Evde Spa Keyfi Önerileri

RAHATLATICI MUMLAR VE NEMLENDİRİCİ BAKIMLAR İLE EVDE SPA KEYFİ

Soğuk kış aylarının cilt ve saçlar üzerindeki olumsuz etkilerinden kurtulmak isteyenlere evde spa keyfi önerileri..

Her ne kadar yoğun iş temposunda, şehir hayatının koşturması içerisinde kendimize vakit ayırmasak da, rahatlamak ve güzelleşmek için bunun çok önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Ancak bunu uygulayabilenlerin sayısı ne yazık ki çok az. Baharın yaklaştığını müjdeleyen Mart ayı, yenilenmek ve soğuk kış aylarının saçlarımız üzerinde yarattığı olumsuz etkilerden arınmak için en ideal zaman. Üstelik rahatlatıcı bir dekorasyon ve doğru malzemeler ile evde kendi spa ortamınızı yaratma şansına sahipsiniz. Hazırlıklara başlamaya hazır mısınız?

evde spa

RAHATLATICI KOKULAR

Öncelikle bugüne kadar sadece hijyen sağlamak amacıyla kullandığınız banyonuzu bir spa merkezini andıracak dekorasyonla yenilemeyi deneyebilirsiniz. Beyaz, açık yeşil ya da mavi gibi duvar renkleri sakinleştirici bir etki yaratırken; kokunun önemini de göz ardı etmemelisiniz. Hem rahatlatan hem de ortamın havasını bir anda tamamen değiştiren papatya, vanilya, yasemin ya da lavantalı mumlar, muhteşem kokulara sahip çiçekler ve dinlendirici bir müzik ile bu ortamı canlandırabilirsiniz. Daha sonra ise sıra bahara hazırlık bakımı için en uygun ürünleri seçmekte… Bildiğiniz gibi kış aylarında soğuk havanın etkisiyle cildimiz ve saçlarımızda aşırı kuruma meydana geliyor. Derinlemesine bir nemlendirme işlemi sağlamak için ise sık aralıklarla bakım yapmayı ihmal etmemeniz gerekiyor. Neyse ki günümüzde bu bakımları evde yapma artık mümkün, örneğin ayda bir kez ya da her sezon başı cildini baştan aşağı yenilemek için hamam terapisi ve cilt bakımına başvuranlar, artık bu ürünler ile iki terapi arası aynı işlemleri evde uygulama şansına da sahip olacaklar. Doğal liflerden yapılan kese süngerleri, defne özlü sabunlar ve ballı süt ile hayalinizdeki cilde kısa sürede bir sürede sahip olabilirken; çeşitli içeriklere sahip nemlendirici kremler cildi ihtiyacı olan nemi geri kazandırıyor, özellikle sabun içermeyen duş jelleri, tuz ve vücut yağları cilt tarafından daha kolay emilirken, aynı zamanda kiraz ya da portakal çiçeği, lavanta ve ylang ylang gibi koku seçenekleriyle banyonuzda aromaterapi etkisi yaratıyor. Bu aromatik ürünlerin rahatlatıcı ve yumuşatıcı etkisini göz ardı etmemek gerekiyor. Ancak hassas bir cilde sahipseniz, vücut temizliği yaparken cildinizin zarar görmemesi için yumuşak banyo lifleri ile cildinize özel üretilen banyo ürünlerini kullanmaya özen göstermelisiniz.

SPA ETKİLİ SAÇ BAKIMI

Rahatlatıcı bir banyo keyfinin ardından detoks etkili bitki çayları arasından kendi damak tadınıza en uygun olanı seçerek kısa bir mola vermeye ne dersiniz? Daha sonra ise sıra saçlarınızda! Bizim size önerimiz ise Pantene’in Yeni Spa Etkili Nem Terapisi Serisi. Daha az etkili saç bakım kremlerine göre 20 kat daha fazla nemlendirici içeren bu seri, nemi saça hapsederek saçın yağ katmanını korumaya yardımcı oluyor. Arındırma, Nemledirme, Bakım ve Koruma adımlarından oluşan bu bakım serisi en kuru saçların daima sağlıkla ışıldamasını sağlıyor. İlk adımda Pantene Nem Terapisi Canlandırıcı Şampuan saçı arındırırken saçtaki doğal yağ katmanını koruyor. İkinci adımda Pantene Nem Terapisi Canlandırıcı Saç Bakım Kremi saçın en kuru bölgelerini hedefleyerek saçın doğal yağ katmanını korumaya yardımcı oluyor ve saçınızın nemlenmesini sağlıyor. Üçüncü adımda Pantene 2 Dakikada Etkili Yoğun Nemlendirici Saç Bakım Maskesi en kuru saçları bile yoğun bir şekilde nemlendiriyor. Kökten uca ipeksi bir yumuşaklık kazandırıyor. Ve son olarak Pantene Yoğun Nemlendirici Saç Bakım Köpüğü 24 Saat boyunca nemi saça hapsederek sağlıklı görünen yumuşak saçlara sahip olmanıza yardımcı oluyor. Bu şekilde evde uygulayacağınız spa etkili bakımdan en iyi sonucu alabilir ve hayalinizdeki görünüme sahip olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*