bu süreçte ailemizle alakalı ve ileriye dönük olarak hedeflerimizi gerçekleştirme yönünde planlamalarda bulunabiliriz. Yeni tanıştığımız kişilerle aramızda belli bir mesafeyi koruruz. Yeni bir yere yerleştiysek bu dönemde çevremizdeki insanları, ortamı tanımaya çalışırız. Kişisel anlamdaki kararlarımız için 8 Ağustos tarihine kadar ki süreçte güvenliğimizi bir hayli önemseriz. 8-16 Ağustos tarihleri arasında maddi konularda güçlü olmak, kazançlı çıkmak, ihtiyaçlarımızı karşılamak amaçlı düşünürüz.

Venüs Başak burcu geçişinin Ağustos ayındaki etkili tarihleri. 2 Ağustos. Bu tarihte oluşacak Venüs-Chiron karşıtlık etkisi altında, her türlü ilişkide olan biteni öylesine titiz ele alırsınız ki, kendinizi bir hayli üzebilirsiniz. Aslında biraz rahat olabilseniz, boş yere kendinize yüklenmeyeceksiniz. Siz sürekli bir güven tazelemesine ihtiyaç duyuyorsunuz. -Aman her şey yerli yerinde olsun. Bir terslik çıkmasın. Bunun için ya sürekli her durumu kontrol etmeye çalışıyorsunuz veyahut aman kaybetmeyeyim diye başkalarına aşırı fedakarlıkta bulunuyorsunuz. Eh kimse sizin gibi değil tabii ki. Bu durumda neden böyle oldu diye karmaşaya düşüyorsunuz. Dostlarım lütfen biraz rahat olunuz. Sanki herşey elinizin altından kayıp gidecekmiş gibi düşünmeyiniz. Bu kadar kendinize yüklenmeyiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*