Dik ve Sıkı Bir Popo

Yuvarlak fakat sıkı kalçalar ve kalkık bir popo… Feminitenin en önemli iki unsuru! Ancak yaşın ilerlemesi ve yer çekiminin etkisiyle yağ dokuda erime ve popoda sarkma meydana geliyor. Dolayısıyla yaz mevsimini yaşadığımız şu günlerde estetik kaygılarımızın da başında geliyor. Poponuzun şeklinden memnun değilseniz, uzmanların sunduğu uzun vadeli üç etkmyöntemle daha güzel bir siluete kavuşabilirsiniz.

popo diyeti

Herkes poposunun daha İyigörünmesini ister.

Biz kadınlar vücudumuzun bu bölgesinin şekli, boyutu ve genel hatlarımıza göre nasıl gözüktüğü konusunda fazlasıyla hassasız. Tarih boyunca yapılan resim, heykel, film, fotoğraf ve reklamlara baktığımızda popo estetiğine hep özen gösterildiğini görüyoruz. Talebin yoğun olmasından dolayı, tıp da konuyla ilgili hep yeni teknikler geliştiriyor. Cerrahi ve cerrahi bir girişim istemeyen kişiler için neştersiz birçok yöntem sunuluyor ve deneniyor. Artık daha güzel bir popo için sadece beslenmeye dikkat edilen ve spor yapılan günler geride kaldı. Biçimli yuvarlak kalçalara ve kalkık bir popoya sahip olmak için uygulanan birçok yöntem var. Superplast Estetik Cerrahi Merkezi’nden Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hüseyin Güner, Dermamed Poliklinikleri’nden Dr. Levent Türbedar ve Op. Dr. Bülent Cihantimur ile poponuzun daha iyi görünmesi için uygulanan yöntemleri konuştuk.

PROTEZLE POPO BÜYÜTME

Yapısal olarak biçimsiz popo şekli ya da yeterli hacmi olmadığı için düz görünen popo kişilerde estetik görünüm açısından tatminsizliğe neden oluyor. Giysiler tam oturmuyor, istendiği gibi dolgun ve iddialı durmuyor.

Neyse ki günümüzde bunu gerçekleştirmek için önünüzde başarıyla uygulanan güvenilir ve kalıcı seçenekler mevcut. Bu seçeneklerden Protezle Popo Büyütme Yöntemi hakkında Op. Dr. Hüseyin Güner bilgi veriyor; “Eğer popoda belli bir büyüklük varsa, üst kısmı çıkık alt kısmı yeterliyse; kısaca poponun şekli güzel ama tek problem küçük olmasıysa, o zaman hastadan alman yağ ile popoyu büyüterek çok başarılı sonuçlar elde ediyoruz. Ancak poponun şekli bozuk ve küçükse, o zaman popo protezi (gluteal implant) ile büyütme yapıyoruz. En ideal yöntem, popo kıvrımlarının iç kısmındaki orta hatta ufak bir kesi yapıp, popo adaleleri arasına 300 ila 500 gramlık bir protezi sola, aynı ölçülerde bir protezi de sağa yerleştiriyoruz. Bunlar göğüs protezinde kullanılanlardan farklı, popo için özel tasarlanmış, dizaynı özel protezler.

Ameliyat sonrası hastanın birkaç gün yüz üstü yatması gerekebiliyor. Implant’lar oturma yüzeyinde olmadığı için hasta oturup kalkarken hiçbir sıkıntı yaşamıyor. Gözükmeyen bir yerdeki ufak bir keşiden girildiği için operasyon sonrasında iz kalmıyor. Popo büyütme işlemleri bedensel gelişimini tamamlamış tüm yaş gruplan için uygun.”

