Haftanın Yedi Günü Saç Modeli

Saç modellerinde ve makyajlarında inatçı iki ELLE editörü Sıla Güven ve Yasemin Dizdar, sizin için haftanın yedi günü, yedi farklı tarzı denedi. Sonuçlardan ilham almak ister misiniz?

sac modeliPAZARTESİ

Günlerden pazartesi. Haftaya nasıl başlarsanız öyle gider derler. Ofiste yapılacak işler, dışarıda görülmesi gereken birkaç yeni mağaza var. Sabah yıkadıktan sonra hızlıca kuruttuğum saçlarımı, en sık kullandığım şekilde tepeden topuzla topluyorum.

SALI

Fransız Sarayı’nda Comite Colbert’in CEO’suyla röportaj yapacağım. Biraz Parizyen görünmekte fayda var diye düşünüyorum; saçlarım doğal halinde ve rahat bir şekilde toplu. Aradan çıkan kıvırcıklara yapabileceğim bir şey yok. Onları böyle de seviyorum!

ÇARŞAMBA

Salı günü birkaç tokayla zapt etmeye çalıştığım kıvırcık ya da hayli dalgalı da diyebiliriz saçlarımı bugün serbest bıraktım! Yapılacak çok iş, çözülecek röportajlar var. Stresli olduğum zamanlarda oynadığım saçlarım her zaman en büyük kurtarıcım olmuştur.

PERŞEMBE

Perşembe iş çıkışı, uzun zamandır izlemek istediğim bir grubun konserine gidiyorum. Sonic Youth tişörtüm ve üzerimden çıkarmadığım deri ceketim tamam. Saçlara ne yapmalı? Modanın ilhamını en çok aldığı dönemlerden birine, 80’lere yöneliyorum. Saçlarımın hareketliliğini korumak için saç spreyi kullanıyorum. Sonuç sizce de çarpıcı değil mi?

CUMA

Hafta sonu geldi. Akşam iş çıkışı bir sergi açılışına gidiyorum. Biraz ilham alıp farklı bir hava koklamak herkese iyi gelir. Aynı şekilde olduğundan farklı görünmek de… Yanlardan bıraktığım ve düz olarak kullandığım saçıma, Swarovski taşlı bir saç bandı takıyorum.

CUMARTESİ

Dergiciliği dalgalı denize benzetsem yanlış mı olur? Çünkü ne zaman, hangi saatte, nerede olacağınız, hangi çekime ya da röportaja koşacağınız belli olmayabiliyor. Cumartesi demeyip çalışıyoruz. Dışarısı soğuk, kazağım kalın, saçlarım olabilecek en kolay formda: Arkadan atkuyruğu.

PAZAR

Pazar günü, istiyorum ki saçlarım gibi özgür olsun. Bugün düz olarak kullanıyorum ve rüzgarda rahatça hareket etmelerine izin veriyorum. Saçlarım düz durmaya pek alışık olmadıklarından, elektriklenmeyi önlemek için yağdan yardım alıyorum.

PAZARTESİ

Yeni bir hafta, yeni koşturmalar derken hafta sonunun verdiği enerjiyle pazartesine hafif bir makyajla başlıyorum. Cilt bakımımı yaptıktan sonra fondötenle bazı oluşturdum; bol maskara ve az allıkla haftaya hazırım!

SALI

Saçlarımı kestirdiğimden beri daha çok makyaj yapmaya başladım. Genelde göz makyajıyla koyu renk rujları tercih etmediğim için Chanel’in koyu mor rujunu tek başına kullanmayı çok seviyorum. Modumda anında değişim için birebir. Rujun koyu rengi nedeniyle dolayı biraz gotik gözüksem de farklı olmak istediğimde gündelik kullanım için favorim.

ÇARŞAMBA

Bugün renkli bir eyeliner kullanıp günümü biraz daha keyifli kılmak istedim. Dikdörtgen formunda sürdüğüm fıstık yeşili eyeliner’la güne yeşil gözlüklerle baktım demek mümkün. Ben bu tarzı çok sevsem de, ofis arkadaşlarım günlük kullanım için biraz fazla buldu; o nedenle akşam için hemen bir program yapıp sergi gezmeye karar verdim. Madem yoğun eyeliner’ım sayesinde güne biraz daha renkli bakıyorum, o zaman sanat eserlerinin hayata kattığı renklerin tadına varmanın da tam zamanı değil mi?

PERŞEMBE

Akşam erkek arkadaşımla yemek yeyip ardından konsere gideceğiz. Bu nedenle gözlerimi öne çıkaracak bir makyaj tercih ettim. Siyah ve kahverengi tonlarındaki yoğun göz makyajım sayesinde bu gece buğulu bakışlara sahibim…

CUMA

Bir önceki akşamın partilemesini çok belli etmemek adına bugün makyajımın bazının ardından gözlerimin etrafını M.A.C’in parlatıcı simleriyle aydınlatmayı seçtim. Hafif bir allık ve pembemsi rujla sanki bir önceki gece uykumu son derece iyi almış gibi görünmüyor muyum sizce de?

CUMARTESİ

Yine bir gece organizasyonu. Bu akşam da kırmızı rujla siyan ve kahverengi tonlarındaki yoğun göz makyajını tercih ettim. Kızlarla geçireceğim gece için seçtiğim kırmızı ruj, vazgeçilmezlerim arasında.

PAZAR

Geç kahvaltı için bugün yine standartlarımdan şaşmadan, hafif bir allıkla bol eyeliner kullanma kararı verdim. En kötü hissettiğim zamanlarda bile ufacık bir eyeliner dokunuşu, kendime gelmemi sağlıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*