Aylık Kova Burcu Yorumları Nisan 2013

Kova
21 Ocak – 19 Şubat

İş

kova-burcu14 Nisana kadar Merkür para eninizdeki hareketi devam ettirecek. Fakat Neptün’le birlikte etkileşim halinde oldukları için; dikkatli olmalısınız. Finans üzerine boş hayaller kurmanızı engellemek için iyi düşünmeniz ve doğru karar vermeniz gerekiyor. Satürn Hala kariyer evinizde geri hareketini yapmaya devam ederken, eski sorunlarınızı yeniden gündeme getiriyor. Yaptığınız işin rutinliğinden sıkılmış gibisiniz. Kadronuzda yaşanan kurumsal sıkıntılar yüzünden önünüz engellenebilir. Maddi açıdan size destek verecek patronlar ve aile büyüklerinizde olacaktır. Sorunlarınızı sizden yaşça veya tecrübe anlamında olan kişilerle tartışabilir veya onlardan akıl alabilirsiniz. Para ve çevre ilişkilerinde ilerleyen Uranüs ve yönetici gezegeniniz Merkür el ele vererek, çalışma yaşantınızla ilgili size hareket ve kıvraklık kazandıracaktır. İş yeri v.s gibi bulunduğunuz ortamlarda, tartışmaya hazır bir ruh durumu içindesiniz ve size muhalif olanlara sert yanıtlar vereceksiniz. Başkalarını yargılama konusunda aşırıya kaçabilirsiniz. Sürpriz kararlarla alışagelmiş bir düzeninizi bozabilirsiniz. Bu dönemde ayağınıza gelen fırsatları değerlendirmekte akılıca davranabilirsiniz fakat; ani bir hareketle elinizdeki olanakları da kaybedebilirsiniz. Fakat, bu arada güçlü isteklerinizi kontrol etmeyi öğrenmelisiniz. İş ortaklıkları için son derece uygun günler. Büyük işlerin ve projelerin peşinde olacağınız bir dönemdesiniz. Neptün artık yıllarca finans evinizde kalacağı için, gereksiz masraflarınıza dikkat etmeniz gerekecek. Ay’ın günlük transitleri sırasında, sıra dışı ve lüzumsuz masraflara gireceksiniz. Önce severek aldığınız şeyleri sonradan kullanmak istemeyeceksiniz. Bunlar, zevkinize uygun olduğunu zannettiğiniz giysi, parfüm ve kozmetik eşyalar olabilir. Dolabınızda asla kullanmadığınız eşyalar varsa, bu dönemlerde almış olmalısınız. Fakat, bu dönem oldukça zeki ve akıllı davrandığınız konular da olacaktır. Etkileyici ve nazik konuşmalarınızla karşınızdaki kişiyi çok güzel ikna ediyorsunuz. Borçlarınızı çok daha kolay ödeyeceksiniz. Gizli tasarruflarınız artacak, geçmişten kalan alacaklarınızı tahsil edebilirsiniz. Bugünlerde dikkat edeceğiniz nokta; ısrarcı ve baskıcı bir kişilik sergilemekten kaçınmak olmalıdır. İçsel değişimlerinizi mesleki yaşamınıza vurgulamaya çalışmanız ters tepkilere de neden olabilir. Maddi konularda yoğun istekleriniz var ve başarıyı bu dikkatiniz sayesinde elde edeceksiniz. Başkalarının fırsatlarıyla kendi arzularınızı birleştireceksiniz.

Aşk

10 Nisanda yeni ay iletişim evinizde doğuyor..Çevrenizdeki insanlarla yapacağınız önemli görüşmeler ve kısa mesafe fırsatları size yeni kazanç kapıları açacak.. . Bu ay; risklere karşı dayanılmaz bir şekilde arzu duyacaksınız. Aşk gezegeniniz Merkür Neptünle kişisel evinizde ilerliyor ve sizi yanıltabilecek kişilerle bir araya getiriyor. Karşınızdaki kişilerin aldatıcı fikirleri ve kendilerinin bile inanamaya çalıştıkları hayallerine sizi de ortak edebilirler. Beraberliklerinizde, ani gelişen kıskançlıklar nedeniyle zor anlar yaşarken, kendinizi kısıtlanmış hissedebilirsiniz. Venüs para kazanma konusunda size destek verirken; yeni tanıştığınız kişilerin gözüne girmek için. Sosyal aktivitelerde para harcama içgüdüsü de verebilir. Dikkatli olmalısınız.25 Nisanda Akrep’te ay tutulması yaşıyorsunuz. Yakın ilişkileriniz ve aileyle ilgili konularınız gündeme gelecek. Venüs’ de 16 Nisandan sonra Boğada ilerlemeye başlayacak.Aile içi olaylarınız ve eviniz ön planda olacak Ailenin bireylerinden bazıları evden ayrılabilir.

Sağlık

Sağlık konusunda gergin olacağınız bir ay. Bilinçaltınız çok yoğun. Sağlığınızı düşünerek rejimlere başlayabilirsiniz. Kendi sağlığınız açısından zararlı olan konuların farkındasınız. Dişleriniz ve kemikleriniz konusunda yapılması gereken bakım ve egzersizleri ihmal etmeyin. 10 Nisan yeni ayla birlikte daha fazla dinlenmeye özen gösterin. Sinirsel gerilimlerin olacağını unutmamalısınız. Sindirim sisteminizle ilgili problemlerin ortaya çıkmasını istemiyorsanız, sizi rahatlatacak yoga ve meditasyon gibi çalışmalara yönelmelisiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*