Hayatınızı Nasıl Basitleştirebilirsiniz?

Hayatınızı daha sade bir hale getirmeniz için bir test hazırladık. Testi çözün ve hayatınızı sakinleştirmeye, sadeleştirmeye başlayın.

hayat testSabah 11.00’de genellikle;

A: Uyanık kalmak için birkaç fincan kahve veya çay içmiş olursunuz.
B: Bir ya da iki fincan çay içmiş olursunuz. Hatta bu çoğu zaman yeşil çaydır.

Masa altından görüntünüz;

C: Sürekli kıpırdayan bacaklar.
D: Rahat duran bacaklar.

Geç saate kadar çalışacaksınız ve kısa bir mola almaya karar verdiniz;

A: Modunuzu yükseltmek için şekerli bir şeyler yersiniz.
B: Müzik dinlersiniz.

Evde yalnızsınız ve bir ses duydunuz;

C; içeri biri girdi.
D: Ses dışardan geliyor.

Hareketleriniz her zaman;

A: Yavaştır.
B: Hızlıdır.

Araba kullanırken yavaş kullanan birinin arkasına takılıp kaldınız;

C: Dibine girip anlamasını sağlarsınız.
D: Koltuğunuza yaslanıp rahat rahat gidersiniz.

Bir arkadaşınız sizi Gangnam dansı yapmak için şehrin diğer ucuna çağırıyor;

A: Uğraşmazsınız.
B: Ne giyeceğinizi düşünürsünüz. Akşamları genelde;
C: Uyanık bir şekilde yatağa girersiniz ve endişelerinizle birlikte uyursunuz.
D: Yorgunluktan sızarsınız.

Çalışırken;

A: Konsantre olmakta güçlük çekersiniz.
B: Zamanın nasıl geçtiğini anlamazsınız.

Baş ağrısını;

C: Sıksık çekersiniz.
D: Çok az çekersiniz.

Yaşam kaliteniz;

A: Daha çok uykuyla yükseltilebilir.
B: Daha çok heyecanla yükseltilebilir. Sevgiliniz geç kaldığında;
C: Ne olduğuyla ilgili panikle sıra dışı fanteziler kurarsınız.
D: Her an gelecek diye beklersiniz.

Eski bir arkadaşınız gecenin bir saati çıkageliyor ve bir saat içinde buluşmayı teklif ediyor;

A: Bu kadar enerjiniz olup olmadığıyla ilgili endişelenirsiniz.
B: Hemen hazırlanıp çıkarsınız.

Bir komşunuza el salladınız ve size karşılık vermedi;

C: “Ben ne yaptım?” diye düşünürsünüz.
D: “Beni göremedi herhalde…” deyip konuyu unutursunuz.

Sonuçlar

A VE C’LER ÇOĞUNLUKTAYSA
RAHATLAMAYA İHTİYACINIZ VAR

Yüksek gerilim, düşük enerji… istek ve ihtiyaçlarınız, sorunlarla baş etme gücünüzün önüne geçmiş durumda, içinizde zor zamanlarda başvurmak için depoladığınız mutluluk kırıntıları bir bir azalırken kendinizi daha gergin ve stresli hissediyorsunuz. Modumuzun düştüğü anlarda çıkış yolu bulmak kolay değildir. Üzerinizdeki baskıyı azaltmak ve yeniden şarj olmak için yeni yollar bulmaya çalışmalısınız. Yorgun ve baskı altında hissettiğinizde aklınızdan geçen son şey egzersiz yapmak olabilir ama bu tam da ihtiyacınız olan aktivite belki de… Araştırmalar, sadece 10 dakikalık bir yürüyüşün bile bizi iki saatliğine canlandırmaya yettiğini gösteriyor. Siz daha da iyisi, günlük rutininize yoga, tai chi veya diğer meditatif egzersizleri ekleyin.

B VE D’LER ÇOĞUNLUKTAYSA
ENERJİNİZİ KORUYUN

Siz sakin enerji ülkesinde yaşıyorsunuz, ki orası yaşamak için en ideal yer. Gerginliğin az ve canlılığın çok olduğu yerde düşüncelerinize odaklanabilme ve hislerinizi motive edebilme gücü buluyorsunuz. Yani enerji ve hafiflik sizin doğanızda var. Göreviniz onları korumak. Kişisel alan temizliği yapmak, meditasyon ve rahatlama tekniklerini uygulamak, zaman yönetimi yapmak ruh halinizi sürdürmenize yardımcı olacaktır. Yararsız alışkanlıkların cazibesine kapılmayın. Enerjinizin tükendiğinde bir çikolata barına saldırabilirsiniz, ama araştırmalar şekerli bir atıştırmalık yedikten 60 dakika sonra, daha fazla şeker istediğinizi gösteriyor. Bunun yerine spor ayakkabılarınızı ayağınıza geçirin ve koşmaya başlayın. Bunu yapamıyorsanız, müzik açıp evinizde dans etmek de çok işe yarayacaktır.

A VE D’LER ÇOĞUNLUKTAYSA
MOTİVASYONA İHTİYACINIZ VAR

Biraz gerilim ve çok az enerjiyle boş vermiş bir hayat yaşıyor gibisiniz. Hayattaki önemli işlerinizin altından kalkıyorsunuz. Ama başka zamanlarda kendinizi halsiz ve motivasyonsuz buluyorsunuz. Hatta hareket bile edemeyeceğinizi düşünüyorsunuz. Arada bir boş vermişlik iyi bir şeydir ama bu kadar çok boşa geçirilen zaman size başarı getirmez. Hayatınızdaki başarıyı arttırmak size iyi gelecektir. Bunun için bir liste yapın; önümüzdeki bir sene için yapmak istediğiniz şeylerin veya hedeflerin listesini çıkarın. Ama listenizi yaparken realist olun. Ulaşamayacağınız hedefler koymak motivasyonunuzu düşürecektir.

B VE C’LER ÇOĞUNLUKTAYSA
KASIRGASINIZ

Çok motivesiniz ve sürekli alarmdasınız. Dünyayı ele geçirmeye hazırsınız. Çok fazla enerji ve geriliminiz olmasına rağmen üretici bir yanınız da var. Etrafınızda hayat bir kasırga hortumu gibi dönüp duruyor. Ancak bu sonsuza dek sürdürülebilecek bir şey değil. Üzerinize o kadar çok iş alıyorsunuz ki belli bir aşamadan sonra kendinizi boğulmuş hissedebilirsiniz. Çünkü limitlerinizi aşıyorsunuz. Hayatınızda limit çatlakları oluşmaya başlamadan önce derin bir nefes alın. Enerjinizin üst seviyede olduğu zamanları düşünün ve sonra enerjinizin düştüğü zamanları belirleyin. Enerji patlaması yaşadığınız saatlerde taşıyabileceğinizden daha fazla yük alma isteğinizi durdurmaya çalışın. Bu saatlerde daha çok üzerinizde baskı oluşturan konulara odaklanın. Enerjinizin düştüğü zamanlarda ise kendiniz için aktiviteler oluşturun. Kısa bir kahve molası bile yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*