Anneyle izlenecek en iyi filmler

Anneyle izlenecek en İYİ FİLMLER

Annenizle baş başa keyifli bir gün geçirmek için sıra dışı planlar yapmanıza ve çok uzağa gitmenize gerek yok! Kanepenizde, televizyonun karşısında da çok iyi vakit geçirebilirsiniz! Anne-kız izlenecek en iyi filmleri sizin için derledik!

anneyle filmAŞK YENİDEN

Gösterime girdiği dönemde eleştirmenlerden yüksek not almasa da, ‘Aşk Yeniden’ annenize iyi gelecek filmlerin başında. Özellikle de aşka bakışı açısından… Belki filmi izledikten sonra babanızla ikisi için mini bir tatil de organize edebilirsiniz! Filmde Kay ile Arnold 31 .senelik evliler ve aslında mr 1 aynı evde iki yabancı olarak hayatlarını geçiriyorlar.

Hatta aynı odada bile uyumuyorlar. Sonunda Kay”in canına tak ediyor ve bir evlilik terapisi programına rezervasyon yaptırıyor…

Başrollerde ise Meryl Streep, Tommy Lee Jones ve Steve Carell var.

KIZIM BUYURKEN

Eğer eğlenceli bir film izlemek istiyorsanız, size önerimiz ‘Kızım Büyürken’.Başrollerinde Eva Mendes, Matthew Modine ve Patricia Arquette’nin rol aldığı film, yetişkin olma yolunda ilerleyen ve sürekli annesiyle tartışma içinde olan genç bir kızın annesiyle ilişkisini konu alıyor. Hepimizin geçtiği süreçlere eğlenceli bir bakış açısı!

KÜÇÜK GÜN IŞIĞIM

Sahnede siz varsanız, annenizin gözlerinden yaşlar akmaması imkansız. Üstelik performansınız berbat ve herkesi güldürecek kadar kötü olsa bile! Aile bağlarını farklı bir açıdan ele alan bu film, Hoovear ailesinin bir minibüse doluşup ailenin en küçük bireyinin hayalini gerçekleştirmek üzere yola çıkmasını konu alıyor. Greg Kinnear, Toni Collette, Steve Carell, Abigail Breslin, Alan Arkin ve Paul Dano’nun rol aldığı filmin yönetmenleri ise Jonathan Dayton ve Valerie Faris.

Dikkat, özellikle final sahnesinde duygusal anlar yaşatabilir.

SELVI BOYLUM Al YAZMALIM

‘Sevgi emektir” cümlesiyle özdeşleşmiş bu film, Kadir inanır’ın en yakışıklı halinin ekrana yansıması aynı zamanda… Kamyon şoförü llyas (Kadir İnanır) ve Asya’nın (Türkan Şoray) aşkını anlatan ve hayattaki tercihleri sorgulatan bu filmi ‘kiminle izlemeli?’ sorusunda tercih edilecek ilk kişi, emeğiyle, sevgisiyle koca bir alkışı hak eden anneniz!

BEYAZ YALANLAR

Anneniz ve babanız boşansa, babanız annenizi genç bir kız için terk etse ve anneniz özgüveninin yerlerde süründüğü bir dönemden geçse, ona yardım etmek için nasıl bir çözüm bulurdunuz?

‘Beyaz Yalanlar’ın kahramanı Emilie’nin bu durum için parlak bir fikri var: Kendisine yazılan aşk mektuplarını annesine yazılmış gibi göstermek! Başrollerinde Audrey Tautou, Nathalie Baye ve Sami Bouajila’nın yer aldığı “Beyaz Yalanlar” aksiliklerin üst üste geldiği, yanlış anlaşılmaların hayatı daha da karışık hale getirdiği ama aslında anneler ve kızlarının birbirleri için yapamayacakları fedakarlık olmadığını anlatan hoş bir film. Hem belki izlerken birbirinize söylediğiniz beyaz yalanları da gözden geçirmenizi sağlar!

AŞKTA HER ŞEY MÜMKÜN

Senaryosu Nancy Meyers’e ait bu filmde Jack Nicholson, Diane Keaton, Keanu Reeves, Amanda Peet gibi isimler karşımızda. Orta yaş üstü romantizmi konu alan bu romantik komediyi annenizin çok seveceği kesin, işte konusu:

Yaşıtı kadınlarla ilgilenmek yerine gençlerle beraber olmayı tercih eden Harry Sanborn, uslanmaz bir playboy’dur.

Yeni kız arkadaşı Marin ile Marin’in annesinin yazlık evine giderler ve orada Harry kalp krizi geçirir ve hastaneye kaldırılır. Marin’in annesi gönülsüzce Harrye bakmaya başlar.

Başlarda birbirlerinden hiç hoşlanmasalar da zamanla her şey değişir,..

LORENZO’NUN YAĞI

Gerçek bir yaşam hikayesi olan 1992 yapımı bu filmin yönetmeni George Miller. Başrollerde ise Susan Sarandon ve Nick Nolte var. Augusto Odone ve Michaela Odone adlı anne-babanın, amansız bir hastalık olan ADL’ye yakalanan oğulları Lorenzo Odone’yi ölümden kurtarmak için olağanüstü çabalarını anlatan film, umuda ihtiyaç duyduğunuz anlarda size iyi gelebilir.

Ama mendillerinizi hazırlamayı unutmayın.

SAATLER

Bazı filmler var ki, tam kadın kadına izlemelik. Bu filmlerden biri de ‘Saatler’. Üç farklı kadının farklı zaman dilimlerinde yasadıkları bir günü anlatan film, Virginia VVoolfun romanı Mrs. Dalloway ekseninde, sizi zamanda yolculuğa çıkarıyor. Başrol oyuncularının (Nicole Kidman, Meıyl Streep, Julianne Moore) her birinin performansı izlenmeye değer. Ama baştan söyleyelim, eğer amacınız gülüp eğlenmekse bu filmden uzak durmalısınız. İşte konusu.,.

Birinci kadın, Virginia Woolf, Londra’nın varoşlarında bir yandan depresyonla savaşırken, bir yandan da ilk romanı olan Mrs. Dallowcr/i yazıyor. Bundan 20 yıl kadar sonra, Los Angeles’ta yaşayan bir ev kadını olan Laura Brovvn, Mrs. Dalloway’i okuyor ve aldığı ilhamla yaşamında büyük bir değişiklik yapma kararı alıyor. Ve günümüz New York’unda yaşayan, Woolf un Mrs. Dalloway’inin modern bir versiyonu olan Clarissa Vaugan, AIDS’e yakalanan eski kocası onuruna bir parti düzenliyor… Filmin dokuz dalda Oscar’a aday gösterildiğini ve Nicole Kidman’a En iyi Kadın Oyuncu dalında Oscar Ödülü getirdiğini de unutmamak gerek.

MAMMA MIA

Sophie’nin düğünü yaklaşmakta ama o babasını hiç tanımıyor! Annesinin günlüğünü bulup olası üç babasını annesinden ve nişanlısından gizlice düğününe çağırıyor. Bu üç adamdan acaba hangisi babası? Phyllida Lloyd’un yönettiği, başrollerinde Meryl Streep,

Amanda Seyfried, Pierce Brosnan, Colin Firth, Stellan Skarsgârd, Dominic Cooper, Julie VValters ve Christine Baranski’nin oynadığı bu eğlenceli müzikal ve fondaki Abba şarkıları size çok iyi gelecek.

Burçin Öztınaz / Elele Dergisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*