ÖRÜMCEK AĞI ESTETİĞİ

Yaz mevsimine sayılı günler kala, en fazla başvurulan operasyonlardan biri olan popo estetiği; kadınların biçimli ve yuvarlak hatlı kalçalara kavuşmalarım sağlıyor. Üstelik yeni teknik Örümcek Ağı estetiği ile kesi izi olmadan son derece kısa ve konforlu bir iyileşme süreci yaşanıyor. Op. Dr. Bülent Cihantimur çalışmalarında gelinen son durum hakkında şu bilgiyi veriyor; “Yüz bölgesine uygulayıp son derece başarılı sonuçlar aldığımız Örümcek Ağı estetiğini, popo bölgesinde de uygulamaya başladık. Sarkık ve biçimini kaybetmiş popoya, Örümcek Ağı estetiği ile öncelikle bir ağ örüyoruz. Sonrasında popoya canlılık ve hacim kazandıracak, Cihantimur Yağ Transferi tekniğini uyguluyoruz. Hastanın kendisinden alman yağ hücresini, örülerek ağ şekline getirilen iplerin arasına enjekte ediyoruz. Hücrelerle zenginleştirilmiş plazmajel yağ transferi sayesinde herhangi bir dolgu uygulamasına gerek kalmaksızın poponun dikleşmesini ve form kazanmasını sağlıyoruz. Popo bu uygulamalarla kalkık, biçimli ve gülümseyen bir surat gibi canlı gözükmeye başlıyor. Bu iki tekniği birleştirerek oluşturduğumuz popo estetiği sayesinde, hastalarımız kısa zamanda, etkili ve son derece konforlu geri dönüşler alıyorlar.”

ENDOPEEL

Cerrahi herhangi bir uygulama istemeyen kişiler için mevcut neştersiz seçenekler arasında Endopeel denilen ve Türkiye’de f yeni kullanılmaya başlanan bir yöntem en etkili seçenekler arasında. Gerçekten de sorunsuz ve pratik bir çözüm sunuyor.

Dr. Levent Türbedar Endopeel yöntemi hakkında bize şu bilgileri veriyor; “Bu yöntemin sonucunda tam tabiriyle ‘Brezilya poposu’ oluşmakta. Yani daha yuvarlak, daha kalkık ve daha sıkı. Hem de sonuç on dakika sonra başlıyor ve altı ila sekiz ay kadar devam ediyor ve istendiğinde tekrarlanabiliyor. Bilinen hiçbir yan etkisi yok. Kısacası bir yaz sezonunu Endopeel ile destekleyip, ertesi sezonu da spor yaparak 11 geçirebilirsiniz. Bu yöntemde; fındık yağıyla karbolik asidin karıştırılmasıyla elde edilen bir I madde direkt adele içerisine enjekte ediliyor. Adele içerisinde vaküalizasyon şeklinde bir reaksiyon oluşturuyor. Bu geçici olarak adale liflerinin şişmesine sağlayarak enjeksiyon yapılan bölgeye hacim kazandırıyor. Yani bölgeyi şişirerek i hem kaldırıp hem de sıkılaştırıyor. Adale dokusundaki bu hacim ve sıkılaşma etkisi, altı ila sekiz ay içinde hiçbir kalıcı hasar bırakmaksızın ortadan kalkıyor.”

POPO NEDEN SARKAR?

Popo bölgesi; daha çok yaşlanmayla, hızlı kilo kaybıyla, egzersizden yoksun bir hayat tarzıyla ya da genetik biçim bozukluklarıyla şekilsiz hale geliyor ve sarkmalar, hacim kayıpları gözlemleniyor. Popo bölgesindeki aşırı yağ dokusu, cildin zamanla sarkmasına ve formunu yitirmesine sebep oluyor. Siz ne kadar egzersiz yaparsanız yapın, sarkmış ve canlılığını kaybetmiş bir kalça bölgesini, eski formuna ya da arzu ettiğiniz biçimli yuvarlak hatlara kavuşturamayabilirsiniz.

POPO DİYETİ

Hazır gıdalar direkt olarak poponuzda birikebilir. Güzel bir popo için sağlıklı seçeneklere yönelmelisiniz. Ünlülerin beslenme uzmanı Cynthia Pasquella; “Poponuzu zayıflatmak ve şekle sokmak için protein alımı şarttır.

Besin kaynağı ne kadar doğal ve temizse, vücudunuzun onu yakması da o kadar kolaylaşır” diyor. Karın bölgenizin ince kalmasını sağlamanız, poponuz üzerinde yoğunlaşmanıza yardımcı olur.

Pasquella, karnınızı düzleştirmek ve yağ yakımını hızlandırmak için Hindistan cevizi ve keten tohumu yağı gibi doğal yağlar tüketebileceğinizi belirtiyor ve ekliyor; “Yağın belirli bir bölgeye gitmesini sağlayamazsınız. Kilo kaybını hızlandırmak için selülit ve şişkin kalçalara yol açan toksinlerden mutlaka arınmalısınız.”

BETÜL AYDOĞMUŞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*