James Duigan’ın Sağlıklı Bedenler Yaratan Programı Bodyism

Bodyism: yeni vücut felsefesi?

Fitness gurusu James Duigan’ın atletik ve sağlıklı bedenler yaratan programı Bodyism’i sizin için araştırdık.

BodyismİKİ ÇOCUKANNESI, 49 YAŞINDAKİ Avustralyalı süper model Elle Macpherson’m ince ve sıkı vücuduna hayran olmamak imkânsız. Merak ettik, araştırdık ve öğrendik… Formunu on yıldır birlikte çalıştığı fitness gurusu James Duigan’a borçlu! Rosie Huntington-Whiteley, Jennifer Lawrence ve Zoe Kravitz de öyle… Hollywood yıldızlarının müdavimi olduğu James Duigan’m yarattığı Bodyism şu sıralar en popüler forma girme metodu. Duigan Bodyism’i; “İnce, atletik ve sağlıklı beden yaratma sistemi” olarak tanımlıyor. Sistem yüklü protein karışımlarına, kişiye özel dayanıklılık antrenmanlarına ve kardiyo egzersizlerine dayanıyor. Harcadığınız eforun meyvelerini ise bel çevresi ölçümünde topluyorsunuz. Bodyism’i fitness eğitmenleri eşliğinde uygulamak isteyenler şimdilik bunu yalnızca Londra’da yapabiliyor. Ancak Duigan bu yaz Los Angeles’ta bir Bodyism Pop-up Fitness salonu açmaya hazırlanıyor. Bulgari Hotel’de konuşlanan Bodyism içinde olimpik bir yüzme havuzu, fütüristik fitness salonu ve lüks spa merkezi barındıran ultra lüks bir kompleks. Duigar formda sıkı bir vücut için A’dan Z’ye her şe düşünmüş olacak ki egzersizlerin sonundc artan şeker ihtiyacını dizginlemek için ‘Bodyism Clean & Lean’ antioksidan içerit doğal karışımlar hazırlamış. Londra’ya gidemeyenler için güzel bir haberimiz var. Duigan; Bodyism egzersizlerini bir DVD’dı de toplamış. DVD’nin yanı sıra Bodyism karışımlarım da internet üzerinden sipariş etmek mümkün. James Duigan’ın sağlıklı beslenme kitabı Clean & Lean ise Türkiye’de de satışta. Yeni fitness felsefesi Bodyism’i uygulamadan önce Duigan’m tavsiyelerine kulak verelim…

DÖRT ALTIN KURAL Ağır kardiyoyu azaltın

“Cok fazla kosu ya da spinning egzersizi vücudun strese gösterdiği tepkiyle ortaya çıkan kortizol hormonunu tetikler. James Duigan kortizolün yağ oranını artıracağını söylüyor ve ekliyor; “Haftada üc kez ağır kardiyo egzersizleri uyguluyorsanız bu hareketleri bir saatlik yoga, Pilates ya da ağırlık kaldırma antrenmanlarıyla değiştirebilirsiniz.”

Zararlı besinlere veda “Kahveyi günde iki fincanla sınırlandırın ya da yerine yeşil cay için. Kafein yağ yakmayı hızlandırır. Ancak fazlası kortizol üretimini de artırır. Bel çevresindeki fazlalıklardan sikâyetçiyseniztüm suç sekerde! Tükettiğiniz sekerin yüzde 60’ı vücuda yağ olarak dönüyor.” Yağdan korkmayın “Fındık ve balıkta bulunan iyi yağları tüketmekten çekinmeyin. Bağırsaklar iyi yağları üc saatte bir absorbe ederek metabolizmayı canlı tutacaktır.”

Küçük adımlarla başlayın “On dakika boyunca squat, lunge ya da plank gibi güçlü egzersizleri yapmak dahi hareketsiz kalmaktan iyidir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*