Mayıs Ayı Balık Burcu Yorumları 2013

Balık
20 Şubat – 20 Mart

İş

balik-burcu10 Mayısta İletişim eviniz oldukça yoğun gidiyor. Finans ve iletişim evinizde güçlü olacak olan Güneş tutulması kesin sonuç getirecek ilişkileri tetikleyecek.. Sosyal ilişkileriniz ve yaratıcılığınız ön plana çıkacak, enerjik işler ortaya koyacaksınız.. Yeniliklere açık bir dönemdesiniz. Fakat yine de dikkatli olmalısınız. Tutulma yaptığınız çalışmalarda üstün bir gayret sarf etmenizi isteyecektir. Şimdiye kadar göstermediğiniz çabayı göstereceksiniz. Belki de şimdiye kadar başarılı olmak için bu kadar çalışmamıştınız. Fakat bu dönemde kozmik güçler sizi desteklemeye devam edecek ve zorluklar karşısında güçlenmenizi sağlayacak. Sosyal hayatınız, yeni tanışacağınız kişilerle renklenirken, birçok değişik ve ilginç fikir üretecek, kendinizi üretken hissedeceksiniz… Sizin başaramadığınız her şeyi kozmik güçler size sunmaktadır. Finans gezegeniniz Mars’ın Merkür’ün”, Venüs’le yaptığı uyumlu açı sayesinde bir çok iş imkanı ortaya çıkacak, yeni iş fırsatlarıyla ilgili yakın çevrenizden önemli ve güzel destekler alacaksınız. Kendinize güveniyor ve başlattığınız işler konusunda kararlı adımlar atıyorsunuz. Medya ve iletişim konusuyla ilgileniyorsanız, bu ay en güzel yazılarınızı yazabilir veya yeni bir kitap çıkarabilirsiniz. Bu arada, kırgınlık yaşadığınız kardeşlerle bir araya gelebilirsiniz. Bu ay, kendinizden daha yaşlı kişilerin ilgisi üzerinizde olacak. Bazılarınız planlarını yaparken yakın çevrelerinin fikirlerini alacaklar. Yakın çevrenizde sizinle aynı düşünceye sahip kişilerin enerjisinden faydalanabilirsiniz. Fakat ısrarcı tutum izlememeye çalışın, aksi taktirde aranızda sorunlar yaşayabilirsiniz. Çevrenizde oldukça cazibeli bir hava estireceksiniz. . Babanız ve ya aile büyüklerinizin size fikirsel katkılarına karşı çıkarken, kendi düşüncelerinizi uygulama konusunda ısrarcı olacaksınız. Güneş’in 2. ve 3. evde bulunması nedeniyle, maddi kazançlarınızı çevre iletişimlerinizle bağlantılı götüreceksiniz. Bazı Aslanlar komşularıyla ortak çalışmalar içine girerken, bazıları da kardeşlerle, kuzenlerle ticari ilişkiler içinde bulunacak. Merkür, 2. evde (para ve finans evi) yer alacak ve bu evde bulunan Güneş’le birlikte size güç verecek. Uzun süredir almak isteyip, bulamadığınız bir eşyayı şaşırtıcı bir şekilde çok ucuza alabilirsiniz. Yine, bu üç gün içinde finans konularında cesur ve atak davranacaksınız. Radyo, televizyon, medya, reklam, öğretmenlik gibi mesleklerdeyseniz; bu dönemde iyi bir anlaşma yapacaksınız, kurnaz ve zekice davranıyorsunuz. Güven içinde olmak istediğiniz için, bazı işlerin kazanç ve para durumlarını hesaplıyorsunuz. Yanınızda çalışanlara cimri davranabilirsiniz. Sizin iyi niyetli olduğunuz bilenler bile, bu dönemde size şaşırabilirler.

Aşk

10 Mayıs’ta Güneş tutulması gerçekleşiyor. Hayal gücünüzü, istediğiniz koşulları oluşturmakta kullanabilirsiniz. Her şey sezgileriniz doğrultusunda olmayabilir. Özgürlüğünüzü ifade etmek için uzaklara gitme düşlerinizi biraz daha tartmalısınız. İlişkilerinizde çıkacak sorunları dikkate almalısınız. Partnerinizle ayrı dünyaların kişisi olduğunuzu görebilirsiniz. Süregelen gizli bir ilişkiniz varsa, son verebilirsiniz. Yaşadığınız ilişki için ısrarcı bir tutum izliyorsanız; hatalarınızı ve ilişkinizi canlandırmanın yollarını bulmalısınız. Yine sosyal yaşantınızda bozulan dostluklarınızı yeniden düzeltme imkânı bulacak, derin bir çözülme devresine gireceksiniz. Ailenizle ortak aktivitelere katılacaksınız. Duygusallık size hata yaptırabilir. Plüton duygusal dengelerinizi kontrol ederken, cinsel enerjinizin yoğunlaştığı anlarda devreye girecektir. Çünkü girdiğiniz ortamlarda karşı cinsin ilgisini üzerinize çekeceksiniz. Size uzun zamandır ilgisi olan birinin duygularının açığa çıktığına şahit olabilirsiniz. Yine sosyal yaşantınızda bozulan dostluklarınızı yeniden düzeltme imkânı bulacak, derin bir çözülme devresine gireceksiniz. Seyahatler ve geziler ön plana çıkacaktır. Yoğun ve güçlü duygular duyacağınız ilişkilerin başlangıcı oluşabilir. Duygularınızı karşı tarafa yansıtmanız güçleşebilir veya yanlış algılanabilir, duygusal konularda partneriniz tarafından hırpalanabilirsiniz. İlişkilerinizi gözden geçirerek, aksayan yönlerini açığa çıkarın. Partnerinizle aranızda sorun olan; mesleki çabalarınızın, aşk hayatınızın önünde olması ikilemini çözmelisiniz. Bu dönemde yapmanız gereken tek şey, eski dostlarla bir araya gelmek ve anılarınızı tazelemektir. Eski sevgililerle sosyal bir aktivite de karşılaşabilir ve geçmiş günlerden söz edebilirsiniz. Nostaljik olaylara daha fazla zaman ayırabilirsiniz.

Sağlık

Bu ay, oldukça sağlıklı görünmenize karşın hırslı yapınızın körüklenmesinden dolayı strese bağlı gerginlikler ortaya çıkabilir. Düzenli spor yapın, uykunuza dikkat edin ve dinlenmeye özen gösterin. Fazla çalışarak vücudunuza yüklenmemelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*