Kadınlar İçin Ertesi Gün Diyeti

Ertesi Gün DiyetiHer güne başlarken ne yiyeceğimizi düşünmek ve kendi kendimize planlamak konusunda uzmanlaşmak gerekiyor ki verdiğimiz kiloları geri almayalım. Ancak hayat her zaman planladığımız gibi gitmeyebiliyor. Örneğin akşam sebze yemeyi düşündünüz, sabah ve öğlen bütün tahıl haklarınızı bitirdiniz diyelim. Ama akşam da hiç planladığınız gibi gitmedi ve sebze yemek yerine büyük bir davete gittiniz, tatlı da dahil olmak üzere her şeyden bolca yediniz. Müthiş bir pişmanlık duygusu ile, “Ben zaten bu işi hiçbir zaman başaramayacağım” hissiyatına kapılıyor ve “Battı balık yan gider, artık bir şey yapmasam da olur” diye mi düşünüyorsunuz?

Hayır, asla böyle düşünmeyin! Çünkü hemen telafi programına başlayabilirsiniz. Yemeği çok kaçırdığınız bir günün ardından bir veya birkaç gün kalsiyum diyeti yapacaksınız. Bu beslenme şekli hem metabolizmanızı çalıştıracak hem de kısmi vejetaryen bir beslenme olduğu için etle vücudunuza girecek olan doymuş-doyma-mış ve trans yağ asitlerini daha az alacaksınız ve kalsiyum diyetinin damar koruyucu etkisinden faydalanacaksınız.

Kadınlar için ERTESİ GÜN DİYETİ

Bu beslenmede kadınlar için “GÜNLÜK” 800 mİ süt, yoğurt veya ayran hakkı var. 4 tahıl, 3 meyve ve 3 yağ da tüketebilirsiniz.

Sabah

• 1 bardak süt, 2-3 yemek kaşığı müsli, 1 armut veya sevdiğiniz başka bir meyveden 1 porsiyon tüketebilirsiniz.

Öğlen

• 1 dilim ekmek, 4-5 yemek kaşığı etsiz sebze yemeği, 1 kâse yoğurt, 1 tatlı kaşığı zeytinyağlı salata

İkindi

• 1 fincan sütlü kahve, 2 grisini veya Vı paket diyet bisküvi, 3 kuru kayısı, 8-10 tane badem

Akşam

• 1 dilim ekmek, 4-5 yemek kaşığı etsiz sebze yemeği, 1 kâse cacık veya yoğurt, 1 tatlı kaşığı yağ ile yapılmış salata

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*