Buradasınız : Ana Sayfa // Sağlıklı Yaşam // Çay İçebilecek Sağlığınız Varsa…

Çay İçebilecek Sağlığınız Varsa…


cay icmekBundan yaklaşık 25 yıl önce… Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Kliniği… Burnumdan mideme kadar uzatılan tüp… Kolumda beni yatağa mahkum eden serum… Dayanılmaz şiddetli, kramp şeklinde karın ağrıları… Teşhis “bağırsak tıkanması” ya da tıbbi adıyla “ileus”.

Yumurtalıktaki bir oluşumdan mı ya da başka bir faktörden mi kaynaklandığı ancak ameliyat sırasında anlaşılacak. Asla umutsuzluğa kapılmıyorum. İşimin başına döneceğim, dedemin bahçesindeki kıpkırmızı gülleri koklayacağım günleri hayal ediyorum.

Annem başucumda bana gülen gözlerle bakıyor ama dudaklarında hiç eksik etmediği tebessüme rağmen gözlerindeki endişeyi, hüznü sezebiliyorum. Sıkıntıdan sık sık çay içiyor. Tiryakisi olduğum demli çayın mis gibi kokusunu içime çekiyorum. Öylesine imreniyorum ki… Ve düşünüyorum. “Meğer çay içebilmek ne büyük mutlulukmuş!”



FaceBook Ekle Bunu, FaceBook Share Twitter Ekle Bunu, Twitter Share Digg Ekle Bunu, Digg Share” title= ”Google MySpace Ekle Bunu, MySpace Share Technorati Ekle Bunu, Technorati Share ”Delicious


Etiketler:

Yorum Yapın

yukari