Marina Rinaldi Büyük Beden Kadınları da Stil Sahibi Yaptı

Bundan 30 yıl önce 40 beden üstü kadınları feminen ve trendy parçalarla buluşturmak için kurulan ve modayı sadece ‘ince kadınların alanı’ olmaktan çıkaran Marina Rinaldi markasını, basın sözcüsü Lynne Webber anlattı.

Marina RinaldiModanın kusursuz ve ışıltılı dünyasında, ilk kez bundan 30 yıl önce, 40 beden üstü kadınları ‘örtmek’ için değil ‘giydirmek’ için bir adım atıldı. Bu cesur ve yenilikçi adımı atan grup ise Max Mara’ydı. Dünyanın hiçbir yerinde büyük beden kadınlara hitap eden bir moda markası bulunmadığını fark eden Max Mara, 1980 yılında Marina Rinaldi markasını yarattı.

Tasarımlarında rahatlık ile şıklığı, stille kaliteyi buluşturan İtalyan marka, bugün tepeden tırnağa feminen ve şehirli bir kadını temsil ediyor. Bu kadının gardırobunu zenginleştirmek için de farklı koleksiyonlar üretiyor. Markanın bahçelerden ilham alan ilkbahar-yaz koleksiyonunda, sofistike desenler ve çiçek baskıları ön planda. Parlak kumaşların yanı sıra dantel detaylar ve mücevher görünümlü aksesuarlar da koleksiyonda önemli yer tutuyor. Pliler, drapeler ve asimetrik kesimler, göze çarpan diğer ayrıntılar. Marina Rinaldi’nin dünya çapındaki 300’den fazla mağazası, çantadan ayakkabıya, fulardan mayoya, tüm gardırop ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir ürün çeşitliliğine sahip. Markanın hedefi, 7’den 70’e, kıvrımlı hatlara sahip tüm kadınların gardırobuna girebilmek. Gerisini Lynn Webber anlatıyor…

Marina Rinaldi’nin doğuş hikayesini sizden dinleyebilir miyiz?

1980’de kurulan Marina Rinaldi’nin en büyük hedefi, büyük beden kadınların da stil sahibi olduğunu göstermekti. Max Mara Grubunun kurucusu Achille Maramotti, modayı takip etmenin beden ölçüsüne bağlı olmadıkını düşünüyordu. Dolayısıyla, lüks giyim sektöründe ak beden markası yokken, gun vücutlu kadınların rahat ıfetlerle modayı takip edebileri için Marina Rinaldi yi kurdu.

Bugün çok daha zengin alternatiflere sahipler. Marina Rinaldi’yi tercih etmelerinin bir başka sebebi de daima iyi bir hizmetle karşılaşacaklarını bilmeleri. Müşterilerimiz, mağazaya geldiklerinde, onların ihtiyaçlarını anlayabilen, isteklerine saygı duyan, öneri sunabilen ve stil ipuçları verebilen bir ekiple karşılaşıyorlar.

Tasarım sürecinden bahseder misiniz? Tasarım ekibimiz herhangi bir moda markasınınkinden farklı değil. Her koleksiyona öncelikle o sezonun ruhunu yansıtabilecek yeni materyalleri, trendleri ve renkleri araştırarak başlıyoruz. İlham kaynaklarımız ise sonsuz; sanat, seyahat, müzik, sinema, etnik kültürler, botanik… Büyük beden kadınlar için klasik yöntemlerin yanı sıra üç özel tasarım tekniği geliştirdik. Böy-lece, güçlü noktalarının ortaya çıkmasını ve zayıf noktalarının kamufle olmasını sağladık!

Özellikle kullandığınız bir materyal var mı? Aslında her materyali kullanıyoruz, ama işlemeler, danteller, aplikeler ve özellikle de doğal liflerle oynamayı çok seviyoruz. Marina Rinaldi olarak vazgeçemediğimiz tek materyal streç kumaş, çünkü hem rahat hem de vücuda kusursuzca uyum sağlıyor.

Markanın isminin özel bir anlamı var mı? Marina Rinaldi, bu grubun kurucusu olan Achille Maramotti’nin büyük büyükannesinin ismi. Markamız, ismiyle onun moda aşkına ve mükemmeliyetçiliğine atıfta bulunuyor.

Yeni koleksiyonunuzu nasıl özetlersiniz?

2013 yazı, Marina Rinaldi için renkler, çiçek açan bahçeler ve havada titreşen bir enerji anlamına geliyor. Yazın ortalarına doğru, koleksiyon daha egzotik, etnik ve uzak diyarlardan ilham alan bir havaya bürünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*