Lansman, masallar ve anılar…

tulin trendeSÎZLERE bu yazımı İskandinavya yollarında, fotoğrafta gördüğünüz gibi trende yazıyorum. Çünkü bir haftadır İsveç ve Danimarka yollarmdayız. İlk olarak İstanbul’dan Stockholm’e gittik. Çünkü Türkiye’de yüzü olduğum kozmetik majkası Oriflame’in “the one” isimli yeni makyaj serisinin dünya lansmanı burada yapılacaktı.

‘The one’ makyaj serisi, Stockholm Moda Haftası’nın ana sponsoru olan markanın modayı yakından takip ettiğini ve önemsediğini vurguluyor. Hatta makyaj serisi ilk olarak tasarımcı Valerie’nin defilesinde görücüye çıktı. Markanın yüzleri olarak bizler de tüm dünya medyasına röportajlarımızı o sırada yaptık. Hafif ama kapatıcı fondöteni, ışıltılı nemlendirici ruju, kirpikleri ok gibi gösteren maskarası ve parmaklarınızla rahatça sürebileceğiniz krem farı ile “the one” serisi hem pratik hem de modaya uygun.

RUJ VE OJE YAPTIK

Lansmanın ertesi günü ise, Oriflame’in araştırma geliştirme laboratuvarlarında markanın yüzleri olarak ruj ve oje yapmayı öğrendik. Çok eğlenceli bir deneyimdi. Biz kadınların her gün kullandığı bu ürünlerin nasıl yapıldığına tanık olmak, artı bunları yapmak…

Lansmandan sonra programımız için Stockholm’ü çektik. Bu şehir için Kuzeyin Venedik’i denir; ana kara dışında 14 adası ve bunları birbirine bağlayan 60’a yakın köprüsü var.

tulin lansman

MASALLAR DİYARINDAYDIK

Eksi altı derecede, zor şartlar altında çekimlerimizi tamamladıktan sonra benim doğup büyüdüğüm Danimarka’ya geçtik. Önce Kopenhag’da çekim yaptık. Oradan trene binip doğup büyüdüğüm Odense’ya geçtik. Burası Danimarka’nın üçüncü büyük kentidir. Aynı zamanda ünlü şair ve masal yazarı Hans Christian Andersen’in doğup büyüdüğü yerdir. Görünümü küçük rengarenk evleri, Arnavut kaldırımı taşlı dar, sevimli sokakları ile zaten masal gibidir.

Tüm ekip Odense’ye aşık oldular. İşimiz bittikten sonra vedalaşmakta zorlandılar.

Ne mutlu bana ki, Odense’de Andersen’in evini, müzesini, mahallesini ve şehrin tarihi yerlerini çektikten sonra oturduğumuz mahalleyi, okuduğum okulu da çektik.

Benimle ilgili olarak ilk defa televizyonda böyle bir çekim yapılıyor. Her sabah okula yürüyerek ya da bisikletle gittiğim yollarda ekiple birlikte çok hoş duygusal anlar yaşadım.

Tülin Şahin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*