Erkekler İçin Genç Kalma Veya İyi Yaşlanma Tüyoları

Erkekler İçin Genç Kalma Veya İyi Yaşlanma Tüyoları

• Kendilerine uygun cilt bakım ürünleri kullanmak.

• Esnekliklerini kazanmak için pilates, yoga yapmak. SOlarında yaşlanma etkilerini geciktirmek ve koruma amaçlı medikal uygulamalar yaptırmak.

• 40’larında lazer tedavileriyle tanışarak yaşlanma etkilerini geciktirmek ve iyi yaş almak.

Erkek cildi de bakım ister

Bilinenin aksine erkeklerde cilt tahrişi ve kıl dönmesi üraş hasarından öte cilde yeterli bakım uygulanmadığı için oluşur.

Her nedense erkek kozmetiğinin kadınlara göre revaçta olmaması ve talebin az olması nedeniyle erkekler kozmetik konusunda neredeyse sıfır bilinç düzeyindedir. Her erkek, kozmetiğe, partnerinin kremini araklamakla ya da ondan tavsiye almakla başlar.

Erkek cildi kadınlara göre daha kalındır. Sabun ve tıraş köpüğüne maruz kalan cilt giderek hasara uğrar. Düzenli cilt bakımı ve taraş sonrası uygun nemlendirmeyle bataklar ve cilt haşan giderek yok olacaktır.

Erkekler İcin Genc Kalma

Erkeklerde yaşı ele veren ilginç bir ayrıntı vardır; bu da kulak önünde meydana gelen çizgilerdir. Her çizgi ortalama yirmi – yirmi beş yaşı işaret eder. Yani erkek ne kadar dinç ve genç görünse de aslında kulak önündeki çizgiler yaşını ele verir.

Kilo alımı erkeği olduğundan daha yaşlı gösteren bir risktir. Spor, bir erkeğin iyi yaş alması için olmazsa olmazıdır. Buna doğru orantılı olarak beslenme gelir.

Erkeklerin yaşlanma sürecinde yüz bölgesinde orta yaşta en sık karşılaştığı sorun; orta yüz bölgesinde doku kaybına bağlı çökmedir. Bunun için Hyaluronik asit dolgular kaybolan dokuyu yerine koymak için elverişli bir yöntemdir. Cilt gençleştirme yöntemleri olarak vitamin mineral enjeksiyonlan, lazer tedavileri, ultraound ve radyo frekans tedavileri bu dönemin koruma yöntemlerindendir.

Diğer bir risk ise göz kapaklarındaki elastikiyet kaybına bağlı sarkma olarak ortaya çıkar.

Gıdı bölgesindeki sarkma kadmlara göre daha yoğun olarak görülür.

İnce kırışıklıklar konusunda ise kadınlara göre daha şanslıdırlar.

Orta yaşların sonuna doğru medikal estetik yöntemlerle, erkekler için de iyi yaş alma sürecinde olumlu geri dönüşler olmaktadır.

Estetik koruma yöntemleri cilt yapısının sağlamlığını ve kalitesini artırmak amaçlı uygulanan yöntemlerdir ve uni-sekstir.

Psikolojik olarak erkekler, yaşlanma belirtilerine karşı kadınlara göre daha barışıktırlar. Ancak estetik kaygısı ve takıntısı, kadınlara oranı az da olsa erkeklerde de mevcuttur.

Giderek erkekler arasında da genç görünme kaygısına bağlı estetik ve bakım uygulamalan yaygınlaşmakta.

Saç kesimi, giyim tarzı, vücut yapısı doğru planlama yapıldığında erkeklerin iyi yaş alma sürecinde kadınlara göre daha şanslı olduğu kaçınılmaz bir gerçektir.

Ancak erkeklerin, estetik ve bakım planında uygulayabilecekleri seçeneklerin kısıtlı olduğu da yadsınamaz bir gerçek. Kadın için saçının rengi ile kesimi ve formu ile oynaması, makyaj hileleri ne kadar çoksa, erkeğin bu şansı kısıtlıdır.

Erkeğin saçının, bıyığının, sakalının rengi ile değişikliğe gittiği radikal bir değişiklik olarak algılandığı gibi en doğru seçeneği bulmak için alternatifleri denemesi, cesurca girdiği bu yolda risklerle karşılaşması kadınlara göre daha fazladır.

Erkek cildinin kadın cildine göre daha kalın olması yaşlanma sürecinde onlan bir adım öne çıkarsa da erkelerin de yaş alma ve yerçekimine bağlı deformasyonları kaçınılmazdır.

Erkekler de orta yaş döneminde cilt gençleşme yöntemlerinden faydalanmalılar.

Erkekler, estetik planlama konusunda kadınlara göre daha çekingen ve temkinlidirler.

Erkekler de birden çok estetiği planlamak yerine küçük müdahalelerle doğallığı komyarak iyi yaş alma planı kadınlara göre daha çok rağbet görüyor.

Ancak ülkemizde hala erkeklerin çoğunluğu doğru estetik planlamayı sadece operasyon olarak görmekte ve kadınlara yönelik olduğu yanlışına düşmekteler. Oysa yaşının iyisi ol her kesimin benimsemesi gereken bir yaşam biçimi olmalıdır.

İyi yaş alma yolunda doğru adımı bu kitaptaki herhangi bir öneriyi yaşamınıza alarak atabilirsiniz.

TEPEDEN TIRNAĞA YENİLENMEK!

Ben bu tepeden tırnağa yenilenme klişesine karşıyım. Yüzünüzü gerdiniz, kaşınızı kaldırdınız, göğüsler şahane, ama gözler boş bakıyor, omzu çökük, zihnini susturamamış bir bedeni taşıyan ruh ne kadar yenilenmiş olabilir ki!..

Hep söylediğim gibi Welnes kavramını hayatımıza almalı ve önce doğru estetik bilincine ulaşmalıyız.

Düzenli yürüyüş yaparak, az ve öz yiyerek cildimizi temiz tutarak, ülkemizde ziyadesiyle mevcut olan doğal kaynak sulanyla cildimizi yıkayıp bütçemize uygun nemlendiricilerle yüzümüzü ve vücudumuzu nemlendirirsek, tek taraflı çiğnemez, tek taraflı çanta taşımaz, tek taraflı bacak bacak üstüne atmazsak, sağlıklı havalanan bir kumaşı olan yastıkta yatarsak, sürekli aynı yöne doğru uyumazsak, bol su içersek, sağlıklı beslenirsek, yargıdan uzak durur, hayata sevgiyle bakarsak ve bol kahkaha atarsak baştan sona yenilenmiş oluruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*