Kişiye Özel Cilt Bakımı

Her yeni gün tanıştığımız yeni bakım kremlerinden kendinize uygun olanı bulmak ve hedefe yönelik bir bakım sağlamak çok önemli.

lancomeBiz kadınların ortak arzusu genç, sağlıklı ve ışıltılı bir cilde sahip olmak şüphesiz, ilerleyen | yaşa stres, uzun çalışma saatleri, sağlıksız beslenme gibi faktörler de eklenince cilt biyolojik yaşından daha önce yıpranıyor. Cildin, solgun ve donuk bir görünüm alması, derin kırışıklıklar ve yüzün belirli bölümlerinde elastikiyet kaybı kaçınılmaz oluyor. Gelişen teknolojiyle birlikte birçok marka genç ve bakımlı görünmek isteyen kadınlara onlarca seçenek sunuyor. Bu kadar seçeneğin arasından da gerçekten ihtiyaca uygun cilt bakım ürününü bulmak her geçen gün zorlaşıyor.

Tüm kadınların cilt endişesi ve cilt bakım ürünlerinden beklentileri birbirinden farklı. Endişeye yönelik çözüm için cildin ihtiyacı olan doğru ürünü belirlemek büyük önem taşıyor. Biz de bu noktada birçok ülkede uluslararası bilim kongrelerinde yayınları olan Lancöme Ulusrarası Bilim Direktörü Veronique Delvigne’e sorularımızı yönelttik. Kadınların günümüzde cilt bakımından beklentisi nedir?

Kadınların ortak beklentisi ışıltılı, sağlıklı ve genç görünümlü bir cilt. Böyle bir cilde sahip olmak için her kadının ihtiyacı olan ürün farklı, ihtiyacı belirleyen en önemli faktörler kişinin genetik yapısı, çalışma ortamı ve sosyal yaşam tarzı dersek yanlış olmaz. Örneğin, kimi kadın kırışıklıklarından yakınırken, kimisi cilt tonu eşitsizliğinden mutsuzluğunu ortaya koyuyor.

Peki piyasada bu kadar çok ürün varken doğru ürünü nasıl bulacağız?

Her yeni gün yeni bir ürünle karşılaşıyoruz. Buradaki en önemli nokta cilt bakım rutininin yaş değil ihtiyaç bazlı belirlenmesi. Biz Lancöme olarak son birkaç yıldır tüm cilt bakım iletişimimizden yaş kavramını çıkardık. Çünkü biliyoruz ki, 30 yaşında bir kadın derin kırışıklıklarından endişe duyabiliyor, 25 yaşında bir kadın elastikiyet kaybından şikayet edebiliyor. Aynı yaştaki her kadına aynı ürünü önermek doğru değil.

Her kadın için ayrı bir üründen mi bahsediyoruz?

Aslına bakarsanız her kadın için ayrı bir cilt bakım rutininden bahsediyoruz. Cilt bakımını serum, krem ve göz çevresi kremi olmak üzere bir rutin halinde görmek gerekiyor. Lancöme’un gençlik aktivatörü de bu bakımın tamamlayışı niteliğinde.

Nedir tam olarak gençlik aktivatörü?

Lancöme’un 2009 yılında lanse ettiği 130’dan fazla uluslararası ödüle sahip Genifique gençlik aktivatörü cildin gençliğinden sorumlu proteinleri yeniden aktive eden bir ürün. Yaptığımız araştırmalar, sadece yedi günde Genifique gençlik aktivatörünün cilt görünümünü dolgunlaştırdığını, düzelttiği ve cildi aydınlattığını gösteriyor. Bu ürün cildinize ilk değen ürün olmalı, sonrasında istediğiniz serum ve cilt bakım kremini kullanabilirsiniz.

Önceleri hayatımızda kremler ve kırışıklık karşıtı bakımlar vardı, sonra gece kremleri tuvalet masalarımızda yerini aldı. Son on yıldır da hızla serumlara yöneliyoruz. Nedir bu serumların sırrı?

Son yılların yeni trendi serumlar. Aktif içeriği en yoğun miktarda içeren, cilde hızla nüfuz ederek etki gösteren bu ürünler, çok hızlı sonuç veriyor. Örneğin 2010 yılında lanse etmiş olduğumuz Visionnaire serum hızla kadınların vazgeçilmezleri arasına girdi. Kırışıklıklar, gözenekler, homojenlik için tek ürün söylemiyle kadınların ortak endişelerine tek bir ürünle cevap veriyor. Premium cilt bakım serimizin içerisinde ise Absolue Oleo serumumuz bulunuyor. Serum, ismini cildin oleo katmanından alıyor. Cildin oleo katmanı lipidik yapıda olan, cildin gençlik mesajlarının iletişiminden ve cildin kendi kendini yenilemesinden sorumlu olan katman. Oleo serumun özelliği bu katmanla aynı yapıda olması. Son olarak mart ayında sunacağımız yeni bir serumumuz geliyor. Renergie Multi-Lift Reviva-PlasmaTM serum kozmetik lifting prosedürlerinden esinlenerek yaratılan, sıkılaştırma ve toparlama alanında estetik operasyonlara alternatif olabilecek bir ürün. Estetik operasyon geçirmekten çekinen fakat kısa sürede cildinde toparlanma isteyen kadınlar için bir seçenek olacak. Serumlarla birlikte cilt bakım kremlerinin de kullanılması gerekiyor mu?

Elbette. Kırışıklıkların görünümünü azaltmak, yoğun oranda toparlama sağlamak, cildi pürüzsüzleştirmek gibi etkileri olsa da serumlar tek başına cilde yeterli nemi sağlamıyorlar. Bu nedenle krem kullanmak şart. Örneğin ilk çizgiler için Genifique, sıkılık ve dolgunluk kaybı için Renergie Multi-Lift, yoğun yeniden yapılandırma için ise Absolue ailemiz var. Yine ihtiyacınıza göre göz çevreniz için Genifique ailesinden bir göz çevresi ürünü kullanırken, krem olarak Renergie Multi-Lift’in gündüz ya da gece kremini kullanabilirsiniz.

1. Lancöme Visionnaire serum, 1207

2. Lancöme Absolue Oleo serum, 1529

3. Lancöme Renergie Multi-Lift Reviva Plasma serum, t’279

4. Lancöme Genifique gençlik aktivatörü, 1190

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*