Mayıs Ayı Oğlak Burcu Yorumları 2013

Oğlak
23 Aralık – 20 Ocak

İş

oglak-burcuBu ay Merkür, Mars, Güneş aile ilişkilerinizde etkili. İş birliği içinde olduğunuz aile içindeki kişiler üzerinde, mevcut potansiyelinizi kullanarak etkinlik sağlayacaksınız. Bu ilişkiler çerçevesinde gereğinden fazla sorumluluk yüklenebilirsiniz, dikkatli olmalısınız. Fakat her şeye rağmen; bu günlerde dostluklarınız derinleşecek, ortak çalışmalar içinde olduğunuz kişilerle önemli kararlar alacaksınız. Güneş, sizi çok daha enerjik ve sabit yapacak. Sizden yaşça büyük kişilerin işbirliğiyle kendinize ve çevrenize aktivite kazandıracaksınız. Mars sosyal yaşamınız önem vermenizi sağlayacak. Enerjinizi sabit tutacak ve sizi yormayacak işleri tercih edecek, duygularınızı akılcı bir mantıkla harmanlayacaksınız. İş hayatınız mükemmele doğru gidiyor. 16 Mayıs’tan sonra entelektüel yönleriniz ortaya çıkıyor. Merkür günlük yaşam temponuzu canlandırıyor.. Maddesel konularda beklediğiniz fırsatları yakalamak ve iş olanaklarınızı genişletmek için uygun bir dönemdesiniz. Sadece riskleri unutmamalısınız. Zeki, sivri dilli tavırlarınızla yüzeysel konulara kişilik ve karizma katacaksınız. Gücünüzün farkındasınız ve yaşamla ilgili kararlarınız verirken hiç kimseden etkilenmek istemiyorsunuz. Zekanızın işlek ve enerjik olması sizinle ortak çalışmalar içinde olan kişileri olumlu etkileyecektir. Enerjinizi sosyal ilişkilerinizle bütünleştirmek ve kariyerinizi destekleyici kişilerle görüşmek isteyeceksiniz. Ruhsal anlamda kendinizi huzurlu hissettiğiniz zaman, kendinizle ilgili daha sağlıklı kararlar veriyorsunuz. Bu dönemde dinlenme anlarınızda bile beyniniz çok yoğun çalışacak. Gereksiz masrafları kısarak bir disiplin oluşturun. Yüksek mevki arayışı içindeyseniz dikkatli olmalı ve karşına çıkan sorunlarla savaşmak yerine beklemeyi tercih etmelisiniz. İş hayatınızda aksi davranışlarda bulunmamaya özen gösterin. Araştırma içgüdünüzün yüksek olmasından kaynaklanan, hedeflerinize yönelik çalışmalar içindesiniz. Rakip tanımıyor fakat bu özelliğinizi gizlemeyi başarıyorsunuz. Bu ay bilmediğiniz konuları araştıracak ve gerekli tüm enerjinizi kullanacaksınız. İstekleriniz konusunda hırsınızı ve gücünüzü birleştirmek için enerjinizi yoğunlaştırmış durumdasınız. Oldukça güçlü pozisyonlarda çalışarak işbirliği içinde olduğunuz kişileri düşüncelerinizle etkileyeceksiniz. Madde evinizde yer alan “Neptün” sezgilerinizin artışına neden olacaktır.

Aşk

9 Mayıs’a kadar Venüs sosyal ve aşk hayatınızı olumlu bir şekilde etkiliyor. Uzun süren bir aşkınız varsa, aile içinde bir nişan söz yapabilirsiniz. Duygusal konularda göstermeniz gereken cesaretli adımları, temkinli davranmak şartıyla atabilirsiniz. Bu dönem aşk konusunda yeni insanlara karşı tedbirli olmalısınız. Geçmişte yaşadığınız bir olayı yeniden irdeleyerek, o zaman göremediğiniz detayları bu dönemde fark edebilirsiniz. Hayallerinizle baş başa kalma arzusu içinde olabilirsiniz. Düşündüğünüz şeyleri yaşama geçirme planları içinde hareket ederken, ne düşündüğünüzü hiç kimse anlamayacak. Sosyal ilişkilerinizin hala yoğun olduğu bir ay. Geçen aydan başlayan ilişkilerinizi sürdürüyorsanız, bu ay daha ciddi kararlara yönelebilirsiniz. 10 Mayısta yeni ay’la birlikte güneş tutulması aşk ve sosyal evinizde gerçekleşecek. İradenizi güçlendirici, bağımsız, özgün, sezgili olmanızı sağlayacak etkilerle dolu bir süreç yaşatacaktır. Heyecanlı ve teşvik edici kişiliğiniz ile insanları kendinize çekeceksiniz. Düşüncelerinizde inatçılık, kaygılı olma hali, heyecanlılık ve sinirlilik görülebilir. Huzursuzluk ve yalnızlık duyguları bulunabilir. Kendinize hoş gelen geleneksel fikirlerinizi açıklamak için alışılmadık yollar arayabilirsiniz. Sezgileriniz güçlenir ve bu durumdan fazlasıyla yararlanabilirsiniz. Zihniniz çok büyük düşünceler ile dolu olacak. Bu dönemde düşüncelerinizi yanlış aksettirmeniz nedeniyle, ortak çalışmalarınızda anlaşmazlıklar çıkabilir. Partnerinizle ters düşecek ve bir türlü ortak noktada buluşamayacaksınız. Böyle durumlarda, sessiz kalmaya çalışmalı, fikirlerinizi kendinize saklamalısınız. Mümkün olduğunca karşı tarafın düşüncelerine saygı göstermelisiniz. Enerjinizi zorlama yerine mevcut imkânlarınızı en doğru şekilde kullanmalısınız.

Sağlık

12 Ruhsal evinizde ay tutulması gerçekleşiyor. Bazı olumsuz yönlerinizi görmek için elinize geçecek fırsatları iyi değerlendirmeniz gerekiyor. Kendinizi irdeleme konusunda yeterli vaktiniz olacaktır. Duygularınızı baskı altında tutmamalı ve kendinizi yaşamın akışına bırakmalısınız. Birlikte çalıştığınız kişilerin sorunlarını gözünüzde büyütmemelisiniz. Hiçbir şeyi beğenmeyecek ve her şeyde bir kusur arayacaksınız. Yenilik istediğiniz konularda gerekli cesareti bulamayabilirsiniz. Bu ay içselliğe yönelmeli ve alışkanlıklarınızı değiştirme konusunda olayları kozmik gücün akışına bırakmalısınız. Gerçek şekil kendiliğinden oluşacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*