Erken teşhiste check-up’ın önemi

ELLE Style Awards gecesinde ambulans hizmeti vermek üzere hazır bekleyen Anadolu Sağlık’ın profesyonel ekibi, erken teşhiste check-up’ın önemini vurguluyor.

muayene

Sağlıklı yaşam, çağımızın hastalığı stresle birlikte eskisinden daha zor ve çok daha önemle takip edilmesi gerekir hale geldi. Organik ürünler tüketerek, spor yaparak, sigaradan uzak durarak hepimiz kendimizce önlemler almaya çalışıyoruz. Peki ne sıklıkla check-up yaptırıyoruz?

Anadolu Sağlık Grubu’ndan Dr. Sibel Güney, zamansızlık bahanesiyle çoğu şikayetin ihmal edildiğini ve günün sonunda çok küçük problemlerin bile çözümünün daha zor hale geldiğini söylüyor.

HER YAŞ ARALIĞINA FARKLI TEDAVİLER

Dr. Sibel Giiney’in verdiği bilgiye göre; 40 yaş öncesi, 40-50 yaş arası ve 50 yaş üstü kişilere uygulanabilecek testler farklılaşabiliyor. Fakat temel prensip hastanın risk değerlendirmesinin yapılarak özel sağlık taraması testleri önermek oluyor.

Sağlıklı bireyler olmak konusunda en önemli hedefin hastalıkları tedavi edilebilir en erken evrede yakalayabilmek veya mümkünse ortaya çıkışını önleyebilmek olduğunu yineleyen Anadolu Sağlık ekibi; günlük yoğunluk içinde stres, baş ağrısı, kronik yorgunluk, uykusuzluk gibi göz ardı edilen şikayetlerin aslında çok ciddiye alınmaları gerektiğini söylüyor.

BÖLÜMLER ARASI İŞBİRLİĞİ

Anadolu Sağlık ekibi; yapılan check-up’lar sonrası kişinin ihtiyaçlarını belirleyerek o konuda uzman birimlerle işbirliği içinde ilerliyor. Böylece bir sonraki check-up zamanı gelmeden olası riskler izleniyor ve yine olası hastalık(lar) erken tanımlanıp hemen önlem alınıyor. Kısacası belli aralıklarla gidilen kontroller, daha sağlıklı ve uzun bir yaşam için çok önemli. Hepimiz Anadolu Sağlık ekibiyle kendimiz için önemli bir adım atabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*