Hayatın Kaynağını Yansıtan Aslan Kadınlar

Ayna Ritüeli

Sabahları ayna karşısına geçtiğinde gözlerinin içine bak ve kendine şunu söyle: “Kendimi seviyorum, hem de çok seviyorum.” Bunu her sabah yap. Unutma, kendini seven herkesi sever.

NİYETİN: İÇİNDEKİ ÇOCUĞU DUYMAK

Bu ay hepimiz az ya da çok güneşin etkisindeyiz. Hayat kaynağı güneş, Aslan’ın kendini ifade etmesini ve bütünlemesini sağlar. Bu ay, hangi burçtan olursak olalım, hayatımızın bir penceresinden Aslan gibi bakıyoruz. Yani sözüm sadece Aslan kadınlarına değil. Bu ayki niyetin kendine şu soruyu sormak ve yanıtını bulmak olsun: Toplumsal rollerden ve başkaları için var olmaktan vazgeçip, sadece ben olmayı seçtiğimde ve içimdeki çocuğun masum sesini duyduğumda, ben kimim?

Herkesin bir Aslan burcu dostu olmalı. Çünkü o iyi bir sırdaştır. Ona güvenmek, dertleşmek ve sır paylaşmak kolaydır. Çok neşeli ve hareketlidir, onunla nereye gitsen zevk alırsın. Kendini sever ve sana da bunu aşılar. Kendini ödüllendirmek istersen ne yapman gerektiğini ona sorabilirsin. Çünkü o kendini ödüllendirmeyi iyi bilir.

Aslan Burcunun Dengede Kalması İçin Öğrenmesi Gerekenler

• Beklediğin alkışları içinde bulmalı, onaylanma ihtiyacından kurtulmalısın.

• Ego ve korkularından arınmalısın.

• Kendin olmayı öğrenmeli ve özünü yansıtmalısın.

• içindeki çocuğu parlatmalı ve iç sesini duymalısın.

• Kendi sahnenin kraliçesi olmalısın.

• Aşkı yaşamalısın.

Aslan, sahne kadınıdır.

Nasıl ateş elementi yanmaya devam etmek için oksijene ihtiyaç duyuyorsa, ateşin kor kısmı olan Aslan’ın da beğenilmeye ve alkışa ihtiyacı vardır.

Lider ruhludur.

Onu tıpkı gerçek bir aslan gibi, ormanın lideri olarak görebilirsin. Aşırı sorumluluk alması lider ruhundan kaynaklansa da, özünde bir kedidir. Neşelidir, oyuncudur ve sevilmeye bayılır.

Kendine çok güvenir.

Bu güven ve ego, birlikte gelen korkularla birleşince kendini değiştirmeyi reddedebilir; içindeki çocuğu duymayabilir, aşkı unutabilir ve içindeki aşkı diğerleriyle paylaşma gücü azalabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*