Makyaj çantasının olmazsa olmazları

Makyaj yapan çoğu kadın gibi, ben de çantamdan makyaj çantamı eksik etmiyorum. Hele ki önümde uzun ve yorucu bir gün varsa, ara ara tazelenmek kendimi daha iyi hissetmemi sağlıyor. Genellikle büyük çanta taşımak zorunda kaldığım için, makyaj çantam da nispeten büyük oluyor ve içine bir sürü şey sığdırabiliyorum.

Makyaj çantası

• Makyaj çantamın demirbaşları var, mesela o gün sürdüğüm ruju ve dudak kalemini mutlaka yanıma alıyorum, malum bir şeyler yiyip içtikten sonra ruj tazelemek gerekiyor.

• Karma cilde sahip olduğum için cildimde parlama oluşabiliyor, önlem olarak pudramı yanıma alıyorum. Özellikle yaz aylarında sık sık başvurduğum ve yanımda taşıdığım bir diğer ürün ise yağ emici mendiller. Hatta öğrendiğim ufak bir ipucu var ki işime çok yarıyor:

Eğer yanımda yağ emici mendil yoksa Starbucks, Nero gibi kahve satan yerlerde kolayca bulabildiğim geri dönüşümlü peçeteleri nazikçe yüzüme bastırıyorum, ciltteki parlamayı anında gideriyor ve tekrar mat bir görünüme kavuşuyorum.

• Gün içinde tazelenmek için yanımda taşıdığım bir diğer makyaj ürünü ise allık. Özellikle son dönemde favorim YSL Baby Doll Kiss&Blush oldu, hem ruj hem de allık olarak kullanılabilen bu ürün, likit formda olduğu için, tazelemek birkaç saniyemi alıyor. En güzel yanı ise Aırçaya bile ihtiyaç duymadan ellerimle sürebiliyor o1 tnam.

• Renkli kozmetik olarak yanımda taşıdığım son ürün ise göz kalemi, siyah göz kalemi kullanıyorum ve gün içinde aktığı anda mutlaka tazeliyorum!

• Bütün bunların yanı sıra makyaj çantamda mutlaka minik bir deodorant ve parfüm bulunduruyorum.

Eğer kullandığım parfümün şişesi çantama sığmıyorsa minik tester boy parfümleri tercih ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*