Beş Dakikada Makyaj Yapmak

BEŞ DAKİKADA MAKYAJ

“Bir yerden bir yere yetişirken arabada bile makyajınızı yapabilirsiniz… Nasıl mı?”

5 dakikada makyaj

• Çift taraflı, orta büyüklükte, yuvarlak, ayaklı bir makyaj aynası yanınızda olsun.

• Arka koltuğa geçin ve aynanın ayaklarını ön koltuğun başlığının arka tarafına yerleştirin.

• Cildinizi nemlendirin. Aslında bunu duştan sonra yapsanız daha iyi olur. Nemlendirici cildinize oturmuş olur.

Makyaja göz altından başlıyoruz. Pembemsi ya da şeftali tonlarında bir kapatıcı beyaz olandan daha iyidir. Çünkü bu iki renk daha canlı olduğu için yorgun göz altlarını anında canlandırır.

Ardından cildinizin sadece kapatılması gereken yerlerini kapatın. Bunu cilt tipinize göre; pudra, fondöten ya da renkli nemlendirici ile yapabilirsiniz. Ama cildinize sadece kapatıcı (concealer) uygularsanız; sabitlemek için üzerine toz pudra da sürmelisiniz. Fondöten kullandığınızda ise yüzünüzü pudralamanız gerekmez.

Pudra fırçasının bir boy küçüğü ile, ten renginize uygun bir allıkla yanaklarınızı renklendirin. Fondöten kullandıysanız, likit veya krem allık kullanmalısınız. Aksi halde yüzünüzde çatlak görünümler oluşur.

• Sıra gözlerde; kahverengi bir kalemle üst ve alt kirpik diplerinizi çizin. Kalemi sabitlemek için üzerinden yine aynı renkte bir far ile geçin. Tüm bunları bir far fırçası ile dağıtarak yapın. Çok net bir makyaj sabahları çok hoş durmaz.

Sabahları makyajınız yokmuş gibi durmalı. Bu nedenle siyah değil kahverengi kalem kullanmalısınız. Çünkü siyah kalem sabahları sert ve yorgun bir ifade verir.

• Göz makyajını kirpiklerinizi kıvırarak ve maskara sürerek bitirin.

• Gözler hafif dağınık ve dumanlı oldu; dudaklar canlı ama hafif olmalı. Bu nedenle ruju doğrudan dudağınıza sürmek yerine parmanğınızla ruju sürmeniz daha doğru olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*