Kusursuz bir cildin ve makyajın temelini mükemmel fondöten oluşturur

Kusursuz bir cildin ve makyajın temelini mükemmel fondöten oluşturur. Fakat cildiniz için doğru fondöteni bulmak, başlı başına bir çaba gerektirir. Bunun için cilt tipinize ve renginize göre bir ürün seçmeniz şart!

fondotenBir kadının yapabileceği en büyük güzellik hatası, yanlış fondöten tercihidir. Açık renkler cildinizi solgun ve cansız gösterirken, koyu olanlar ise yapay bir görünüm yaratır. Mükemmel fondöten, cildinize homojen bir görünüm kazandırmalı, cilt tonunuzla birebir örtüşmeli ve karakteristik özelliklerinizi ön plana çıkarmalı. Aklınızdan çıkarmamanız gereken bir şey var ki; o da istediğiniz sonucu mümkün olduğunca az fondötenle elde etmeyi hedeflemek…

DOĞRU ÜRÜNÜ SEÇME SANATI

Fondöteni asla elinizin tersinde denemeyin: Çünkü bu bölge çoğunlukla yüzünüzden farklı renge sahiptir. Bunun yerine çene kemiğiniz boyunca uygulayarak rengin hem yüzünüze hem de boynunuza uygun olup olmadığını göreceksiniz. Doğru renk, cildinize mükemmel şekilde uyum sağlar.

Sarı alt tonlarda ürünler tercih edin: Her cilt, alt tonlarında yeşil renk barındırır. Pembe tonlu fondötenler çoğu kişide maskemsi bir görünüm yarattığı için sarı alt tonlu bir ürün seçin.

Fondöten alışverişine makyaj yapmadan çıkın: Çünkü doğru fondöteni bulduğunuzu düşündüğünüzde, test aşamasına geçerek ürünü tüm yüzünüze uygulamanız gerekecek.

Işık oyunlarının kurbanı olmayın: Beğendiğiniz fondötenden bir miktar alın ve onu bulunduğunuz mağazanın dışına çıkarak doğal ışıkta deneyin.

Cildinizin iyice nemlendirilmiş olduğundan emin olun: Fondötenden önce, cilt yapınıza uygun bir nemlendirici uygulayın.

Cilt tonunuz mevsimsel olarak değişiklik gösterir: Bu nedenle açık renkli versiyonu kış aylarında, koyu renkli olanıysa yazın kullanmak üzere satın alın.

Yağlı cilt sorunu: Cilt yağlanması bazen gün içinde fondötenin rengini koyulaştırabilir.

UYGULAMA İNCELİKLERİ

İşe temiz ve iyice nemlendirilmiş bir ciltle başlayın. Sürekli kullandığınız nemlendiriciyi; masaj yaparak yüz ve boyun bölgenize uygulayın, emilmesini bekleyin. Nemlendiriciniz, baz görevi görerek fondötenin kalıcılığını artırır.

Geniş gözenekler ve ince kırışıklıklar canınızı sıkıyorsa, yalnızca ihtiyaç duyduğunuz bölgelere ince bir katman baz uygulayın. Makyaj bazını yüzün tamamına uygulamak; özellikle yağlı cilt tipine sahipseniz, sizi fazlasıyla cansız gösterebilir.

Fondöteniniz likit ya da krem formdaysa; ürünü iki parmağınızın arasında ısıtın ve yoğun görünmesinin önüne geçin. Pudra fondöten tercih ediyorsanız, uygulamaya yüzün dış kısmından başlayın ve kesinlikle ince çizgilerin bulunduğu bölgelerden uzak durun.

Fondöteninizi aşağı ve yana doğru hareketlerle dağıtın; yukarı değil. Yüzün ortasından başlayıp dışa doğru yayın. Kapatıcılık, saç hattına yaklaştıkça hafiflemeli. Böylece daha doğal bir sonuç elde edebilirsiniz.

Hafifçe ıslattığınız makyaj süngeriyle burun çevresi, saç hattı ve çene bölgesine tampon hareketleri yapın. Cildiniz gün içinde yağlanmaya başlıyorsa, yağ emici mendiller kullanın ya da T bölgesine transparan pudra uygulayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*