Buradasınız : Ana Sayfa // Takı ve Eksesuar Modası // Bir çantanın anatomisi

Bir çantanın anatomisi


Egzotik deriler, el işçiliği ve zarif bir stil ile özdeşleşen, çantaların en aristokratı Tod’s D-Bag, yeni sezona HAUTE COUTURE anlayışıyla merhaba diyor.

canta

HİKAYESİ

Lüksü diğer İtalyan markalar gibi dışavurmadan yaşatmayı seven Tod’s, ayakkabılarının sade şıklığını çantaya yansıtmak istediğinde takvimler 1997’yi gösteriyordu. Yüksek kaliteli deriden, elde kesim ve dikim tekniğiyle hazırlanan ilk modele D-Bag adı verildi. Tesadüf müdür bilinmez; adı ‘D’ ile başlayan başka bir ikonun sevgisini kazanması, bu çantanın kaderini değiştirdi.

MONARŞİDEKİ YERİ

Her hareketi ve kıyafeti ile milyonları etkileyen Prenses Diana’nın kolundan düşürmediği D-Bag, kısa sürede ünlendi ve zaman içinde Monaco Prensesi Caroline’den Hollyvvood hanedanlığına mensup Nicole Kidman ve Anne Hathaway gibi isimlere kadar pek çok ünlünün vazgeçilmezi oldu.

HARVEY NICHOLS
SEZONLUK METAMORFOZ

Klasikler evrim geçiremez diye bir kaide yok. Tod’s D-Bag, ilkbahar-yaz sezonunda Fransız couture geleneğinden ilham alan piton derisi yorumlara kavuştu.

ikonu tamamlamaFaceBook Ekle Bunu, FaceBook Share Twitter Ekle Bunu, Twitter Share Digg Ekle Bunu, Digg Share” title= ”Google MySpace Ekle Bunu, MySpace Share Technorati Ekle Bunu, Technorati Share ”Delicious


Etiketler: ,

Yorum Yapın

yukari