Mayıs Ayı Koç Burcu Yorumları 2013

Koç
21 Mart – 20 Nisan

İş

koc-burcuBu ay kişisel eviniz ve para evinizde büyük bir hareket var. 10 Mayıs’ta para evinizde tutulma olacak. Satürn ile Mars arasında meydana gelecek etkileşim sizi zorlayacaktır. Hedeflerinizde mantığı ön plana alarak, kontrolünüzü kaybetmeyin. Bugünlerde sağduyuyu ve sakinliği elden bırakmayın. Bu şekilde davrandığınızda ortaya çıkacak zor pozisyonlardan başarı ile çıkacaksınız. Israrcı olduğunuz konularda, katı bir inatçılık içinde olmayıp, ikna ya yönelik ılımlı tavırlarla olaylara yaklaşın. Yönetici gezegeniniz Mars’ın hâlâ burcunuzdaki konumunu koruması, iş ve sağlık konusunda olumlu gelişmeleri oluşturmaya devam ediyor. Fakat sahip olduğunuz yüksek enerjiniz sizi aşırı yorabilir. Bu nedenle, gereksiz çabalar içinde olmayın. Çevresel olaylara soğukkanlı yaklaşarak, temkinli adımlar atmalısınız. Bu tutulmanın size sağlayacağı avantaj pratiğe geçiremediğiniz şeyleri uygulama olanağı bulacaksınız. Yönetici Gezegeniniz Mars, gelişen dostluklar çerçevesinde iş hayatınızda canlanmalara neden oluyor. Araştırmacı yönünüzün ağırlık kazanmasıyla ilgilendiğiniz konular üzerinde odaklanarak, çözümler doğrultusunda olumlu adımlar atacaksınız. İçsel durumunuzun olumlu psikolojik tepkiler içinde olması nedeniyle, çevrenizle uyumlu ruhsal birliktelikler, ortaklıklar içinde bulunacaksınız. Karşılıklı ilişkilerde, mülkler ve maddi getirilerle ilgili yazılı anlaşmalar yapabilirsiniz. 8.evinizdeki Satürn’ün güçlü etkisiyle; yatırımda bulunduğunuz ve parasal beklentiler içinde bulunduğunuz konularda olumlu gelişimler yaşayacaksınız. Partnerinizle aranızdaki ilişki güçlenecek. Yatırım konularında ciddi yaklaşımlar içinde olacaksınız. Ani satılan bir malınızdan ciddi ve sizi mutlu eden rakamlar kazanabilirsiniz. Bazılarınızın yaşadığı çevreden uzak yerlerde mirasla ilgili halletmesi gereken konuları gündeme gelebilir. Bu tür olayları için yolculuklar yapabilirler. Yine bu dönemde, plan ve stratejinin hakim olduğu disiplin içinde gündelik yaşamınızı sürdüreceksiniz İletişim evinde bulunan Jüpiter, yollarla ilgili bağlantılarınızda olumlu etkiler verecek. Bu doğrultuda yeni kişilerle tanışacak ve yeni projelerin eşiğinde kendinizi bulacaksınız. Birçoğunuz sanat aktiviteleri ile maddi kazanımlar elde edeceksiniz. Bazılarınızın ortak payda içinde olan paylaşımlar söz konusu olacağı kardeşlerle yapacağı işbirlikleri gündeme gelecek. Kariyer evinizde geri giden Plüton geri giden Satürn’le birlikte hareket ederek, uzun süredir sürüncemede kalmış önemli iş konularına ve maddi konulara kesin ve radikal çözümler getirecek.

Aşk

Bu ay aşk gezegeniniz Venüs maddi evinizde ilerlemekte ve partnerinizle ortak payda oluşturmanıza neden oluyor. Bu dönemde; ilişkilerinizi sorgulayarak bazı kararlar alabilirsiniz. Partnerinizin iş durumları nedeniyle yer değiştirebilirsiniz, onunla birlikte yurt dışı kökenli projeler gerçekleştirebilirsiniz. Duygularınızı ve hırslarınızı içsel olarak büyütüyorsunuz. Enerjinizi büyük hedeflere odaklarken, bazılarınız büyük karmaşalar yaşayacak. Parasal değerler ön plana geçiyor. Birlikte iş yaptığınız partnerinizin finans durumları sizi çok etkileyecek. Aşk yaşamınız ve parasal konularınızın gelişimi paralellik arz ediyor. Bazılarınız, aradıkları ilişki fırsatını çalışma ortamında bulacaklar. 25 Mayıs’ta gölgeli ay tutulması Yay burcunda oluşacak. Yeni ruhsal deneyimlere açık olacaksınız. Tutulma sosyal ilişkilerinizi ve yaşam enerjinizi vurgulamaya devam ediyor. Sizi güçlendirmek adına öğretilerine devam ediyor. İlişkilerinizi sağlamlaştırıyor. Yaşam akışı konusunda ideallerinizle ilgili temel kişisel değişimler yaşayabilirsiniz. Düşündüğünüz konularla ilgili yolculuklara çıkabilir, eğitim amaçlı yer değiştirmeleriniz olabilir. Bazılarınız, pratik yaşama geçiremediğiniz hedefleri doğrultusunda uygulamaya geçebilirler. (İş değişimleri, ticari konulardaki yeni yollar, eğitim süreci ile ilgili olumlu değişimler v.s. gibi.)

Sağlık

25 Nisan’da sağlık evinizde tutulma oluşmuştu. 10 Mayıs’ta da gerçekleşen Güneş tutulması sayesinde içsel bir aydınlığa kavuşabilirsiniz. Katılacağınız grup yemeklerinde kontrolü elden bırakmayın, yiyecekler konusunda temkinli olun. Kalbinizin de sağlığınızı düşünerek hareket edin. Ruhsal konular çerçevesinde, sizi rahatlatacak şekilde olaylara geniş perspektiften bakın. Güneş tutulmasından hemen sonra, gezegenleri arasında oluşan farklı açılar fikirlerinizde yoğun karışıklıklara neden olabilir. Çevrenizde bulunan kişilerin düşünceleri, o an içinde bulunduğunuz yoğun duygular nedeniyle sizin için önemli olabilir. Sizin için uygun olup olmadığını değerlendirmeden, yanlış rotada yanlış bir özgüven artışı içinde hatalar yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*