En iyi doktorlar hangi hastanede?

Bilindiği gibi aynı eğitimi alan herkes aynı ölçüde eğitilemiyor. Herkes aynı yeteneklere ve zeka düzeyine sahip değil ve herkesin tercih ettiği meslekte başarı oranı bir olamıyor. Bu bağlamda doktorlar arasında da daha başarılı doktorlar ve ortalama doktorlar diye bir ayrım yapmak, ne yazık ki mümkün olabiliyor.

doktorlar

Ayakkabıcıya giderken en iyi ayakkabıcıyı seçmek istemeyebilirsiniz, ancak söz konusu olan doktorlar olunca herkes en iyi doktorları görmek istiyor. Çünkü mesele doğrudan sağlıkla ilgili. Bu bağlamda bazıları en iyi doktorların özel hastaneler ve özel kliniklerde çalıştığına inanıyor. Türkiye’deki özel hastanelerin dünya standartlarında olduğu, çok özel ve alanında son derece başarılı doktorları tercih ettiği su götürmez bir gerçektir. Ancak eğitim sektöründe hiç de fena bir yerde oturmayan Türkiye’de pekçok devlet hastanesinde de alanında başarılı doktorlar çalışmaktadır. Bu bağlamda devlet hastaneleri de uzman ve kaliteli doktorlar bakımından hiç de azımsanamayacak bir potansiyele sahip. Özellikle alan hastaneleri, üniversite hastaneleri ve araştırma hastaneleri; kendi alanlarında uzman pekçok profesörün ve de üniversiye öğretim üyesinin hizmet verdiği hastaneler olarak tanınmaktadırlar.

Öte yandan en iyi doktorlara ulaşmanın bir diğer yolu da hastane seçmek olabilmektedir. Genel anlamda iyi bir hastane olarak anılan hastanelerde yüzde 90 oranında uzman doktorlar ve alanının en iyilerinden doktorlar hizmet vermektedir. Zaten bir hastanenin adının iyi olarak anılması da büyük ölçüde doktorlarının performanslarına bağlıdır. Bu nedenle eğer alanında en iyi doktorlara görünmek istiyor, ancak onların kim olduğunu bilmiyorsanız; sadece güvendiğiniz bir hastaneyi ziyaret etmeniz de yeterli olacaktır. Türkiye uzman doktorlar, kaliteli doktorlar ve işinde iyi doktorlar söz konusu olduğunda her geçen gün ilerleyen ve kendini yenileyen bir ülke halini aldı. Öte yandan doktorlar ülkenin en aydın, en yenilikçi ve uluslararası gelişmelere de en açık kesimlerinden birini oluştururlar. Mesleki yenilikleri takip eder ve tıp biliminin ilerlemesi için araştırmalarını da sürdürürler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*