Ginnifer Goodwin’in Evi

Ginnifer Goodwin, ABC’de yayınlanan “Once Upon Time” dizisinde modern bir pamuk prensesi oynuyor. Arkadaşlarına göre 34 yaşındaki Ginny’nin imzası haline gelmiş kuzgun siyahı saçları, pürüzsüz porselen gibi bir teni ve bir ilüstratörün hayal gücünden çıkabilecek kadar narin elfvari hatları var. Üstelik hep bir Disney prensesi olmayı hayal eden içindeki sekiz yaşındaki kız çocuğuyla halen iletişimde olduğunu söylüyor Goodwin.

Ginnifer Goodwin

Ama ekran dışında, sonradan yerleştiği ve evi haline gelen L.A.’de prenses kelimesi aklımıza küçük fino köpekler, taçlar ve pembe havlu eşofmanlar gibi görüntüler getiriyor. Oysa bunlar Goodvvin’in kibar, sofistike tarzının tam tersi. Neyse ki Memphis doğumlu olan ve HBO’da beş sezondur yayınlanan Big Love dizisindeki en genç ve en tatlı kızkardeş rolünün yanı sıra; Walk The Line, Something Borrowed ve He’s Just Not The Into You filmlerindeki rolleriyle tanıdığımız aktris, yaklaşık 100 yaşındaki Hollyvvood evini öyle bir tarzda dekore etmiş ki, prensesva-ri bir tarzı içermese de aynen o şekilde yaşamasına olanak sağlayacak bir mekan yaratmış (Ayrıca rol arkadaşı, kare çeneli “Yakışıklı Prens” Josh Dallas’la bir ilişkisi olması da, bizi kıskandırmıyor).

KEYİFLİ YUVA YAPMA SÜRECİ

Hamurunda göçebelik yok. Vancouver’da film çeken ve sadece kendi yatağında uyuyabilmek için 24 saatlik aralarda Los Angeles’a uçan aktris; sosyal etkinlere katılmak için evden sürünerek, gönülsüz çıktığını itiraf ediyor. Bir zamanlar Charlie Chap-lin’in yaşadığı Hollywood Hills Whitley Heights’taki bu iki odalı havadar evi, inzivaya çekilebileceği bir yer olduğu için seçmiş. Evi 2007’te Busy Philipps’ten almış, evin önceki kiracıları arasında Rachel Bilson ve Rose Mc-Govvan da var.

Altı yıl önce taşınmasına rağmen Goodwin, hala yuva yapma sürecine devam ediyor. Gerçek hayatta en yakın ve Big Love’daki rol arkadaşı Je-anne Tripplehorn’un tavsiyesi üzerine her şeyi sorunsuz halledebilmek, eve biraz daha yaşanmışlık hissi verebilmek için antika alışverişi ve diğer dokunuşlar için Nickey Kehoe tasarım stüdyosundan Amy Kehoe’den yardım almış. Yemek odasında Melrose Trading Post bit pazarından bir varaklı ayna asılı, arka holde üzerinde hayvanlar ve çiçekler olan mavi ve krem rengi 150 yıllık bir VVilliam Morris duvar kağıdı var. “Bu biraz pamuk prenses tarzı” diye dalga geçiyor.

Salon ve balo salonu olarak adlandırdığı odalarda (aktris güneyde büyüdüğü için odalara da eski devirlerden kalma isimler takmış) Goodvvin’in ünlü bir vodvil sanatçısı olan büyük teyzesi Nan Halperin’in fotoğraflarından oluşan iki portre galerisi bulunuyor.

Oturma odasının yüksek tavanlarının ihtişamı ve yeşil drapelere rağmen (Kehoe ve Goodvvin’in uzun tartışmalarından sonra daha koyu tonda ve daha parlak kadife perdeler, odanın yüksekliğini vurgulamak için daha yukarıdan asılmış), oturma ve yemek yeme alanları samimi, yapmacıklık-taıı uzak.

Tennessee’yle işlenmiş yastıkları ve Osmanlı tarzı dev, leylak rengi parçayı, Kehoe odanın tam ortası için tasarlamış. “Hem tepsilerle yemek koyabileceğimiz, hem de ayaklarımızı uzatabileceğimiz bir parça” diyor Goodvvin; “burası benim mabedim, cennetim, vaham” diye ekliyor. “İstiyorum ki, insanlar geçerken haber vermeden uğrasınlar ve içeri girdiklerinde evden çıkmak istemesinler.” Sanırım işe yarıyor. Ziyarete gelenler, “Sinemaya gitmeyi ve Amo-eba Müzik dükkanına gidip aylak aylak dolaşmayı planlıyoruz ama sonunda tüm gece burada oturup gevezelik yapıyoruz” diyorlar.

Bir diğer Hollywood ezberini bozuyor ve Goodvvin, evinde partiler veriyor. Hallovveen partileri dillere destan. İlk partinin sonunda koyu renkli ahşap parkelerin üzerinde mavi simler, içki ve tüy karışımı lekeler oluşmuş. Big Love’daki rol arkadaşı Chlo-e Sevigny’nin tavsiyesi üzerine artık parti öncesi vinil seriyor yerlere. Davetlerden önce mutfakta oradan oraya koşturup telaşla yemek yaptığını ve çizgi filmdeki neşeli, minik kuşların da onun mutfak önlüğünü bağlamasına yardım ettiğini hayal etmek zor değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*