Mayıs Ayı Kova Burcu Yorumları 2013

Kova
21 Ocak – 19 Şubat

İş

kova-burcuİletişim ve aile evinizde güçlü yıldızlar var.. Güneş Merkür ve Mars aile ve iletişim evinizi etkiliyor. Büyük bir olasılıkla taşınabilir veya evinizde bir takım değişiklikler yapabilirsiniz. Tamirat görmesi gereken yerleri düzeltebilir ve evinize yeni ilaveler yaptırabilirsiniz. Uzun süredir yaşadığınız yerle ilgili değişiklikler gündeme gelebilir.. Zeki ve güzel konuşmalarınızla dikkat çekeceksiniz. Seçimlerinizi fikirlerinize uygun kişilerle yapmak isteyebilirsiniz. Kendinizden küçük veya büyük bir partnerle aşk yaşayabilirsiniz. Yardımsever bir kişilik yapısıyla karşılık beklemeden vermekten hoşlandığınız için, çevreniz tarafından aranılan kişi olacaksınız. Arkadaşlarınızla aranızda olması gereken enerji bağını örecek ve güçlendirecek. Fakat sizin iddiacı taraflarınızı da ortaya çıkaracak. Çünkü düşüncelerinize ve kendinize güveniyorsunuz. İletişim konusunda son derece aktif, hareketli ve bilgili yönlerinizle ön plandasınız. Gireceğiniz ortamlarda sizi destekleyecekleri gibi, size karşı çıkan kişilerde olacaktır. 10 Mayıs’ta Güneş tutulması yakın ilişkiler ve aile evinizde gerçekleşecek. Ani bir ev ve mülk alabilirsiniz. Aile bireylerinden biri aileden ayrılabilir… Ev içinde köklü fiziki değişikliklerden tutun da, ilginç dekorasyon çalışmalarına, evin alt yapısıyla ilgili değişikliklere kadar bir dizi yenilikler içinde kendinizi bulabilirsiniz. Bu tür değişiklikler, sizi de etkileyecek şekilde komşularınızda veya çevrenizde de oluşabilir. Belki yapılan tadilatlardan dolayı, günlük normal yaşam akışınızı değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Hatta eşiniz veya yakın çevreniz bu değişimlerden rahatsız olabilir. Alıştığınız tüm alışkanlıklarınızdan ani bir şekilde kopabilirsiniz. Güneş tutulması duygularınızda karmaşa yaşamanıza neden olacaktır. Kendinize karşı hoşgörülü olabilir ve bazı gerçekleri saptırabilirsiniz. Her şey sezgileriniz doğrultusunda olmayabilir. Özgürlüğünüzü ifade etmek için uzaklara gitme düşlerinizi biraz daha tartmalısınız. İlişkilerinizde çıkacak sorunları dikkate almalısınız.

Aşk

Ay boyunca Satürn geri gidecek..Satürn geri, giderken bir çok sorunu birlikte getiriyor. Çevrenize karşı kuşkulu davranıyorsunuz. Arkadaşlarınızı ve çevrenizi yargılayabiliyorsunuz. Bazı düşüncelerinizi kendinize saklamak isterken, içsel öfkelerinizi açığa çıkarabilirsiniz. İşinizi ısrarcılığınızla ve konuya olan hakimiyetinizle sonuçlandıracaksınız. Kendiniz her zamankinden farklı hissediyorsunuz. Çevrenizde güçlü dostlarınızın destekleriyle gerçekleştireceğiniz çalışmalar, sizin için iyi bir zemin oluşturacak. Bazı yeni denemeler, geleneksel yapınızı zorlayabilir fakat bu durumlar ilgi çekici de, gelecektir. Her şeye rağmen, yeni tanışacağınız kişilere karşı tedbirli olun. İsteklerinizde fazla inatçı bir tablo çiziyorsunuz. Enerjinizi istediğiniz konular üzerinde rahat bir şekilde kullanacaksınız. Mesleki konumlarınızın size sağlayacağı avantajlardan faydalanmalısınız. Kafanızın içindeki olumsuz düşünceler yüzünden, motivasyon kaybı yaşamak istemiyorsanız çok fazla etkilenmemeye çalışın. 25 Mayısta Ay tutulması sayesinde yepyeni bir çevreye girebilirsiniz. Özel grup arkadaşlarınızla bir araya gelerek, daha sonra gerçekleştirmek üzere yeni bir planlamaya girebilirsiniz. Eski bir dostunuzla bir davette karşılaşabilir ve tekrar gündeme getirdiği eski bir teklifi karşısında yeniden düşünmek için zaman isteyebilirsiniz. Size cazip gelecek olan bu teklif karşısında kafanız karışacaktır. Karşı tarafın finans gücünden yararlanacaksınız. Yeni tanışacağınız kişilerle ortaklaşa yaptığınız çalışmalarınızda alacağınız verim; sorunlarınıza karşı atacağınız mantıklı adımların sizin insiyatifinizde olmasına bağlı. Fakat çok fazla talepkar olmayın. Yoksa ihtiyaç duyduğunuz çevre koşullarını kaybedebilirsiniz. Bu arada, eski dostlarınızla yapacağınız fikir alışverişlerinde sert reaksiyonlarda bulunmayın. Ani olaylar karşısında yerinde tepki gösteriyor ve kısa sürede çevrenizi etkiniz altına alabiliyorsunuz. Bu tutulma sayesinde duygusal enerjiniz oldukça yüksek ve ilişkinize olumlu bir şekilde yansıyacak. Partnerinizle ortak zevkleriniz gündeme gelecek. Birlikte keyif alabileceğiniz paylaşımlar söz konusu. Ani tartışmalardan kaçınmalısınız.

Sağlık

Sağlık gezegeniniz 25 Mayısta 11. Eviniz Yay’da tutulacak. Birlikte çalıştığınız kişilerin, her zaman pozitif insanlar olmasına özen gösterin. Kafaca eşgüdüm sağlayamadığınız kişiliklerden uzak kalın. Çünkü, Plüton’un da 12. Evinizde geri gitmesi ruhsal yaşamınızla ilgili takıntıları körüklüyor evinizde olması nedeniyle; bu günler içinde incinmeye ve alınganlığa karşı çok hassasınız. Günlerinizi bir plan çerçevesi içinde, organize ederek, sarf edeceğiniz çabaları minimuma indirin. Göğsünüze, kalbinize ve midenize özen gösterin. Sağlığınızı ilgilendiren rejimlere, özellikle yılın ilerleyen aylarında azami bir şekilde uyun. Fiziksel ve ruhsal enerjinizi tasarruflu kullanmanız gereken ve daha çok dinlenmeye zaman ayıracağınız bir ay olmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*