Kendi spa’nızı yaratmaya ne dersiniz?

Günün tüm yorgunluğundan arınmak ve tazelenmiş bir beden ve ruha kavuşmak için kendi spa’nızı yaratmaya ne dersiniz?

spa bakim

Hem zamandan tasarruf etmek hem de kendinizle baş başa kalarak ruhunuzu dinlendirmek için evinizi kolayca mis kokulu bir spa’ya dönüştürebilirsiniz. Özellikle koşuşturma ve stresle geçen yoğun günlerin ardından ihtiyaç duyulan spa bakımları son yılların en ilgi gören aktivitelerinden… Spa’nın olmazsa olmazlarını evinize taşıyarak kendinizi şımartacak dakikalar yaşayacağınız bir atmosfer yaratabilirsiniz.

TEPEDEN TIRNAĞA BAKIM

İlk olarak banyonuzu bu keyif dolu dakikalar için hazırlayın. Daha sonra kullanacağınız ürünleri seçin. Saç, yüz ve vücut bakımı olarak ayırabileceğiniz bakımları tamamladıktan sonra keyif çayınızı yudumlayın…

SAÇLARA ÖZEL İLGİ…

Soğuk kış günlerini geride bırakırken kurumuş ve nemsiz kalmış saçlara özel ilgi göstermek şart. Bir yandan bedeninizi ve ruhunuzu terapiye alırken diğer yandan saçlarınıza nem terapisi yaparak yeni mevsime hazırlanabilirsiniz. Yeni Pantene Nem Terapisi serisi de bu hazırlıkta size yardımcı oluyor. Nem Terapisi canlandırıcı bakım şampuanı, saç kreminin yanı sıra iki dakikada etkili yoğun nemlendirici saç bakım maskesi ve nemlendirici bakım köpüğüyle saçlarınıza ihtiyacı olan nemi kazandırmanız çok kolay.

KENDİNİZİ ŞIMARTIN

• Ruhunuza iyi gelecek ve sizi dinlendirecek aramalı bir mumla işe başlayabilirsiniz. Okaliptüs, yasemin, vanilya ya da yeşil çay aramalı mumunuzu yakarak ortamı bu güzel bakım saatlerine hazırlayın.

• Çiçeklerin harika kokuları ve ruhunuza iyi gelecek görüntülerinden faydalanmanın tam zamanı. Kendinizi şımartacağınız bu anlarda en sevdiğiniz çiçekler etrafınızda olmalı.

Su dolu bir fanusun içindeki taze çiçek yaprakları ortamınızı bambaşka bir atmosfere dönüştürebilir.

• Kuş sesleri ya da daiga sesleriyle tüm stresinizi kısa sürede geride bırakabilirsiniz. Arşivinize ekleyeceğiniz spa müzikleriyle bu terapi dolu anları farklılaştırabilirsiniz.

• Ilık bir köpük banyosu hem tüm bedeninizi dinlendirecek hem de cildinizi ölü hücrelerden arındıracaktır. Banyo tuzu, aromatik yağ ve banyo köpüğü gibi bu keyfe ortak olacak ürünleri kullanmayı unutmayın.

Köpük banyosu esnasında yapacağınız saç bakım kürleri tepeden tırnağa bir bakım yaratmanızı sağlayacak. Bedeniniz ılık suyun içinde dinlenirken nemli saçlarınıza uyguladığınız saç maskesini ılık bir havluyla sararak bekletebilirsiniz.

Dinlenmiş ve ölü hücrelerden arınmış olan cildinize peeling uygulaması yapmak için en doğru zamandasınız!

Hem vücudunuza hem de yüzünüze granüllü bir peeling’le masaj yaparak cildinizi yenileyebilirsiniz.

Cildinize nem desteği vererek spa keyfini bir şölene dönüştürebilirsiniz.

En sevdiğiniz meyve, çiçek ya da baharatlardan oluşan bir vücut kremi ya da vücut yağıyla masaj yaparak tüm vücudunuzu nemlendirin ve yorgunluğunuzdan arının.

Bitki çayı bu güzel keyfin olmazsa olmazlarından… Yeşil çay, naneli çay ya da narenciyeli çaylardan birini seçerek kendinizi gerçek bir spa’da hissedin.

Uzun süre kalıcı nemlendirme için Pantene’den günlük kullanıma uygun ve durulama gerektirmeyen bakım: Yeni spa etkili Yoğun Nemlendirici Saç Bakım Köpüğü. Köpüklü Pantene Pro-V formülü sayesinde 24 saat boyunca nemi saça hapseder. Her gün şampuan ve saç bakım kreminden sonra uygulayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*