Annelere özel site

elif ceylanerOCAK 2014’te kurulan Bebeğiminlistesi.com, henüz çok yeni bir site. Ancak, kısa sürede gösterdiği hızlı büyüme performansıyla dikkat çekiyor. Zira bu sitenin sunduğu hizmetler Türkiye’de ilk. Burası annelerin ve anne adaylarının baby shower-bebek ihtiyaç listesi yapabildiği bir internet sitesi. Yurtdışmda çok yaygın olan bu sistemin Türkiye’de de oldukça ilgi gördüğünü belirten sitenin kurucu ortaklarından Elif Ceylaner Aydemir, “Anneler yeni doğan çocuklarıyla ilgili ihtiyaç duydukları ürünlerin bir listesini yapıyor. Bu liste Facebook,

Twitter gibi sosyal ağlarda paylaşılıyor. Böylece liste sahibinin tüm arkadaşlarına ulaşılmış oluyor. Bundan sonra liste üzerinden ürün beğenip hediye almak kalıyor, sitemiz özellikle çalışan anneler için iş hayatının yoğun temposunda pratik çözümler sunuyor” diyor.

Siteye girip liste hazırlamak ise oldukça kolay. Sadece üç adımda liste oluşturulabiliyor. Kullanıcı, sitede öncelikli olarak bebeği ile ilgili bilgileri girerek kendisine bir “baby shovver liste kaydı” oluşturuyor.

Daha sonra da sitede yer alan markaların ürünlerinden istediklerini listesine dahil ediyor. Anne aynı zamanda, üye markaların mağazalarına giderek mobil uygulama üzerinden barkod tarayıcı ile beğendiği ürünün barkodunu okutarak da listesine ürün ekleme işlemini gerçekleştirebiliyor.

Bebeğiminlistesi.com’un Türkiye’nin hemen hemen her ilinden üyeleri var. Siteye üyelik ücretsiz. Sitede kendi alanlarında tanınmış 100’e yakm markanın ürünleri satılıyor. Site bu satışlardan belli bir komisyon alıyor.

Sadece bu sitede satılan bazı ürünler AiıEji de var. Örneğin Fransız Jacadi-Paris Louis serisi bebek odası takımı yatak, gardırop, şifonyer, alt değiştirme ünitesi ve oyuncak sandığı bunlardan ilk akla gelenler. Bebegiminlistesi.com, büyüme planları doğrultusunda benzer hizmetleri yurtdışmda da sunmaya hazırlanıyor. Aydemir, bunun için ilk adımı komşu ülkelerde atacaklarını & î t* söylüyor. İlerleyen dönemlerde mağaza açma planları da yapılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*