Haziran Aylık Kova Burcu Yorumu

Aylık Kova Burcu Yorumu
21 Ocak – 19 Şubat

kova-burcuİş

Gezegenlerin çoğu ufuk çizgisin alt tarafında toplanıyor. Ailenizin istekleri çok önemli olacak. Güneş ailenizin ve yakınlarınızı etkileyen 4. Evde çok güçlü. Ev ortamında fevri hareket etmekten vazgeçmeli ve ani tepkiler vermemelisiniz. Sizden yaşça büyük kişilerin tepkisini alabilir, ailenizin geleneklerine ters hareket edebilirsiniz. Onların davranışları size fazla kuralcı ve disiplinli gelecektir. Yakın çevre ilişkilerinizdeki sorunlar aile içi tartışmalara neden olabilir. Düşüncelerinizin yeniden gözden geçirirken, duygularınızda geri sayıma geçeceksiniz. Huzursuz olduğunuz bir konudan kaçmak isterken, başka gereksiz bir konu üzerine takılarak kendinizi hırpalayabilirsiniz. Ay boyunca çevrenizde gelişen olaylara karşı, takıntı derecesinde kendinizi haklı gösteren değişik yorumlar getirecek, düşüncelerinize hiçbir şekilde sınır koymak istemeyeceksiniz. 26 Hazirandan sonra sağlık evinizde Merkür geri gidecek. Birlikte iş yaptığınız kişilerin gerçek yüzleri ortaya çıkacak. İlişkilerinizde daha somut bir kavram arayacaksınız. Hedeflerinizde mantığı ön plana alarak, kontrolünüzü kaybetmeyin. Bugünlerde sağduyuyu ve sakinliği elden bırakmayın. Bu şekilde davrandığınızda ortaya çıkacak zor pozisyonlardan başarı ile çıkacaksınız. Daha dayanıklı ve çalışkan bir performans sergilemenize rağmen, duygularınızı ifade etmekte zorlanacaksınız. Arkadaşlarınızla güç birliği içinde olmanıza rağmen; çıkacak tartışmalardan rutin yaşamınızın olumsuz etkilenmesiniz istemiyorsanız, karşıt düşünce içinde olsanız bile duygularınızda oto kontrolü elden bırakmamalısınız. Çünkü kariyerinizle ilgili başarılar, çevresel faktörlerinizi doğru kullandığınız zaman gerçekleşiyor ve başarınız için uyumlu olmak zorundasınız. Fikirlerinizi söylerken politik olmaya özen göstermelisiniz. Özgüveninizin zayıf olacağı bir dönem. Bazı geleneksel kalıplarınızı fazla abartabilir ve kendinizi baskı altında hissedebilirsiniz. Sosyal yaşamınızı sorgulayabilir, derin algılama gücünüz nedeniyle rahatsız olabileceğiniz anlamda yorumlar yapabilirsiniz. Merkür; mesleki konularda planlı hareket etmenize rağmen, dikkatli olmanızı öneriyor. Haksızlıklar konusunda adaletli davranışlarınızla dikkat çekeceksiniz. İyi niyetli yaklaşımlarınız bazıları tarafından yanlış anlaşılabilir. Özellikle ailenizin bireyleri için, her türlü fedakarlığa hazır ve kendinizle barışık olacaksınız. Uzun vadeli ses getirecek işler yapmak isteyeceksiniz. Planlarınız yaparken, kendi düşüncelerinizden yola çıkacak ve işinize hiç kimseyi karıştırmak istemeyeceksiniz. Güneş; arkadaş çevrenize destek verecek.

Aşk

Tıpkı geçen ay olduğu gibi, bu ayda enerjik fakat kendinizi kısıtlanmış hissediyorsunuz. Venüs’ün 5.evde ilerlemesi ve Jüpiter’den etki alması, bazı sıra dışı ilişkileri de beraberinde getirecek. Oldukça tutkulu beraberliklerin başladığı bu tür etkiler altında, beraberliğinizi gizleme gereği duyabilirsiniz. Güneş’in Venüs’le yaptığı açı ise, kendinizden büyük kişilere ilgi duymanıza neden olacaktır. Merkür’ünde 5. Evde Güneş ve Venüs’le iletişim halinde olması aşk hayatınızın birden canlanmasına neden olacak. Yeni ay aşk evinizde doğuyor. Venüs’le etkileşim halinde olacak. Venüs, size bu konuda destek verirken, uyumlu ve güzel bir performans sağlayacak. Ortaklarınızda ve eş arayışınızda güven önemli bir parametre olacak. Değişik fikirler, sosyal yaşamdaki aktiviteleriniz üzerinde olumlu motivasyonlara neden olacak. Paylaşıma çok önem verdiğiniz için, fedakarlığınızı üst sınırlarda kullanacak ve dostlarınıza gereğinden fazla ilgi göstereceksiniz. Yanınızda çalışan kişilerin size karşı tavırları olağandan daha fazla sevecen bir tarzda olacaktır. Bu dönemde, karşı cins üzerinde isteklerinizi yaptıracak bir güce sahip durumda olacaksınız. Kendinizi ifade ederken, sözcüklerden çok yaptığınız işlerde başarılı olmak isteyeceksiniz.

Sağlık

Sağlığınız ve enerjiniz bu ay iyi görülüyor. Kalbinize, cinsel organlarınıza, mesanenize, bacaklarınıza ve böbreklerinize özen göstermelisiniz. Zihinsel yorgunluk söz konusu. Daha az yemek yemeli ve spor yapmalısınız. Genital organlar, üriner sisteminizle ilgili değişimler yaşamak istemiyorsanız, karın bölgenizi korumalı ve temizlik kurallarına uymalısınız. Öfkelerinize hakim olduğunuz sürece, sağlığınız bir sorun yaratmayacak. Ayaklarınızı korumalı ve bacaklarınızı hareket ettirmelisiniz. Ayak bileklerinizin oldukça hassas olması nedeniyle, ayakkabı seçimine özen göstermelisiniz. Takıntılarınızdan kurtulmak istiyorsanız gerekli tıbbi kontrollerden geçmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*