Gül Kokusundan Hoşlananlar İçin pureDKNY Rose Parfüm

DKNY parfümlerinin en yenisi olan pureDKNY Rose, özellikle gül kokusundan hoşlananlar için ideal. Body Lofion (vücut losyonu) ve Shower Gel (duş jeli), kokunun yan ürünlerinden…

gul kokulu parfumHayat her gün daha da hızlı şekilde akıp gidiyor. Günlük kaygılarımızdan kaçabileceğimiz, sakin ve huzurlu bir sığınak arayışı içinde buluyoruz kendimizi kimi zaman, içimizi ısıtan sevgi, eğlence ve rahatlık için birkaç dakika ayırabilmeyi özlüyoruz. pureDKNY, tüm bu sıcak anları size getiriyor. “pureDKNY size keyif veren sade ve yalın anları anımsatan, kim olduğunuzu ve kimlere yakın olmak istediğiniz hatırlatan bir koku ailesidir” diyor Donna Karan.

pureDKNY sosyal bilinç ve çevreye duyarlılık konularının üzerine kurulmuş, her biri doğal yollarla elde edilen içerik maddelerine sahip bir parfüm koleksiyonu. pureDKNY benimsediği sosyal bilinç ve çevre duyarlılığını; insani yardım organizasyonlarının lideri durumundaki ve özellikle küresel yoksullukla savaşan bir kurum olan CARE’le ortaklaşa sürdürdüğü organizasyonlarla sağlıyor. 2010 yılında pureDKNY Vanilya’nın lanse edilmesiyle kurulan bu ortaklık sayesinde dünyanın en fakir topluluklarında yaşayan ve çoğunluğunu kadınların oluşturduğu çiftçilere güvenli birikim, kredi, sigorta gibi temel ekonomik konular öğretildi ve bu kadınların edindikleri bilinçle hem kendilerini, hem de içinde yaşadıkları toplumu ekonomik olarak geliştirebildikleri gözlendi. pureDKNY, yarattığı parfümlerin hammaddelerini bu yoksul çiftçilerden alarak önce vanilyasını kullandığı Uganda’nın, sonra verbe-nasını kullandığı Togo’nun ve şimdi de gülünü kullandığı İsparta’nın gelişimine katkıda bulunuyor.

pureDKNY sosyal bilinçle ilerlerken; çevre duyarlılığını da, kullandığı malzemelerin geri dönüşümlü olmasına dikkat ederek gösteriyor. Yeniden üretilebilir enerjiyle çalışan fabrikalarda, doğaya dost, yüzde 100 geri dönüşümlü cam ve alüminyum bileşenlerden oluşan materyallerle düşük VOC içeren mürekkeple yazılmış ve selülozdan üretilmiş Natu-reFlex karton kutuları tercih ediyor.

MASUMİYET HİÇ BU KADAR ÇEKİCİ OLMAMIŞTI

Ailenin en yeni üyesi pureDKNY Rose, bu sağlam bilinç üzerine geliştirildi. Her şey bir damla vanilyayla başladı, Verbena’yla devam etti ve şimdi Rose’la güçleniyor. DKNY, pure Rose’la Türkiye’deki kadınların hayatına dokunuyor… pureDKNY Rose’un hikayesi, çeşitli narin pembe tomurcukların her yaz başı toplandığı İsparta vadisindeki Anadolu çiçek tarlalarında başlıyor. Neredeyse modern teknolojiden hiç etkilenmeyen, babadan oğula (buradan anneden kıza) geçme bir işleme tabi tutuluyor. Hasat dönemi her sene Haziran ayına denk geliyor ve her çiçek güneşin daha doğmadığı saatlerde teker teker elle toplanıyor. Dönemin sonunda iki bin 500 ton gül yaprağı çuvallara konulmuş, tartılmış ve 26 kazanın içinde ezilip işlemden geçmek üzere kamyonlarla damıtma merkezine götürülmüş oluyor. İşlemin sonunda daha sonra parfüme konulacak bir hammadde olan gülün saf yağı elde ediliyor.

Sonuç olarak elde edilen koku gülün en saf hali; basit ama yumuşak, zarif ve hiçbir zaman modası geçmeyecek bahçe gülünün en gerçek yansıması.

DKNY VE CARE ORTAKLIĞI TÜRKİYE’DE

DKNY, CARE’le ortaklığı sayesinde İsparta’daki kadınların ekonomik geleceklerini adım adım iyileştirmelerine yardımcı olmayı hedefliyor. pureRose’un hammaddesi olarak kullandığı gülü, büyük çoğunluğu kadın olan Türkiye’deki çiftçilerden alarak İsparta’da uzun dönem gül üretimini korumuş oluyor.

“pureDKNY sadece bir bağış değil; bir akım yaratıyor” diyor Aramis & Designer Fragrances Global Başkanı Vero-nique Gabai-Pinsky ve devam ediyor, “CARE’e, daha fazla kadına, çocuğa ve erkeğe ulaşma ve onları yoksulluktan kurtulmak için eğitmek amacında eşlik ediyoruz.” Bu ortaklık sayesinde şimdi İsparta’da birçok kadın gül üretiminden kazandıklarıyla çocuklarını okula götürebiliyor, bu devrim niteliğindeki parfümle hayatlarını değiştirebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*