Gerçek ve Saf Aşkı Bulmayı Umut Etmek

Size başka bir yerden bakmayı ben öğretemem; dünya üzerinde milyarlarca farklı yaşam formu, farklı bakış açısı ve farklı inanç sistemi olduğunu önce siz kabul etmelisiniz. Sizin bildiğiniz, sadece kendi tecrübelerinizle sınırlı ve belki birkaç kişiden duyduklarınızla… Sadece kendi can acınızdan hareketle bir karara vardınız ve şimdi aşka güvenmiyorsunuz ve hatta inanmıyorsunuz!

ask guven

Aşkın çok mu umurunda? Muhtemelen değil!

Aşka ihtiyaç duyan kalbinizi reddederek, aşkın varlığını inkar ederek, ona korkulacak bir şeymiş gibi yaklaşarak, nasıl olur da gerçek ve saf aşkı bulmayı umut edebilirsiniz? Birkaç kere yanıldınız diye vazgeçmeniz, bırakın vazgeçmeyi, fikrinizi ve inancınızı değiştirmeniz mantıklı mı?

Eğer Edison ilk birkaç denemesinde elektriği bulamadı diye vazgeçseydi, ne olurdu? Graham Bell, telefon diye bir iletişim aracının varlığına yüreğinden inanmasaydı, onu icat etmesi mümkün müydü?

Neymiş efendim, aşk acısı çekmişmiş! Sen ne bekliyordun arkadaşım? Doğarken bile ağlıyordun ki; sana hediye edilen bir hayata gelmiştin, onun bile 9 ay bekleme süresi vardı.

Aşka güvenmiyorsan, yaptığın seçimlere dönüp bakacaksın! Bana sakın o beni kandırdı deme, senin de canın kanmak istemiş demektir. İçinden bir ses hep seni dürtmüştü ama sen aptal bir umutla her şeyin yoluna gireceğini düşündün, daha da komiği karşındakini değiştireceğine inandın. Egon ne akdar yüksek senin öyle? Hangi özel yeteneklere sahipsin ki; kendinden başka birini değiştireceğine inanıyorsun? Üstelik daha kendi eksiklerini, kusurlarını bile düzeltememişken!

Şimdi söylediklerim sana tuhaf mı geldi? Bırak bu satırları okumayı o zaman, hemen şimdi bırak ve karanlığına dön. İnanma, güvenme, hep arkanda kalan soru işaretleriyle yaşa. Birbirini seven çiftler görünce şaşır, hatta ayrılanları görünce, “ben zaten biliyordum” diye sevin için için. Bunu da marifet say!

Sadece umudu olanlar bulabilirler aşkı ve aşk kimseye ömür boyu kalma sözü vermez. Vazgeç bu düşlerden! Gittiği yere kadardır aşk, sonra becerebilirsen sevgiye, onu da becerebilirsen yol arkadaşlığına dönüşür.

Aşk taraf tutmaz, unutma! Bir kalbin varsa, mutlaka senin de kapını çalacaktır. Yeter ki sen, kapı çaldığında açmaktan korkma…

Candan Ünal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*