Buradasınız : Ana Sayfa // Güzellik // Bahar geliyor, makyajınız hazır mı?

Bahar geliyor, makyajınız hazır mı?


SÎZLERE bu yazımı Antalya’dan yazıyorum. Burada yüzü olduğum dünyaca ünlü kozmetik markası Oriflame’in direktörlerine 2014 ilkbahar makyaj trendlerini anlatmak üzere bulunuyorum.

tulin oriflame makyaj

Önce kıyafetlerden başlayalım… 2014 bahar ve yaz modasında birçok trendi bir arada görüyoruz. Bunlardan en güçlüsü 90’lı yılların geri dönmüş olması. Yarım kısa üstler etkisini daha güçlü bir şekilde devam ettirecek. Bu sezon, 90’lı yılların basit kalıplara sahip elbiseleri, süslemeden arındırılmış, bunun yerine heykelsi kalıpları ve dikiş kalitesi ile ön plana çıkan “ Minimalist ” akım, tasarımcılar tarafından bolca tercih ediliyor. Pastel tonlarım çok görüyoruz ama bu sezonda güçlü canlı renkler de var.

Sahnede üzerimde gördüğünüz kıyafet bunun en iyi örneği. Sarı elbisenin üzerinde tüm canlı renkleri görüyoruz; mavi, yeşil, turuncu… Bu elbisemle uyumlu olarak turuncu/fuşya tonları kullandığım bir makyaj yaptım. Gelelim makyaj trendlerine… Özellikle kuyruklu eyeliner’lar ve çarpıcı dudaklar bu sene vazgeçilmez olacak ama önemli olan abartıdan uzak, doğal bir güzellik yakalamak. Varla yok arası makyaj trendi bu yıl da devam ediyor. Sadece fondöten kullanılan ve hafif göz makyajının yapıldığı görünümler çok yaygın. Cildin pürüzsüz bir hale getirildiği makyajlarda ise dudaklar fuşya, turuncu ve pembe ile ön plana çıkartılırken gözlerde kuyruklu eyeliner’lar dikkat çekiyor olacak.

Tülin ŞahinFaceBook Ekle Bunu, FaceBook Share Twitter Ekle Bunu, Twitter Share Digg Ekle Bunu, Digg Share” title= ”Google MySpace Ekle Bunu, MySpace Share Technorati Ekle Bunu, Technorati Share ”Delicious


Etiketler:

Yorum Yapın

yukari