Mayıs Ayı Başak Burcu Yorumları 2013

Başak
22 Ağustos – 23 Eylül

İş

basak-burcuKişisel istekleriniz doğrultusunda davranmak size başarı getirecek. Fakat acele ve fevri hareketler içine girmeyin. İnsanları etkileyecek tarzda bir karizmaya sahipsiniz. Ayni iş ortamında bulunduğunuz kişilerle birlikte zorlayıcı projelerde, ortaklaşa bir gayret içinde çalışacaksınız. Şartlar ne olursa olsun, alıngan ve kızgın tavırlara girmeyin. Çünkü karşınızdakiler kolaylıkla hissettiklerinizi anlayabilirler ve ortaya hoş olmayan durumlar çıkabilir. Oysa daha ılımlı davranarak, arzu ettiğiniz kişisel istekleriniz doğrultusunda çalışmaları yönlendirebilirsiniz. Bu şekilde davranmak sizin avantajınıza olacak. 10 Mayıs’ta yolculuklar evinizde yeni ay doğuyor. Aynı anda güneş tutulması gerçekleşecek. Kavuşum durumunda olacak olan bu tutulma birçok sıra dışı olayların habercisi olabilir. Eğitim ve kültürel faaliyetlerle ilgili 9. evinizde oluşuyor. Çevrenizle olan ilişkilerinizde huzursuzluklar yaşayabilirsiniz. Eğitim alanlar için dönüm noktası oluşturabilecek önemde değişiklikler olabilir. Bu tür değişimler size tecrübe kazandıracak şekilde olacaktır. Teknik donanımınızla ilgili yeniden değerlendirmelere gideceksiniz. Sizin için güçlü etkiler verecek olan Güneş Tutulması gerçekleşecek. Bugünler içinde programladığınız aktivitelerinizin, seyahatlerinizin ve çalışmalarınızın yoğunluğunu azaltın veya çok fazla riskli olanlarını yeniden yapılandırın. Güneş Tutulması kariyer evinize yakın bir noktada gerçekleşeceği için, iş değişiklikleri meydana gelebilir. 25 Mayıs’ta dolunay ve ay tutulması aile ve yuva evinizde sizi etkileyecek. Bu süre içinde programlarınızı ve işlerinizi biraz daha hafifletmelisiniz. Yaşam tarzınıza yeni değişiklikler getireceksiniz. Koşulları kendi lehinize kolaylıkla çevirebileceksiniz. Mesleki yaşamda bazı şeyleri geliştirmek için acele etmeyin, zamana bırakın. Bu arada ailenizle daha sıkı bağlar kurun. Çünkü sizin onlara, onların da size ihtiyacı var. Bu ay finansal durumunuz çok hassas. Sizi çelişkiye düşüren durumların içinde olabilirsiniz.

Aşk

16 Mayıs’tan sonra Merkür ve Venüs 9. Evde birlikte hareket edecekler. Yolculuklara çıkmak için uygun bir ay. Yaşantınıza yeni heyecanlar katmak istiyorsanız, bu ay nasibini bol bol alacak ve ilginç geziler yapacaksınız. Yakın geçmişinizde yaşadığınız sorunlar artık sizi etkilemeyecek. Bazılarınızın hoşunuza gitmeyen ve artık sizi sıkmaya başlayan ilişkileri tamamen bitecek ve hemen akabinde yeni bir aşka başlayacaksınız. Karşınıza çıkacak olan kişinin enerjisinden olumlu etkilenecek ve bu ilişki için, gönüllü olacaksınız. Süre gelen bir ilişkiniz varsa ve bu ilişkiyi sürdürmekte ısrar ediyorsanız, Gezegenlerin olumlu enerjisi üzerinizde olacak ve iyi niyetinizden dolayı sizi kutlayarak bir kez daha bu ilişkiye şans vereceklerdir. Uzun yıllar bekar kalmaya niyetli olan Sevgili Başakların bile ayaklarını yerden kesecek ve “acaba bu sefer niye olmasın” dedirten aşklar kapılarını çalacak. Özellikle; 16 Mayıs’tan sonra; Güneş’inde olumlu etkileşimler alıyorsunuz. Kariyer evinizde oluşacak bu anlamlı etkileşme; güçlü bir duygusallığın ve üst düzey kişilerin ilgisini çekmenize neden olacak.

Sağlık

Mayıs ayında sağlığınız iyi görünüyor fakat buna rağmen; baş ve boyun kaslarınıza dikkat etmelisiniz. Geçen aydan çok daha kendinizi iyi hissedeceksiniz. Bu ay içinde de boyun, omuzlar, akciğerler ve bağırsaklarınıza özen göstermelisiniz.16 Mayıs’tan sonra fitness diyet ve kalori savaşlarına başlayabilirsiniz. Kendinizi daha iyi hissetmek istiyorsanız, bitkisel çaylar, meditasyon, yoga ve mistik çalışmalara yönelebilir ve bir spor salonuna baş vurabilirsiniz. Gerekli vitamin ve mineralleri de ihmal etmemelisiniz. Zayıflamanıza yardımcı gezi programları seçebilir, şehir dışında dinlenerek kendinizi zindeleştirme imkânı bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*