H&M’in “Brick Lane Bikes” için ürettiği kapsül erkek koleksiyonu

bisiklet modasiHER zaman kadın modası hakkında yazmak olmaz, bu kez de erkek modasına değineceğim. Biliyorsunuz bisiklete binmeyi çok seviyorum. Doğup büyüdüğüm Danimarka’da hayatım bisiklet üzerinde geçti sayılır. Dolayısıyla bu alışkanlığımdan kolay kolay kopamıyorum. İstanbul’da bisiklete binen insan sayısının gün geçtikçe artması beni çok sevindiriyor ama daha da artmasını istiyorum. Şehirde bisiklet yolları mutlaka olmalı.

Gelelim erkeklere vereceğimiz müjdeye… H&M’in “Brick Lane Bikes” için ürettiği kapsül erkek koleksiyonundan söz edeceğim. Bu koleksiyonun modern şehir bisikletçiliği ruhundan ilham alarak tasarlandığını duyunca, hemen sizlerle paylaşmak istedim. Ve tasarımcısı Petter Klussell’den bilgi aldım.

MODA VE İŞLEVSELLİK BİR ARADA

Koleksiyondaki her parça, gün boyu giyilebilen çok yönlü şehir bisikletçisi tarzında. Ayrıca d; bisiklet binmek için tüm teknik detaylara sahip. Bu çok önemli, çünkü bisiklete binerken istediğinizi giyme şansına sahip değilsiniz. Su geçirmez bisikletçi montu ve eklemli blazer’lardan vintage esintili bisikletçi jarse ve şapkalarına, toplam 11 parçadan oluşan bu koleksiyon modayı işlevsellikle birleştiriyor.

Canlı renkler ve Brick Lane Bikes’ın uzman bilgisinden esinlenen her parça hem pedal çevirirken hem de günlük yaşamda giyebilmeniz için tasarlanmış. Petter Klusell,

“Her parçanın Londra sokaklarında test edilmesi harika bir şeydi. Bu sayede koleksiyonun gerçekten işe yaradığını gördük” diyor.

Brick Lane Bikes’ın kurucusu Feya Buchvvald ise, “Bu koleksiyon bisikletçilik geleneğine saygımızı göstermesinin yanı sıra Brick Lane Bikes’m heyecanını ve enerjisini de yakalıyor. Renklerin bisikletçilik geleneğine hayat vermesini, teknik detayların her bir giysiye kendi tarzını katmasını seviyorum. Erkeklerin bu giysilerle caddelerde bisiklete bindiklerini görmeyi sabırsızlıkla bekliyorum” diyor.

Mükemmel bisikletçi giysileri üretmek için her detayın göz önünde bulundurulması gerekiyor. Bu yüzden Brick Lane Bikes koleksiyonundaki bisikletçi montunun kol altları havalandırma delikli ve bant dikişli. Mont, su geçirmez ve nefes alan kumaştan üretilmiş. Gerektiğinde sırt çantası gibi takılabilen içi bantlı ve arkası cepli mon-tun sırt kısmıysa daha uzun.

HAREKET KABİLİYETİ SUNUYOR

Kat kat giyinmek bir bisikletçinin gardırobunun anahtarıdır. Koleksiyonda bu tarzı tamamlamak için gerekli her parça mevcut. Daha soğuk günlere özel üretilen ekose desenli kapitone gömleklerin kollarının alt kısmı yamalarla güçlendirilmiş. Ekstra hareket kabiliyeti için özel kesimli kolları olan tişört bisiklet yakalı, üstte ayrıca fermuar ve havalandırma delikleri de var.
Tişörtün arkasında işlevsel bir cep de bulunuyor. Arkası uzun, koton ya da merinos yününden üretilmiş ve renkli şeridi olan Henley tişört ise gerçek bir vintage görünümü yansıtıyor.

Koleksiyon işlevsel bir chino’ya benzeyen bisikletçi pantolonuyla tamamlanıyor. Paçalar hafifçe kıvrılmış dizlere uygun kesimli, ağ kısmı güçlendirilmiş ve ekstra güvenlik için paçaların iç kısmında reflektör bantlı dikişleri var. Ayrıca güzel havalarda giyebileceğiniz bir bisikletçi şortu ve şeritli şapka da koleksiyonda yer alıyor. Koleksiyonda kullanılan kumaşlar organik koton, geri dönüştürülmüş polyester ve geri dönüştürülmüş yünden üretilmiş. Bu sayede aynı zamanda çevreci bir koleksiyon…

İlkbahar kapıda! Hem forma girmek hem de gardırobunuza yeni sezon eklemek için bisiklete binmek iyi bir bahane olacak.

Tülin Şahin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*