Dudak ve Çevresi İçin Estetik Uygulamaları

dudak estetigi“Estetik Cerrahi” Dergisi’nin Kasım 2009 sayısında belirtildiğine göre kadınların dudak çevrelerinde, erkeklerinkinden çok daha fazla çizgi oluşur. Bu çalışma; erkeklerin bu bölgede çok daha fazla sayıda ter bezi olduğu, bu nedenle bu bölgelerinin kadınlardan daha nemli olduğu ve kırışıklıkların daha az olduğunu açığa çıkarmıştır.

30-40 yaşlar dudaklarda deformasyonun başladığı yaşlardır. Bazı kadınların dudak kenarlarının aşağı doğru kıvrılmasından, özellikle de yaşlanmayla ortaya çıkan üst dudak sarkmasından şikayetçi olurlar.

Dudaklar yön değiştirmeye başladığı an itibariyle üstlerine doğru uzanan ince çizgiler oluşmaya başlar. Sadece dudak köşelerine enjekte edilecek olan hyluronik asit dolgularla yukarı doğru yönlenerek doldurulur, bu şekilde tam olarak merkezlerine oturacakür. Doktorunuz dudak hattınıza Botilinum Toksini enjekte ederek yeni çizgilerin oluşmasına engel olma yolunu seçebilir.

Alt dudak üst dudaktan yüzde otuz hacimli olmalıdır.

Ördek dudaklardan sakının!

Dudak dolgusu yaptıranların en büyük endişesi dolgunun fazla yapılarak dudağın ördek dudak formuna dönmesidir.

Dudaklara iki bölgeden enjeksiyon uygulanabilir. Pembeliğin bitip ciltle birleşen alandaki beyaz dudak hattından ya da dudağın ıslak dokusuyla kuru dokusunun birleştiği kırmızı hattan enjeksiyon uygulanır.

Enjeksiyonun yapılacağı bölge sonucu belirler.

Beyaz hatta çok fazla dolgu yapılırsa dudağınız bir rafa benzer.

Doktorunuz, burundan dudaklara inen gençlik çizgisi alanını korumaya özen göstermelidir.

Dudaklarınıza fazla dolgu uygulanmışsa hyaluronik asit ihtiva eden dolguyu parçalayan ve eriten bir enzim olan Hya-luronidaz enjekte edilerek bu fazlalıktan kurtulabilirsiniz.

Dudak dolgusu yaptırdığınızın ertesi günü dudaklarınız aşın ödem yaparak şişebilir, bu sizi korkutmasın. Eğer uygun dozda yapıldıysa iki gün içinde dudaklarınız istediğiniz forma kavuşacaktır. Dudağınıza dolgunun yapıldığı andır gerçek formu. Sonrasındaki şişlik sizi korkutmasın.

Not: Öpüşmek dudakların volümünü artırıcı etki yaratır. Ayrıca dolgu sonrası öpüşmek ideal bir masaj stilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*