Melisa Savgı Kanatlının Stil Günlüğü

Tarzınız bana 50’ler ve 60’ları çağrıştırıyor…

50’ler ve 60’lar çocukluğumdan bu yana en hayran olduğum dönemlerin başında geliyor. Bunun başlıca nedeni de, çok sevdiğim nezaket, özen, asalet, masumiyet, dişilik, gidilen yere ve kişiye saygı gibi olguların modaya en aktif şekilde yön verdiği zamanların başında geliyor olması. Yaş aldıkça; bu ritüellerin de etkisiyle tarzım giderek oturuyor. Yine de ters köşe yapmaktan da çok keyif alıyorum, örneğin maskülen ve casual giyinmek de beni çok mutlu ediyor. Boyfriend j ean’ler ve loafer’larvazgeçilmezlerimdendir.

melisa savgi

Geçmişi düşündüğünüzde; ‘Keşke yakından tanıklık etseydim’ dediğiniz bir an var mı?

Elizabeth Taylor ve Richard Burton’la bir baloya katılmak ya da Galler Prensi Edward’m, Wallis Simson’a aşkını ifade eden mücevherlerin ardında yatan hikâyelere tanıklık etmek isterdim.

Stil sahibi olmanın sizin için anlamı tam olarak nedir?

Stil sahibi olmak, akılda size özgü bir yorumla hatırlanabilmektir. Genelden farklı ve zaman zaman öncü olmaktır. Stil dikkat çekmek değil, akılda kalmaktır. Bu da ancak bilgi birikimi, görgü ve iletişim becerisi ile desteklenir.

Gardırobunuzun olmazsa olmazları neler?

Kadife smokin ceketim, siyah midi boy elbisem, volanlı eteklerim, boyfriend jean’lerim, jean gömleklerim, sivri burunlu ve topuklu stiletto’larım, loafer’larım ve tabii ki şapkalarım.

‘Trend olsa dahi asla giymem’ dediğiniz bir parça var mı?

Leopar desen…

Sizce biz kadınlar trend’leri takip etmek uğruna ne gibi yanlışlar yapıyoruz?

Vücut şekli, ten ve saç rengi, yaş ve gidilen yer dörtlüsünün uygunluğunu ön planda tutmadan, sadece trend’leri çok ok zengin makyaj lalzemelerine sahip lan Melisa Savgı anatlı, çekim boyunca lakyajını kendi yaptı takip ederek giyinen kadınlar hataya daha çok düşüyorlar.

Vintage parçaları seviyorsunuz. Nedir sizi eskiye çeken?

Yaşanmışlıkların büyüsü… Taşıdıkları hikâyeler hayalimde; sesleriyle, renkleriyle tek tek canlanıyorlar. Bu dî beni mutlu çok mutlu ediyor.

melisa savgi stil

Giydiğiniz birçok parçanın kendi tasarımınız olduğunu biliyorum. Nasıl başladı bu merakınız?

Uzun zamandır özellikle tuvaletlerimi kendim tasarlıyorum. Ayrıca son iki yıldır günlük kıyafetlerime de kendimden parçalar ekliyorum. Çocukluğumdan beri yaratıcı yönüm hep kuvvetli olmuştur. Tasarım merakım tarzıma yakın ya da o anda aklımda olup da bir türlü bulamadığım parçalar olduğunda, ihtiyaçtan ortaya çıktı.

Çevrenizdekilere de tasarım yaptığınız oldu mu?

Ortaokuldan beri hep fikir veren ve danışılan taraf oldum. Evet, çok yakın dostlarıma kıyafetler çizdim. Bazılarını ise kendi gardıroplarından kombinasyonlar oluşturarak; doğru saç, makyaj ve aksesuar kullanmalarını sağlayarak yönlendirdim. İnanın çok başarılı sonuçlar elde ettik. Çevremdeki kadınları güzel kılmak ve onların kendilerini iyi hissetmelerini sağlamak beni çok mutlu ediyor.

Sanırım yakında sizi de moda dünyasında göreceğiz…

Birçok dostum beni bu konuda cesaretlendiriyor. Bazı sektör duayenlerinden de profesyonel teklifler aldım. Henüz böyle bir çalışma içerisine girmedim.

Ancak düşünce olarak beni çok heyecanlandırdığını söyleyebilirim. Bir gün neden olmasın?

Favori markalarınız hangileri?

Oscar de la Renta, Christian Dior, Dolce&Gabbana, Ulyana Sergeenko, Valentino ve Chanel.

Peki, ya ayakkabı ve çantada?

Ayakkabıda Chrisitan Louboutin, Gucci, Brian Atwood, Jimmy Choo, Giuseppe Zanotti, Altuzarra, Prada. Çantada ise Hermes, Dior, Louis Vuitton, Misela ve yine Gucci.

Kimin gardırobuna sahip olmak isterdiniz?

Nicole Kidman, Miroslava Duma ve Georgina Chapman’ınkine…

Melisa Kanatlı bugüne dek hiç moda kurbanı oldu mu?

Hayır; olmadı…

‘Asla vazgeçmem’ dediğiniz parçalar hangileri?

Stiletto’larım…

Sizce ülkemizin en sık isimleri kimler?

Hande Ataizi, Edvina Sponza, Esra Oflaz

Güvenkaya ve Derin Mermerci…

Ünlü yıldızlardan kimlerin tarzını beğeniyorsunuz?

Cate Blanchett, Nicole Kidman, Kate Bosworth, Charlotte Casiraghive Angelina Jolie.

Çok güzelsiniz. Özel bir bakım ya da güzellik sırrınız var mı?

Teşekkür ederim… Saat kaç olursa olsun cilt temizliğimi aksatmam. Mutlaka güneş koruyucusu kullanırım. Kışın da saf C Vitamini serumu takviyesi yapıyorum.

Kendinizi neyle ya da nasıl şımartırsınız?

Kendimle baş başa kalmak en güzel hediye bana… Masaj yaptırmak, güzel bir müzik dinlemek ya da kokulu bir mum eşliğinde kitap okumak da öyle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*