İşte Bunlar Hep Aşk

serenay sarikaya askFacebook’un tepe yöneticisi Sheryl Sandberg’i izleme fırsatı buldum. İkinci kitabı yolda olan Sandberg’in ilk kitabı “Lean In”i; (Sınırlarım Zorla) çıktığı hafta Amazon’dan sipariş etmiş ve okumuştum zaten. Özetle; kadınların kendi yeteneklerini küçümsememeleri, farkına varmaları, kullanmaları ve az olanla yetinmemeleri gerektiğinden bahsediyor. Merak edenler, Doğan Kitap’m Türkçe piyasaya sürdüğü kitabı okuyabilir.

Mart sayımızda ikinci kitabı üzerine Suzan Yurdacan’ın yaptığı söyleşiye de göz atabilirsiniz.

Kitabı okurken de, bu güçlü yönetici kadını dinlerken de aklımda iki kelime vardı: “Süper Kadın”. Kadınlar yüzyıllardır sosyal ve iş yaşamında her ne kadar geri plana atılıyor olsalar da, artık bu gidişata “Dur” demenin vakti gelmiş görünüyor. İş hayatında daha aktif roller üstlenmek isteyen kadınların sayısı artıyor. Sesleri daha gür çıkıyor. Girişimci kadınların da. Bu konuda yazılan kitaplar neredeyse yok satıyor. Sandberg gibi örnek oluşturan kadınlar da, hemcinslerine yol açabilmek için daha istekli sanki. Görünen o ki, geç kalmış bir hareket olarak, kadınlar oyunun gidişatını değiştirecekler.

Umarım bunlar gerçek olur.

Çünkü daha fazla kadın inisiyatifinin bulunduğu dünya, kesinlikle çok daha güzel, adaletli ve sevecen olacak.

Biz de bu ay “Sevgililer Günü”ne istinaden, aşkların ömrü neden kısaldı diye merak ettik, tamamen ters açı bir haber yapmak istedik. Kadm-erkek ilişkilerine mercek tuttuk ve “Süper kadınlar erkeklerden sıkıldı mı?” diye cüretkar bir soru sorduk. Beş yetenekli, zeki, girişimci ve en güzeli de gücünün farkında kadınla konu üzerine sohbet ettik. Bakalım, siz de onlarla aynı görüşleri paylaşacak mısınız?

Bu aydan itibaren, sevgili arkadaşım Ahu Yağtu, ünlü arkadaşlarının stillerine ışık tutacak ve gardıroplarını detokslayacak. Neleri saklamalıyız, neleri atmalıyız, vintage parçaları sezon parçalarla nasıl kombinleyebiliriz; göreceğiz.

Kapak misafirimiz de genç bir süper kadın, Serenay Sarıkaya. 22 yaşma altı yıllık profesyonel geçmiş sığdıran, yaşından büyük bir oyuncu. Çalışkan, işine aşkla bağlı ve gelecekle ilgili büyük planları var. Biz de keyifle kendisini izliyor olacağız.

Aşk demişken, “onu istiyoruz” hashtag’iyle kapağımıza taşıdığımız Bradley Cooper, bu ayki yakışıklımız. Ona kadınların gözdesi demek yanlış olmaz çünkü kendisi seri bir flörtçü. Bildiğiniz aşk adamı. Yumuşak huylu ve Hollywood’un en problemsiz, geçmişi en temiz bu başarılı aktörünü Sıla Güven yorumladı.

Bize de Bradley Cooper’a aşık olmak kaldı.

Ne kadar süper olsak da, Böyle de aşık oluveriyoruz işte.

Arada mesafeler olsa da.

ELLE DERGİSİ / IŞIN GÖRMÜŞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*