Mayıs Ayı Yengeç Burcu Yorumları 2013

Yengeç
22 Haziran – 23 Temmuz

İş

yengec-burcu25 Mayıs’ta Yay’da sağlık ve günlük hayatınızı etkileyen 6. evinizde Ay tutulması gerçekleşecek.12 evinizde biriken gezegenlerinizle Ay tutulması karşılıklı zıtlaşma yaşayacak. Bu tutulma sizin gerçeklerle yüzleşmenizi sağlayacak ve ısrardan vazgeçmenizi isteyecektir. Ortağınızla iş yapıyorsanız ve hoşnut değilseniz işte tam kurtulmanın sırası. Duygularınızı ve düşüncelerinizi açıkça söylemekte fayda var. Karşınızdaki kişileri incitmekten çekindiğiniz için fikirlerinizi açıklamakta zorlanabilirsiniz. Fedakârlıklarınızın karşılık görmeyeceğinizi zannederek susmayı tercih ediyorsunuz. Fakat yardım etme duygunuz oldukça yoğun ve birlikte çalıştığınız kişilerin işlerini kolaylaştırmak için elinizden gelen her şeyi yapacaksınız. Ay tutulması sizi bir bakıma sezgilerinizi güçlendirecek. Algılama gücünüzü ve istekleriniz, parasal idealleriniz doğrultusunda olacak. Birlikte hareket etmeniz gereken kişiler üzerinde hakimiyet sağlayacak ve isteklerinizi kabul ettireceksiniz.

Aşk

Neptün ve Plüton dışında geri giden hiçbir gezegen yok. 10 Mayıs’ta 11. evinizde Güneş tutulması gerçekleşecek. Sorumluluklarınızdan kaçmak yerine, işinize sıkı bir şekilde sarılmalısınız. Sizinle çalışan kişilerin ruhsal durumlarını çok iyi gözlemleyeceksiniz. Aynı fikirleri paylaştığınız kişilerle, ortak projeler sergilemeyi amaçlıyorsunuz. Bulunduğunuz grupları, etkileyici konuşmalarınızla ikna edeceksiniz. Bireyselliğiniz ikinci planda kalırken, sosyal çalışmalara yöneleceksiniz. Yaşamınızın en hareketli ve hızlı günlerini yaşayacağınızı bilmelisiniz. Jüpiter ve Venüs 12 bilinçaltı evinizde ilerliyor. Karşınıza çıkan kişileri gözünüzde büyütebilir, onlara farklı anlamlar yükleyebilirsiniz. Aşk ilişkinizde sır olmayı tercih edebilirsiniz. Bu günlerde karşınıza çıkacak olan kişilere dikkat etmelisiniz. Yasak aşk duyguları, sonradan başınızı ağrıtabilir. Çalıştığınız alanlarda da, dikkat çekici kişiler aklınızı çelebilir. Yine bu dönemde, sıra dışı ortamlarda aniden ortaya çıkacak olan aşk ilişkileri, sizi zor durumda bırakacak şekilde mantık ve duygu karmaşası yaratabilir. Felsefi yeteneğiniz daha da yoğunlaşacak ve fikirlerinizi çevrenize anlatma konusunda başarılı olacaksınız. Bu arada çıkacağınız yolculuklarda tanışacağınız kişilerle, yeni duygusal yaklaşımlarda bulunacak fırsatlar yakalayabilirsiniz. Yanlış ilişkiler yaşamak istemiyorsanız, zamanı ve kişileri doğru seçmelisiniz. Size zaman kaybettirecek birlikteliklerden kaçınmalısınız.

Sağlık

Sağlık gezegeniniz Jüpiter iskelet sisteminizi korumanız gerektiği konusunda sizi uyarıyor. Kol ve bacaklarınız hassaslaşacak. Ağır yük taşımamalı ve bileklerinizi zorlamamalısınız. Dişleriniz kontrol etmeli ve kalp ve dolaşım sisteminizle ilgili rahatsızlıklarınızı önemsemelisiniz. Yine tansiyon problemleri olanların, genel bir kontrolden geçmeleri yerinde olacaktır. Hava şartlarına uygun giyinmeli ve beslenme konusunda aşırıya kaçmamak gerekiyor. Alışkanlıklarınıza bağlı yaşamak sizin için önemli olacaktır. Bazılarınızın romatizma şikâyetleri gündeme gelecektir. Hayallerinizde ısrarcı davranmanız yüzünden riskli pozisyonlar içinde kalabilir, eleştirilere kulak asmamakla da sakıncalı durumlara neden olabilirsiniz. Gerginliklere hazır olmalısınız. İnatçı davranışlarınız yüzünden bağnaz bir tablo içinde olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*