Her şeyin olduğu bir ilkbahar sezonu

tulin sahinARTIK bir sezonda sadece iki üç trendin hakim olduğu dönemleri çoktan geçtik… Artık bir sezonda 10 farklı trendin birden olduğunu görüyoruz. Böylece kimse trendlere esir olmuyor. Ama ironik bir şekilde yine de bazı kitleler esir olmaktan geri kalmıyor. Bir sezonda 10-15 farklı trend olması demek 10-15 farklı kitleye hitap edildiği anlamına gelir. Elbette bunlardan biri sizi yakalayacaktır.

örneğin, bu İlkbahar sezonunda herkese göre bir şey mutlaka var. İş kadınından, öğrencisinden, serbest çalışanından ev hanımına kadar geniş bir yelpaze görüyoruz Geçtiğimiz ay çok sevdiğim Yeniköy,

Tarabya, Sarıyer hattındaki ara sokaklarda lngilizlerin moda devi Debenhams için “Bahar” çekimleri yaptık, tngilizler çekimleri görünce İstanbul’dan bir kere daha büyülendiler.

HERKESE GÖRE BİR ŞEYLER VAR

tulin ilkbahar1İlkbahar koleksiyonlarında herkese göre bir şeyler var. Örneğin, artık iş kadınları sadece siyah veya laciverte hapis değiller. Kurumsallıklarını, ciddiyetlerini rengarenk giysilerle bile koruyabilecekleri tasarımlar var. Bu sayfada gördüğünüz “neon somon” rengi tüvit kumaştan yapılmış takım gibi… Takımı iyice trendy hale getirmek için elbise ve ceketin kenarlarında deri biyeler kullanılmış, işten çıkıp bir kokteyl ya da yemeğe gitmeniz gerekiyorsa ceketi çıkarıp aynı elbise ile devam edebilirsiniz. Belki elbiseye yalnızca birkaç takı ekleyerek…

Koşturan ev hanımı en rahat neyse her zaman ona sarılır ama yeni sezonda bunu yaparken aynı zamanda şıklığını da koruyabilecek. Ufak rötuşlarla havalı görünen bir pardesü ya da rahatlığınızı bozmayacak desenli bir elbise ile….

Bu sezon ister çizgilerinizi, sınırlarınızı net bir şekilde çizin, isterseniz de çiçek açın… Kendinize göre mutlaka bir şey bulacaksınız. Çünkü bu sezon hiç olmadığı kadar her yerde çizgi var; tabii boyuna olanlar her zaman olduğu gibi yine avantajlı. Türk kadını genelde baseninden şikayetçi olduğu için üst kısmınıza enine çizgili giyip altınıza koyu renkte bir şey giydiğinizde bir anda tüm vücudunuzu dengelemiş olursunuz.

tulin ilkbahar

KOMBİN YAPARKEN DİKKAT!

Çiçekleri kullanmak istediğinizde ise dikkat etmeniz gereken şey ise, kiloluysanız iri çiçek desenlerinden kaçınıp küçük çiçeklere yönelmeniz. Bu sezon koyu zemin üzerine desenler çok olduğu için bu tarz da kiloları kamuflaj etmek konusunda süper bir olanaklar sunuyor. Çiçek desenlerinin yanı sıra Güney İtalya ve İspanyol porselen ve seramiklerinden esinlenerek tasarlanmış elbiseleri bu sayfada üzerimde görebilirsiniz.

Jean’i jean ile kombinlemek vazgeçilmezler arasında olmaya devam edecek gibi görünüyor.

Burada önemli olan kombinlerken altınıza jean giydiyseniz üstünüze denim giymeniz ya da tam tersini yapmanız. Çünkü jean +jean fazla durabilir. Sivri burun babetler ve ayakkabılar bu sezon çok moda ve iyi ki de moda. Çünkü kabarık elbiseler ve skinny jean’lere en yakışan ayakkabılar sivri burun babetler ve topuklulardır. Bunların hem zayıf hem de uzun gösterme özelliği vardır, unutmayın!..

Tülin Şahin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*