İş arkadaşınızla bir ilişki yaşamayı düşünüyorsanız

is arkadasiKanunlar, kalp işlerine karışamazlar ama yine de iş arkadaşınızla bir ilişki yaşamayı düşünüyorsanız, öncelikle duygularınızdan iyice emin olmalı ve bunun yaratabileceği sorunları da göz önünde bulundurmalısınız. Ayrıca şirket politikanızda çiftler ile ilgili ne gibi bir görüş olduğunu bilmenizde fayda var.

Niyetinizi bilin

Bunda utanılacak bir şey yok. Ama ilişki ile ilgili parametreler ve risk oranı sizin amacınızla doğru orantılıdır. Şirketin CEO’suyla, terfi etmek uğruna, tek gecelik bir aşk mı yaşayacaksınız? (bu gerçekten büyük bir risktir). Pek de tanımadığınız patronunuza karşı deli gibi aşık mı oldunuz? (orta seviyeli bir risk). Yoksa, güvendiğiniz ve saygı duyduğunuz bir iş arkadaşınızla karşılıklı bir ilişki mi geliştirdiniz? (düşük risk)

İtiraf edin

İlişkinizi iş arkadaşlarınızdan saklayabileceğinizi düşünüyorsanız bir daha düşünün deriz. Böyle bir durumda, aynı zamanlarda tatil iznine bile çıkmamalı ve aynı zamanda bronz dönmemelisiniz. İlişkiyi gizli tutmaya çalışmak, genellikle başarısızlıkla sonuçlanır ve dedikodu ve spekülasyonları beraberinde getirir.

Önce patronunuza açıklayın

Bunu, patronunuzdan ya da anne babanızdan izin istemek gibi düşünmeyin ve o duruma da getirmeyin ama ilişkinizi mutlaka ilk önce patronunuza söyleyin. Nasılsa patronunuz bunu eninde sonunda öğrenecek, bu nedenle profesyonel, etik ve sorumluluk sahibi bir şekilde davranmanız, kariyeriniz açısından da önemli olacaktır.

İnsanların gözü önünde sevgili olduğunuzu belli eden hareketlerden kaçının

Sevgi dolu hareketler, cilveleşmeler ve öpüşmeler iş yerine uygun hareketler değillerdir. Kimse sizin ofis içinde oynaşmanızı izlemek istemeyecektir.

Paylaşmadan önce düşünün

Eğer bir iş arkadaşınızla çıkmaya karar verdiyseniz, bir önceki gecenin çılgınlığı hakkında dedikodu yaptığınız günleri sona erdirmeniz gerekiyor demektir. Çünkü yeni aşkınız, başka birinin patronu ya da iş arkadaşıdır. Bir çift olarak bazı kurallar belirlemeli ve iş arkadaşlarınızla neleri paylaşıp, neleri paylaşmayacağınıza karar vermelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*