Birbirinden özel değerli taşlar; mücevherlerin renkli dünyası…

Taşların Gizemi

Birbirinden özel değerli taşlar; mücevherlerin renkli dünyası… Estetik görünüşlerinin yanı sıra, bizlere evrensel enerjiyi aktarmak üzere yaratılmış özel taşlar; zihnimizle; bedenimizle ve genel olarak enerji alanlarımızla bizlere özel etkileşimler sunarlar. Her biri kendi içinde ayrı bir gizem taşıyan renkli taşların hikayelerine bir göz atalım…

Hayat Ağacı Mercan

Mercan taşı dünyadaki tüm sıcak ve sığ denizlerde oluşan ve yaşayan canlı bir taştır. Mercan taşının nazara iyi geldiği ve aynı zamanda konsantrasyon eksikliğini giderdiği yönünde yaygın bir inanış vardır. Başta sedef hastalığı olmak üzere, birçok cilt hastalığının da tedavisinde kullanıldığı bilinmektedir.

Koşulsuz Aşk Taşı Zjimrüt

Zümrüt, mitlerin ve efsanelerin taşıdır. Sevgililerin birbirlerine verebilecekleri en iyi armağan olarak görülür. Bir diğer adı da “Koşulsuz Aşk Taşr’dır. Zümrüt içinde; bolluk, sevgi, iyilik, sakinlik, denge ve sabır unsurlarını barındırır. Bağışıklık sistemi, sinir sistemi, kalp, ciğer ve böbrekleri de kuvvetlendirdiği bilinir.

Beyaz Kraliçe İnci

“Taşların Kraliçesi” olarak bilinen inci, kabuklu iki deniz canlısı olan inci istiridyesi ve inci midyesinden oluşur. İnci; alçak gönüllülüğü, temizliği, sevgiyi, şefkati ve mutlu bir evliliği simgeler. Ayrıca, sanata yönelik zeka ve sezgi gücünü harekete geçirir.

Gecenin Büyüsü Safir

Dünyanın en pahalı ve değerli taşları arasında bulunan safirler, yüksek ısıya dayanıklı, muhteşem mavi renkte ve beyaz damarlı olurlar. Bugün bilinen en büyük safir taşı, 563 karatlık Hindistan Yıldızıdır ve Nevv York Doğal Tarih Müzesinde teşhir edilmektedir. Safir, kalp ve böbrekleri kuvvetlendirir ve aynı zamanda tüm salgı bezlerini harekete geçirir.

Taşların Efendisi Takut

Güzellik ve estetik bakımından en değerli taşlardan biri olan yakut; Hindistan’da taşların efendisi olarak isimlendirilir. Kırmızıdan kahverengiye, pembeden eflatuna doğru giden geniş renk yelpazesine sahiptir. Yakutun canlanma etkisi yarattığına, aynı zamanda cesaret, liderlik, özgüven ve mutluluk gibi duyguların dışa vurulmasını kolaylaştırdığına inanılır.

Sarıdan açık kahveye doğru giden bir renk yelpazesi oluşturan sitrin, güneşin bütün iyileştirici özelliklerini taşımakladır. Birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır; böbrek, kolon, ciğerler, mide ve kalp için yararlıdır, güven ve evrensel giiç sağlar. Ayrıca ticarette parasal gücü arttırdığını inanılmaktadır.

Mavi Büyü Topaz

Bir diğer adı da “Aşk Taşı ” olan topaz, eski zamanların en kudretli taşlarından biridir. Doğal ve muhteşem ışığıyla göz kamaştırır. Bu taşın sağlıksız insanları sağlığına kavuşturduğuna vc korkulardan uzaklaştırdığına inanılır.

Morun İhtişamı Ametist

Mitolojide sarhoş etmeyen anlamına gelen ametist, enerji yüklü bir taş olduğu için, insanlar üzerinde canlandırıcı bir eıki sağlar. Ametist taşı, radyasyondan, stresten ve negatif enerjiden koruyarak, beyin gücünü yükseltir. Ayrıca, kalp rahatsızlıklarına iyi gelerek pozitif enerji verdiğine inanılır.

tas-1

tas-2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*