Avrupa’nın en görkemli defilesi…

GEÇTİGİMİZ hafta İtalya’nın Rimini kentinde çok görkemli ve gösterişli bir defile yapıldı. Dünyaca ünlü İtalyan mayo ve çorap markası Calzedonia bu defilenin ev sahibiydi.

rimini defile3

Peki, bu defile neden Milano’da değil de Rimini’de yapıldı? Çünkü Rimini yediden 70’e İtalyanların tatil için en sevdikleri yermiş. Biraz bizim Kuşadası, Marmaris, Fethiye karışımı, şirin bir şehir. Ayrıca efsane yönetmen Fellini’nin doğup büyüdüğü yer.

Calzedonia çok ama çok iddialı bir defile yapacağını belirterek dünyanın hemen her yerinden basın mensuplarını davet etmiş. Defile öncesi kırmızı halıda ünlü isimler yürüdü. Defilenin onur konuğu Amerikalı aktris ve stil ikonu Sarah Jessica Parker ve defile esnasında sahneye çıkan Amerikalı şarkıcı Keisha kırmızı halıda yürüyenler arasındaydı.

rimini defile4

MÜZİK DOLU BİR DEFİLE

Gelelim defileye… Rimini Kongre Sarayı’nda yapılan etkinlik, defile değil sanki bir konser havasındaydı. Salon muazzam bir mekan, defile de aynı görkem ve büyüklükte bir etkinlikti. Salonun her yerine yerleştirilen dev ekranlardan içerideki 3 bine yakın konuk defilenin her saniyesini bütün ayrıntısıyla takip etti.

Defilenin en ön sıralarında gerek Italyan gerek İngiliz çok sayıda celebrity oturuyordu. Defile esnasında bu ünlülerin yüzleri arada ekrana yansıdıkça içerideki konuklar salonu çığlıklara boğuyordu.

rimini defile

Defile için Avrupa’nın Victoria’s Secret’i diyenler oldu. Evet doğru o havadaydı. Konsept ve mantık o yönde düşünülmüştü. Ama kesinlikle bir kopya havasında değildi. Zaten her zaman müzik ile moda kol kola ilerlemiştir ve bu durumu VS defilesi her zaman çok güzel vurgulamıştır. Tüm dünya bu konsepti sevince, sıklıkla uygulanır hale geldi. Böylece şirketler markalarını çok daha büyük ve genç kitlelere ulaştırma imkanı buldu. Pop starlar ile top modeller aynı anda sahnede olunca, garanti reyting demek. Sonuç olarak o akşam içerideki herkes çok eğlendi. Bir yandan birbirinden güzel ve ünlü modeller, tasarımlar, sahne inanılmaz ambiyansa sahip ve hiç beklenmedik bir anda sahneye şarkıları satış rekoru kırmış Keisha çıkıyor, izlerken şunu düşündüm, Calzedonia bunu rahatlıkla bir turneye dönüştürebilir.

Dünyanın bir çok ülkesinde mağazası var. Türkiye’de en kısa zamanda bu defileyi mutlaka yapmalı.

rimini defile2

HER KADIN GİBİ…

Şimdi tekrar defile öncesine dönelim… Biliyorsunuz her pazar Star TV’de saat 14’te “Tülin Şahin’le Moda” isimli bir programım var. Keisha ve Sarah Jessica Parker programımıza konuk olmayı kabul ettikleri için ekip olarak Rimini yollarına düştük. Sarah Jessica Parker ile başlayalım. Bakalım dünyanın en önemli stil ikonlarından birisi olan Parker ne demiş?

Röportaja ona çok iyi bir aktör olmasının yanı sıra stil ikonu unvanını da başarı ile taşıdığını söylüyorum. “Alçakgönüllü değilim ama bu sadece bir yakıştırma” diyor. Peki, sabahları her kadın gibi ne giysem krizi yaşıyor musun diyorum, “Hem de nasıl?” diyor. “Tüm dolabımı dışarıya boşaltıyorum. Kıyafetlerin hepsi yerde ama hala giyecek bir şey yok diye düşünmeye başlıyorum” diyor. İşte her sabahın klasik kadın sendromu… Kendisi en çok elbise giymeyi seviyormuş, “Elbiseler vazgeçilmezim” diyor. Bu akşam için yine bir elbise seçmiş. Elbise seçimi John Galliano’dan, altına giydiği dantel çorap ise Calzedonia’dan…

Peki, o dillere destan saçları ve cildi için nasıl bir bakim uyguluyor?

“Saçlarımı haftada bir yıkıyorum.

Cildim için ise çok bir şey yapmıyorum sadece iyi nemlendirmeye çalışıyorum ve en önemlisi artık güneş koruyucu kullanmaya başladım. Buna çok geç başladığımı itiraf ediyorum ama mutlaka herkesin kullanmasını öneriyorum” diyor.

rimini defile1

ÇILGIN AMA UTANGAÇ VE ÇEKİNGEN

Gelelim Keisha ile sohbetimize. Dijital dünyada satış rekoru kırmış olan bu popstar çılgın giyim stili ile dikkat çekiyor. En ilginç desenlere sahip çorapları Keisha’nin üzerinde görüyoruz. Sahnede sık sık mayo kullanan Keisha’ya mayoyu en iyi taşıma sırrı nedir diye soruyorum. “Kesinlikle özgüven” diyor. “Özgüveniniz yoksa mayo taşımayı unutun” diyor. Peki, hangi renkleri seviyor veya ona göre bu sezonun rengi hangisi? Yine net bir cevap vererek, “Kesinlikle kırmızı” diyor. Bakmayın Keisha’nin öyle çılgın ve ilginç sözler yazmasına, günlük hayatında oldukça utangaç ve çekingen birisi.

Tülin Şahin / Para

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*