Makyaj çantamın vazgeçilmezleri

Makyaj çantamın vazgeçilmezleri

BB krem: Son yıllarda keşfettiğimiz ürünlerden olsa da ben BB kremi seviyorum. Özellikle yataktan kalktığında bile fondötene ihtiyacı olduğunu düşünenler için bulunmuş en faydalı ürünlerden biri. Ben her gün kullanmasam da evde, sporda ya da daha rahat takıldığım günlerde tercih ediyorum. Bu arada fondötensiz çıkmayanlardan olduğum için eğer makyaj yapmam gerekiyorsa BB kremimi fondötenimin altına sürdüğüm oluyor. Böylece makyajım daha uzun süre dayanıyor.

Makyaj çantamın vazgeçilmezleri

Fondöten: Cildimde leke, sivilce ya da herhangi bir sorun bulunmamasına rağmen fondöten benim için çok önemli. Belki saçlarım sarı olduğu için sürmediğimde kendimi çok solgun hissediyorum. Çevremdekiler de fondöten sürmediğimde hemen ‘bugün hasta mısın?’ diye sorar. Bu nedenle fondötenim benim makyaj çantamın kraliçesi. Fondöten seçerken mat görünüm verenleri tercih ediyorum çünkü çok yağlı bir cildim olmasa da mat görünümün daha güzel göründüğünü düşünüyorum. Bu arada güzellik uzmanlarının aksine ben ten rengime en yakını değil ten rengimden bir ya da iki ton açık fondötenleri seçiyorum. Bence daha pürüzsüz bir görünümü böyle elde etmek mümkün. Çok sıvı yapılı fondötenlerden özellikle de gece makyajı olacaksa pek boşlanmıyorum. Daha kaim yapılı fondötenler birçok kişinin aksine benim hoşuma gidiyor.

Bronz pudra: Yazın vazgeçilmezi gibi görünse de bronz pudra benim hem yazımın hem de kışımın vazgeçilmezi. Genelde allık kullanmadığım için bronz pudramı allık gibi kullanmayı seviyorum. Eğer illa allık kullanacaksam çok uçuk pembeleri ya da şeftali tonlarını seviyorum.

Eyeliner: İster moda olsun ister olmasın ben bir eyeliner aşığıyım. Gece ya da gündüz fark etmez göz kapağımın üzerinde eyeliner’ım yoksa kendimi çok çirkin hissedebilirim. Fakat eyeliner kullanırken benim tercihim krem şeklinde olanlardan yana. Eyeliner fırçasıyla sürmek hem daha uzun kalmasını sağlıyor hem de akmıyor, dağılmıyor. Bir de eğer sizin de eyeliner’ınız üst göz kapağınızın üzerine bulaşıyorsa öncesinde göz kapağınıza far sürebilirsiniz.

Kapatıcı: Eskiden bembeyaz kapatıcılarla göz altımın çok daha güzel olduğunu düşünürdüm eminim çoğu kadın benimle aynı düşüncedeydi. Fakat artık ten rengime yakın olanları tercih ediyorum. Böylece tüm dikkati oraya çekmemiş oluyorum. Bir de size önemli bir sır:

Eğer göz altınızdaki torbalardan şikayetçiyseniz kırmızı ruj yardımına başvurabilirsiniz. ‘Ne alaka?’ derseniz şöyle; göz altı torbalarınızın tam üzerine dikey çizgiler halinde üç dört tane kırmızı çizgi çizin. Üzerine göz altı kapatıcınızı sürerek dağıtın. Farkı göreceksiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*