Evde Dantel İşinin Aile Bütçesine Katkısı

Her bireyin yetenekleri doğrultusunda aile bütçesine katkı sağlaması gerekir. Bu konuda kısıtlı imkanlara sahip ev hanımları için son derece uygun bir alan gelişmekte: Evde Dantel İşi.
Ev hanımlarının genellikle çocuklarının çeyizine koymak amacıyla yaptıkları el işi danteller günümüzde ayrı bir pazar sektörüne dönüşmekte. Her ne kadar yoğun emeklerle yapılan el emeği göz nuru çalışmalara fiyat biçmek zor olsa da ev bütçesine katkısı göz önünde bulundurulursa ev hanımlarının bu sektöre dahil olmaları son derece mantıklıdır.

tepsi-örtüsü-modeli

İnternetin kısa sürede geniş kitlelere ulaşabilmesi ev hanımlarının dantellerini pazara sunmasında büyük kolaylık sağlamakta. Bu konuda küçük bir öneride bulunmak gerekirse internet üzerinden yapılan alışverişlerde görselliğin önemi unutulmamalı. Alıcılar bu tür görsel ürünlerde ne satın aldıklarını net bir şekilde görmeyi isterler. Bu nedenle dantellerin net fotoğrafları ile süslenmiş bir pazarlama tekniği son derece kar getirebilir.

Elişi çalışmalarının genel anlamda iki avantaj ve dezavantajından bahsedilebilir. Avantaj olarak gördüğüm konu malzeme masrafının az olması sebebiyle kar oranının yüksek oluşudur. Ancak eşlik eden dezavantaj ise yoğun emekler sonucu ürüne ulaşılmasıdır. Bu konuda dezavantajı hafifleten atlanılmaması gereken bir nokta var ki o da çoğu bayanın bu meşakkatli işi hobi olarak, zevkle yapmasıdır. İnsanın hobi olarak gördüğü bir işten para kazanması son derece keyif verici olacaktır. Günümüz koşulları göz önüne alındığında ev hanımlarının da aile bütçesine katkıda bulunması son derece değerli bir fırsattır.

Siz de evde dantel işi, kurdele nakışı, kasnak işi gibi birçok el yeteneği konusunda detaylı bilgiye sahip olmak, örnekleri incelemek ve bu işi nasıl paraya dönüştüreceğinizi öğrenmek istiyorsanız BURAYItıklayarak alanında başarılı hobi sitemize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*