Bölgesel yağlardan kurtulmanın en kolay yolu: Liposhaping

Bölgesel yağlardan kurtulmanın en kolay ve etkili yolu: Liposhaping

Liposhaping, yoğun diyet ve fiziksel egzersiz programlarına direnç gösteren karın, kol, ayak bileği, gıdı, diz kapağı içi gibi bölgelerde biriken yağlardan kolay ve güvenli biçimde kurtulmanızı sağlıyor.

bolgesel yaglanmaTransmed Saç ve Kozmetik Cerrahi Kliniği’nde uygulanan Liposhaping, ince bir vücuda sahip olmayı hayal eden ve bölgesel yağlarından kurtulmak isteyen herkesi mutlu edecek bir yöntem. Liposhaping’i karın, bel çevresi, kol altı ve alt bacak bölgelerinden rahatsız olan kadınlar tercih ediyor. Bacaklarının kalınlığından rahatsız olan ve bu yüzden istediği çizmeyi giyemeyen kadınlar, en çok bu yönteme başvuruyor. Erkekler ise daha çok gıdı, karın ve meme bölgelerinde biriken fazla yağlardan kurtulmak için uygulatıyor. Liposhaping, ji-nekomasti yani erkeklerde meme küçültme ameliyatlarında hastayı rahatsız edecek iz bırakmadığından dolayı tercih ediliyor.

Dr. Uğur Dikmen
Dr. Uğur Dikmen tarafından gerçekleştirilen uygulama, kullanılan mikrokanüllerin çok küçük olması ile diğer klasik yöntemlerden ayrılıyor. Cilt altına verilen sıvı miktarının, emilen miktardan daha çok oluşu ile pürüzsüz, gödeşiz ve izsiz sonuç vaat ediyor. Hızla gelişen kozmetik cerrahinin son harikası denebilecek Liposhaping, otuz ila kırkbeş dakikalık bir operasyon sonunda istenmeyen yağlardan kurtulmanıza yardımcı oluyor. Operasyon sonrasında minimal morluk ve şişliklerin oluşmasının normal olduğunu söyleyen Dr. Dikmen, “Şiş ve morluklar en fazla ao gün içinde ortadan kayboluyor. Hasta operasyondan sonra aynı gün taburcu olarak, normal iş ve özel hayatına dönebiliyor” diye konuşuyor.

Pürüzlenme riski yok

Liposhaping yönteminde, yağ birikmesinin olduğu yere bir çeşit anestezik solüsyon enjekte edilerek bölgeden alınması gereken yağ kitlelerinin tamamen akışkan hale gelmesi sağlanıyor Böylece yağ emilimi daha kolay ve homojen oluyor. Girişim sırasında mikrokanüller kullaı için cerrah çok daha yumuşak ve nazik harek ederken, operasyon sonrasında ciltte düzens ve pürüzler oluşmuyor.

Anında gözle görülür etki

Liposhaping tedavisi uygulanan hastalarda, c rasyondan hemen sonra gözle görülür değişiklikler fark ediliyor. Ancak uygulamada hafta sonra çok daha yoğun bir iyileşme, üç ; sonrasında ise gerçek sonuç elde ediliyor. Liposhaping sonrasında kilo korunduğu takdire aynı bölgede kolay kolay yağlanma olmuyor. Yoğun kilo alımında ise vücutta olabilecek

KİMLERE UYGULANABİLİR

Liposhaping yaptırmaya en uygun adaylar, vücutlarının belirli bölgelerinde yağ fazlalıkları bulunan, elastik cilde sahip, olması gereken kilodaki kişiler. Kadınlar kadar erkeklerin de bu yöntemi tercih ettiğini belirten Dr. Uğur Dikmen şunları söylüyor: “Fiziksel açıdan sağlıklı, psikolojik açıdan dengeli ve beklentilerinde gerçekçi olan kadın ya da erkeğe bu yöntem rahatlıkla uygulanabilir. Vücutlarında çok geniş bir bölgeye yayılmış aşırı yağ birikmeleri olan kişilerde de iposhaping yaptırmak için uygun aday sayılabilirler. Bu kişilerde yağ miktarı göreceli olarak azaltılır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*